• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Motori

nađi nekoga da ti provjeri indikator ili ga provjeri sam, najbolje zašarafi mehanički manometar da ne usereš motku odmah na početku
 

dalmotv818

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
25
Ma 100% siguran...i meni je čudno zato i pitam. Možda indikator?

Ok, provjeriti cu indikator. Da li bi lampica ulja trebala svjetliti ako otkopcam struju sa indikatora dok traktor radi?
 

Prilozi

  • IMG-20141114-00486.jpg
    IMG-20141114-00486.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 175
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Motori

100% je ikonica s kanticom ulja, a dali je ta lampica spojena na indikator ulja ili na regler?
Kad je motor ugašen, daš kontakt lampica bi trebala da svijetli, skineš žicu s indikatora trebala bi da se ugasi; time si provjerio da je ispravno spojeno.

Ako otpojiš žicu s indikatora neće više svijetlit, radio motor ili ne; nema on neku naprednu elektroniku da signalizira da je npr indikator otpojen ili neispravan.

Moguće da je žica od indikatora do žarulje negdje proglođana i dodiruje masu pa se zbog toga pali.
Ako je instalacija ispravna, manometar i znaš na čemu si.
 

dalmotv818

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
25
Re: Motori

Ma da bas ta kantica ulja. Probao sam iskljuciti sa indikatora dok je bio upaljen kad ono nista? Znaci ne svijetli, a ona otpojena?
Moram se zavuci I pogledati da negdje ne radi masu...
 

dalmotv818

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
25
Re: Motori

Rjesio, zastita se na jednom djelu ogulila , stavio na to mjesto novu zastitu ,zagrijao I sve 5...
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Re: Pe 18

Ako nije problem, može li netko od upućenijih forumaša da mi napiše ovdje na forumu ili pošalje u pp troškovnik generalke na motoru LDA 100.
 

makferson

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
24
Re: Motori

Pozdrav - evo ponovo jer neznan,kud je otišla prijašnja poruka :
Tomič 523 radi u lijevo .
uglavnom,motor radi,puklo nije niš,sve sam podesio ponovo i radi.
znači,da je imao pravo kolega,da je u niskim okretajima preskočio i radio u suprotnom
smjeru.Na to znači je potrebno paziti,uvjek barem malo gasa. E,pa Imao sam veliku sreču,možda sam prenježan?
U dolazečoj 2015 vama svima želim,da se 2014 ne bi nikad ponovila,barem onima,koji su nastradali zbog vode i propalog uroda!

U zdravlje !
Mak
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Re: Motori

Pozdravljen Fruit MAN .
Prošle sedmice uradio generalno motora LDA 100 na Vinkotu 420.
Koštali me novi delovi 120 e kompletan Klip, uložak dizne,cilindar,popravka dizel pumpe (krepala skroz) radio sam, osim popravke pumpe .
Motor nije palio hladan pogotovo sada zimi.Kad sam rasturao motor bilo je krš na cilindru i klipu obručka za kompresiju nije skoro bilo,cilindar iztrošen.
Sada pali na jedan okretaj u hladnome i jačina motor je neproceniva.Ležajevi na klipnjači bez primedbe ostalo sve uredu.Promenio brtve sve na motoru i očistio karter ulja od nesnage.
Ako te još šta zanima piši.
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
LDA 672 - Indikator pritiska ulja, obrtomjer, indiaktor temperature... TV

Pozdrav svim forumašima.
Imam motor LDA 672, i htio bih na njemu napraviti slijedeće:
1. Na pinjon (koji imam), ugraditi sat za okretaje motora, i sa pripadnom sajlom ga povezati preko pinjona. Ako netko prodaje sajlu i sat neka mi se javi.

2. Ugraditi indikator pritiska ulja. Ako netko zna mjesto na motoru gdje se on ugrađuje, neka pošalje sliku s oznakom mjesta ugradnje. Zanima me i vrsta indikatora, te ako netko prodaje indikator pritiska ulja neka mi se javi.

