• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
drazo kad neko ima kultivator 30 god i postavi takvo pitanje ja neznam sta bih mu odgovorio. to ko da me pitas kako naftu da naspes u rezervoar. nezameri ali zato sam tako odgovorio jer to je za mene stvarno smesno. doduse radim mnogo teze masine pa mozda je i zato ali bar to nije problem. sumadinac ti je dao odgovor a parola je snadji se sa cim imas.poturis nesto sire kao blok pod karter napred i on drzi mkt . na zadnju stranu menjaca blize poluosovini na strani koju skidas poturi dizalicu i podigni. kako bi motor na kombajnu skinuo?
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
342
drazo kad neko ima kultivator 30 god i postavi takvo pitanje ja neznam sta bih mu odgovorio. to ko da me pitas kako naftu da naspes u rezervoar. nezameri ali zato sam tako odgovorio jer to je za mene stvarno smesno. doduse radim mnogo teze masine pa mozda je i zato ali bar to nije problem. sumadinac ti je dao odgovor a parola je snadji se sa cim imas
Lepo sam pitao, a ti si našao da se zahebavaš. Sa takvima nemam šta da diskutujem.

Jako vrlo dobro znam da za takvu mašinu sa toliko iskrivljenim tj. neravnim donjim površinama je jako teško naći veoma siguran oslonac za dizalicu radi dizanja.

EDIT:
...... kako bi motor na kombajnu skinuo?
Zamolio bih te da se držiš teme.

............ a parola je snadji se sa cim imas.....
Da samo da znaš kakve sam sve načine pokušavao....

poturis nesto sire kao blok pod karter napred i on drzi mkt . na zadnju stranu menjaca blize poluosovini na strani koju skidas poturi dizalicu i podigni. ....
Lepo sam rekao : OBLA JE POVRŠINA TJ: NIJE RAVNA POVRŠINA da bih mogao poturiti dizalicu a da ne sklizne sa površine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ljudi ja ne znam jel se vi ovdje zajebajete, ili tjerate mak na konac, ili nekoga pravite budalom.


ili sam ja bosanac previse sirov pa ne kontam te vase urbane price.


labina imam odkada za sebe znam. kad treba suziti tockove da se more frezati izmedju krompira itd, ja jednostavno uzmem panjinu kakvu primaknem je tocku, uvatim za rucke odne po sredini blizu mjenjacu i nagnem komplet traktor u stranu i nogom gurnem panj pod traktor, i spustim traktor, i onda skinem tocak i suzim ga da mogu frezat medj krompirom.


kakve crne poluge kake crne dizalice de ne sramotite se nije labin bager da treba kran, uvatis fino ko cojek i izvrnes ga na stranu i nogom nako ko gospodin poturis panj pod njega, sve sam odradim za 10 minuta.

***** vam sunac ja sam na mecki jumbasu ilitiga w123 za neupucene, od skoro tonu i po mijenjo gumu bez dizalice na sred vukojebine bosanske a vi tu kukake za labin od 200 kila
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Kad sam kupio motokultivator isto sam pomišljao na dizalicu ali onda sam se sjetio boljeg načina za mjenjanje kotača i stavljanje-skidanje proširivača i sl.
Ide ovako 1.postaviš ručke kao kad vuče prikolicu zatim uhvatiš ručke i spustuiš ga na "kljun" naprijed i onda ga još odigneš od zemlje kojih 15-20 cm tako da je kljunom na zemlji i onda neko ti ubaci manji panjčić(predhodno prilagodiš neki panjčić da je dovoljno visok a da može stati između kotača) točno između kotača i onda spustiš motokultivator na panjčić i onda stoji na panjčiću i na kljunu a kotači su u zraku tj. odignuti od zemlje kojih 15-ak cm.......eto nadam se da ste razumijeli kako, ako nekom nije jasno nek pita pa ću pojasniti....uglavnom tako ja oduvijek i zaista brzinom mjenjam i smjer kod kotača(radi ripni) i proširivače i sve sam ne treba mi niko za to pomagat....
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
342
Poluga čini čuda,a proširena je puno stabilnija i za vožnju po nagnutim putevima i grabama zakon!
Sa polugom se može učiniti ako i samo ako imaš na mtk proširivače i obavezno pomoćnika.

Dakle, šta ako se nađeš u situaciji kad nemaš pomoćnika a niti proširivača na mtk?

Kad sam kupio motokultivator isto sam pomišljao na dizalicu ali onda sam se sjetio boljeg načina za mjenjanje kotača i stavljanje-skidanje proširivača i sl.
Ide ovako 1.postaviš ručke kao kad vuče prikolicu zatim uhvatiš ručke i spustuiš ga na "kljun" naprijed i onda ga još odigneš od zemlje kojih 15-20 cm tako da je kljunom na zemlji i onda neko ti ubaci manji panjčić(predhodno prilagodiš neki panjčić da je dovoljno visok a da može stati između kotača) točno između kotača i onda spustiš motokultivator na panjčić i onda stoji na panjčiću i na kljunu a kotači su u zraku tj. odignuti od zemlje kojih 15-ak cm.......eto nadam se da ste razumijeli kako, ako nekom nije jasno nek pita pa ću pojasniti....uglavnom tako ja oduvijek i zaista brzinom mjenjam i smjer kod kotača(radi ripni) i proširivače i sve sam ne treba mi niko za to pomagat....
Dobro rešenje.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
e moj drazo, kultivator ovdje u mom selu djed od sto godina i seset kila digne a da i jutarnju rakiju ne popije, nije sve u snagi ima nesto i u tehnici

jebemu sunac nece ti ledja otic od dizanja kultivatora ne dizes baker, labin sve sa vagom ima trijes kila
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
apokaptus svaka ti dala a i kad neš mogo ...... ti je samo malo diraj pa nek se pati , uglavnom ti si zaslužio svoje .

SS , pustiš ga na motor padne na zemlju i nagneš ga u stranu .
Sada je SS oslonjen na desni kotač i motor , digneš ga sve dok ne bude ravnoteži ,dijete ga može držati u tom položaju .
Prije toga odvrneš sve matice , ostaviš samo jednu da drži par navoja .
Jednom rukom držiš SS , drugom odvrneš zadnju maticu , skieš kotač , metneš željezni ili proširivač i obrnitim redosljedom sve polako nazad .
Zapravno to sve odradim sam , to radim od kad znam za sebe .....o bože stvarno , kako b vi tek zamjenili kotač na buldožeru :lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
342
SS , pustiš ga na motor padne na zemlju i nagneš ga u stranu .
Sada je SS oslonjen na desni kotač i motor , digneš ga sve dok ne bude ravnoteži ...........
Ne znam šta znači "SS"?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ti je skracenica za super specijala labinovog . otprilike to sto i ti imas.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Samo mi nije jasno kak možete imati tak velike probleme s tak malim strojčićom . Ako ne možete drugačije okrenete ga ko bicikla i :icon_kidra: :icon_axe:
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav
Imam jednu zamolbu vidim da sve znata pa pomozite gdje da kupim križ kardana tj.onaj prihvat na kardanu koji se kaći na motokultivator. Kupujem to jer mi se pokidao onaj sigurnosni štift pa mi hoće kardan ispast. Pošto sam iz Osijeka ako netko zna i naravno otprilike koja bi bila cijena.
Imam orginal prikolicu stariju za labin i novi super specijal green , vjerojatno je isti za starije modele ali...

Unaprijed zahvaljujem
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Koliko ulja ide u motor i menjac goldoni mondial 108?

čemu jedno te isto pitanje u tri teme?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh