• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Znam to al ja sam na bosh pumpi skino jednu bajlagu(dihtung bakreni sad ih je cetri a bilo ih je 5?? Za sta te bajlage sluze i kolko ih mora bit ??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Na podloškama ispod pumpe se podešava kut ubrizgavanja goriva
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Oke kolko ih mora bit??? Ima tanje i deblje??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

nema tu točnog broja ..treba podesiti nakon intervencije na pumpi ili razvodu motora
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Oke bilo ih je 5 ja sam skino jednu i prije dok ih je bilo 5 na punom gasu je trokiro a sad kad ih je 4 vise ne trokira .. i duze pali puno vergla i baca bjeli dim pri paljenu?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Kako vadiš podloške paljanje je ranije ....kad bi ja imao kristalnu kuglo odmah bi znao kaj ti je raktoru

vaš velečasni
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Da ali ako ih skidam masina nabia jace i tuce... da i ja imam carobni stapic znao bi a nebi trazio pomoc
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Normalno je ako ih vadiš da tuče

vaš velečasmi
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

nije mi jasno zašto ljudi prešute takve stvari, kao da će ga neko išibat po guzici......

to kad počne da "trokira" ima li pečurki bijelog dima.....ponekad i malo vatrice na auspuh?
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

E ima vatre na auspuh 2 do 3 cm vatra izlazi a nekad malo zadimi sivo
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

nešto od narednog je skršeno: bregasta, klackalica bregaste, valjčić na pumpi
na bregastoj se podere brijeg i treba je mijenjat
na klackalici se može poderat dio na koji naliježe valjčić pumpe, ili valjčić na klackalici ili osovinica oko koje se vrti valjčić
prvo dvoje moraš skinut motor, kvačilo....doći do razvoda
pumpu možeš izvadit pa provjerit valjčić
ako nećeš radit sam da ne drpam jagodice bez veze
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Skidao sam pumpu samo mi ti objasni ak ti se da
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

pumpu kad skineš na dnu ima točkić koji treba da se vrti i treba da je....točkić :cool:
zna se desiti ali vrlo rijetko da taj točkić zaglavi i na jednom dijelu ga ona klackalica zbrusi, postane manji, klackalica ga kasnije potiskuje, kasni ubrizgavanje.......

što se tiče ovoga unutra ne znam odakle da pišem, samo šta je unutra ili od pranja, ispuštanja ulja hidraulike........?
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

E da taj tockic je uglavnom valjcic na bosh pumpi koi se okrece to ja sve kuzim al mene naj vise zeza to tesko paljenje znaci ispraznim novi akumulator dok ga upalim i dimi bijelo
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Dali si probao skiniti filter zraka sa cilindra i isto izduvni lonac sa cilindra ? Ako imaš na usisnom kanalu garež onda ti ne dihtuje usisni ventil i tu ti gubi kompresiju pa zato težko pali. Ako je na izduvnom kanalu cilindra pasta od gareži, onda je problem u dihtovanju izduvnog ventila. Problem dihtovanja može biti od potrošenosti vođica ventila ili od izgorjelih ventila. Naravno je potrebno i izvršiti štelovanje ventila. Ili pak je došlo do potrošenosti cilindra, što se može izpitati sa testerom za kompresiju. Dizel motor pali izključivo na kompresiju, bjeli dim ti je znak lošeg sagorjevanja - usput ti je i znak da u cilindar dolazi gorivo i da nije problem u tome, što ga nema.

Po mome bi trebao krenuti po gore opisnem postupku.... A netko pametniji od mene če ti reči još druge savjete.
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Oke HVALA TI PUNOO... PUNO SI MI POMOGAO TAKO CU NAPRAVIT KAKO SI MI NAP.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

to ti bude pomoglo kao i kamen u cipeli ..

vaš velečasni
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

... Dizel motor pali izključivo na kompresiju, bjeli dim ti je znak lošeg sagorjevanja - usput ti je i znak da u cilindar dolazi gorivo i da nije problem u tome, što ga nema.

.

Crni dim je znak nesagorjele smjese, a bijeli bi lako mogao biti od ulja koje izgara zajedno s gorivom u kompresijskom prostoru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Jok Špico, Crni dim je znak viška nafte
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

crni dim višak nafte :(y):
bijeli dim znak lošeg sagorijevanja - jeste ali zbog čega?
dizel motor pali izključivo na kompresiju - i gorivo u pravom momentu :(handshake):
u usisnom kanalu garež onda ti ne dihtuje usisni ventil - a preklapanje ventila?

višak mozgova......kidam ja na lijevo tako mi mlijeka u prahu :icon_weed:
 

Najnoviji postovi

Na vrh