3. Htio bih staviti indikator pregrijanosti motor, tj. indikator temperature. Ako netko zna kako i gdje se to ugrađuje, neka priloži ovdje slikom, te ako netko prodaje indikator za temperaturu, neka se javi.

Ako netko ima i auspuh za prodaje, neka mi se javi.
Hvala svima na pomoći unaprijed.
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Re: Tv serije 400

Pozdrav

Treba mi hitan savjet kako se podmaziva uljem motor Lda 100 kako stiže ulje do klipova uz pomoč crpke ili drukčije.
Hvala
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Motori

@Stipa
Za brojač obtaja nebih da nagađam od čega bi odgovarao....
Indikator ulja...
Picture_013.jpg


Senzor temperature imam na traktoru (pretpostavljam da je senzor temperature) ali ne znam koji bi sat išao uz taj senzor, zašarafljen je na glavu motora

LDA 100 podmazivanje: pomoću zupčaste pumpe, usisava ulje iz kartera kroz usisnu cijev koja nema sito, pumpa gura ulje kroz blok motora do nosača filtera ulja, zatim kroz filter ulja te nazad kroz blok do centralnog ležaja u bloku motora, odatle kroz centralni rukavac radilice, prolazi kroz radilicu (radilca je izbušena, oba centralna i leteći rukavac su spojeni kanalima za ulje) ulje dolazi na leteći rukavac i prednji centralni ležaj, u deklu prednjeg centralnog ležaja je sigurnosni ventil. Ulje koje izlazi s letećeg rukavca prska po cilindru.
 
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
23
Re: Najbolji Tomo Vinković

Molim znalce da mi odgovore što je sve potrebno mijenjati na TV418 da se dobije 21ks, te dali je takav zahvat moguč.
 

Deyan

Novi član
Tu od
20 Svi 2014
Poruka
14
Re: Najbolji Tomo Vinković

Ali ovi tri konji ništa ne znače. Ako je 18ks u dobrem stanju biče bolji nego nikakvi 21ks. I dosta ljudi je reklo, da kada su probali 18ks tv i poslije 21ks, da nema nekve razlike.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Re: Najbolji Tomo Vinković

E da su probali u brijeg vidjeli bi koliko ta tri konja znaće.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: Najbolji Tomo Vinković

Molim znalce da mi odgovore što je sve potrebno mijenjati na TV418 da se dobije 21ks, te dali je takav zahvat moguč.

Zahvat je moguć ali se vjerojatno ne isplati. Trebao bi promjeniti: radilicu, stublinu i klip. Trebao bi probušiti i blok motora gdje ulazi stublina, a vjerojatno bi trebao i i na bloku ispod same stubline isfrezati blok (valjda se tako kaže) kako bi radilica mogla prolaziti jer su tegovi veći kod ove od 21 KS zbog uravnoteženja sa klipom koi je veći a samim tim i teži. Ako na bloku piše LDA 820 onda je to već urađeno. Po meni se to ne isplati raditi. Znam da postiji i opcija, ali samo opcija, da se stublina od 23 KS, 102 mm. skrati za jedan cm koliko je veći hod klipa kod ovog jačeg i ubaci klip od 102 mm, ali neznam kako bi to funkcioniralo zbog neuravnoteženosti klipa i radilice, vjerojatno bi vibracije motora bile dosta veće. Tada bi trebala samo stublina i klip što nije preskupo. Napominjem da ovu opciju nisam vidio u praksi.
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: Motori

pozdrav svim forumasima radio sam generalku na lda 100 motoru mijenjao sam dihtunge na na kutijici gasa i na leptiru za gasenje sad kad sam sastavio dobro upali motor radi na velikom gasu i ne mogu ga ugasiti osim ako mu ne odvrnem crijevo sa dizne. Jel zna mozda neko u cemu bi mogao biti problem
 

vlatko2703

Član
Tu od
10 Velj 2009
Poruka
31
Re: Motori

Pozdrv. Zanima me kako skinuti zamašnjak s motora. motor je Slavia.
 

Prilozi

  • received_10204637627838482.jpg
    received_10204637627838482.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 332

Najnoviji postovi

Na vrh