• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Prvo potiskaj hvala a onda kidaj ..
vaš velečsni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Znaš ti Edo ,otprilike, kaj sam ja htel reči
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

ne zahvaljuj dok ne bude palio na prvi okret :icon_axe:
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Evo danas sam bas prearo zemlju (oro) sa dvo braznim pluhom ...
Znaci traktor se normalno zagrio nakon 2 sata oranja bez prekida i ja malo stao i ugasio ga i ostavio nekih 15 min i ja ga probo upalit odma je upalio na zub sekunda...
I ja zavrsiio i parko ga u garazu i probo nakon 2 sata i bez coka nije htio znaci kad je hladan nece a kad je topao odma ma sekunda pa ludim stvarnoo
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

po svemu sudeći skršen valjčić na klackalici, pa kad se podesi na zdravi dio radi normalno a kad se okrene na poderani onda zeza (kasni ubrizgavanje i malo ubrizgava)
prvom prilikom postavljam slike klackalice i poderanog valjčića
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Oke nego prije par dana sam skinuo bajlagu (dihtung) sa bosh pumpe i osjetio sam od kad sam skino tmtu jednu dihtungu on slabije vuce u brdo oce crknut?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

u prethodnim postovima sam pričao o ovim stvarima

220120141339.jpg


220120141341.jpg


220120141345.jpg


220120141346.jpg


220120141351.jpg
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,120
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Znam da nije tema, ali bolje da si ga ostavio raditi tih 15 minuta pa da se sam rashladi nego što si ga ugasio vrelog.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Motori

Diskusija o svim pogonskim agregatima traktora Tomo Vinković. Pitanja, popravke, problemi vezani za motor....sve pisati u ovu temu, Hvala.
 

zokasavic

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
4
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

pozdrav drustvo , e ovako desio mi se problem na tv 523 ,nestalo mi je goriva u rezervoaru i ugasio se .Kasnije kad sam ga napunio gorivom nije htio da upali ,zatim sam promijeno filter goriva i nakon par verglanja upalio je .Ali sad mi se desava to da se u leru ponasa cudno kako nije prije sam dodaje gas i smanjuje (zatrkuje se )i ne moze da radi na malom gasu a kad pojacam onda nakupi neki plav dim i izbaci ga i tako nonstop. veliki pozdrav i hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Prijatelju moraš ga ozračit.Ostalo ti je zraka u crijevu i sad te zeza.Nadam se da znaš kako se ozračuje tomo a ak ne piši pa ti budemo objasnili:icon_jook:



.Neznam jesi li pročitao ovo što su dečki napisali al prvo odviješ onaj mali vijak na pumpi visokog pritiska i pusti da teče dok ne prestanu ići mjehurići i onda još jedan dec nek izađe da si siguran.Dotegni i pali ako opet ubrzava onda mu daj gas do daske i kad digne obrtaje odviješ lajtung gore na dizni onaj vijak popustiš da šprica van i kad obrtaji padnu ti dotegni pa kad ubrza odvi nek ide van i kad padnu obrtaji stegni da se ne ugasi i tako par puta dok nekrene radit normalno.Nije to problem ako si me razumio a ako nije jasno slobodno pitaj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zokasavic

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
4
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

joj hvala druskane na objasnjenju mnogo , znam ozraciti to sve na pvp i na filteru goriva i to sam uradio , i onda upalio pa opet tako se zalijeće. eonda sutradan opet otvorim filter zraka mozda nisam gumice dobro stavio ispustim ponovo svo gorivo pa mi je vjerovatno opet nakon toga zrak jos vise uso ,a vidio sam da su gumice sve u redu .i onda sam opet upalio al vrlo tesko .i opet isto .al gore ko to sto kazes na dizni to sam ja skido i gledo sta je mada nisam znao sta je:(wasntme): i otvorim tu diznu (to je onaj suplji vijak) i kako sam zatvaro pretegnem a nisam znao da je dizna ma nemoze on upalit onda nikako :icon_e_biggrin: i onda se osjetim da je to dizna i odvijem je malo i upalim odma al isto pukće ,sutra cu probat to sto si mi reko
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,120
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

Otpusti lajtung na dizni i anlasaj dok ne izlazi čisto gorivo bez mjehurića.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

ako ne ozrači do pumpe, ili ako negdje oko filtera ostane zračni džep, nema šanse da ozrači na dizni da ga spoji na utikač i vrti preko elektrodistribucije

@zokasavic ako sam razumio ti si skinuo poklopac vijka za regulaciju dizne........
 

zokasavic

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
4
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

vratio sam ja druze poklopac od dizne ,al nisam probo tu ozracivat ,mislis da probam preko punjaca za akumulator jel moze tako sta mislis i da verglam samo .veliki pozzz
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

ti ili nas ne razumiješ ili.....ne znam šta da kažem
poslao sam ti privatnu poruku s objašnjenjem
evo još jednom, pod uslovom da su crijeva od rezervoara do pumpe čista i prohodna, naspeš što više goriva u rezervoar, što je veći nivo lakše će istjerat zrak
prvo opustiš čep na nosaču filtera ključ 15, ako ti je žao goriva podbaci lavor ispod, pusti nek iscuri dec-dva, vrati čep nazad
otpusti čep na šupljem vijku na pumpi ključ 10, crijevo je na pumpu stegnuto šupljim vijkom (trebalo bi da bude ključ 17) na tom šupljem vijku se nalazi čep/vijak M6 odnosno ključ 10, na taj mali iscuriš malo goriva.....time si ozračio dovod do pumpe
ostaje još da ozračiš cijev od pumpe do dizne, to je tanka metalna cijev evo na slici se vidi
mlgtut.jpg

nju otpustiš (vilastim ključem 17) gore pored dizne, drugim vilastim 14 pridržavaš adpter na nosaču da ga ne izvrneš iz nosača brizgaljke, nakon što otpustiš tu metalnu cijev, daš gas do kraja, ako imaš dekompresor povučeš i verglaš, kad počne da baca pored cijevi prestaneš s verglanjem i dotegneš vijak (ključ 17)

upališ normalno
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

@Edo ti si mu dobro objasnio mada sam mu i ja objasnio al nije me dobro razumio i nadam se da je sad skonto
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinković 523 - ne prima gas

ja se nadam da nije značajno poremetio pritisak otvaranja brizgaljke....vidjet ćemo sutra
 

Najnoviji postovi

Na vrh