• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
Tv serije 700

cao drustvo.Evo jedno pitanjce,na 730-ki mi malo curka ulje ispod remenice koja pokrece ventilator.E sad ne mogu nigdje naci katalog dijelova za motor Lda672 pa da pogledam ima li tu semering.molio bih nekoga tko je to vec mijenjao da mi kaze jeli komplikovano to zamjeniti i ako zna broj semeringa koji tu pase po katalogu.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tv serije 700

Ako misliš na remenicu na radilici, naravno da ima semering. Prvo ti skini remenicu, kad skineš remenicu vidjet ćeš i dimenzije semeringa......

Evo dimenzije 50x35x8
 
Posljednje uređivanje:

neretvanac100

Novi član
Tu od
23 Lip 2014
Poruka
12
Re: Motori

Pozdrav dragi forumaši! Imam problem sa tomicom 521.Kad ga prvi put palim upali s nokta,i tako radi sve dok mu ne oduzmem gas,čim to napravim ugasi se.I više neće upalit,pumpa ne baca gorivo,odvijem pumpu i ponovo je vratim na misto,gorivo baca spojim crivo i upali i radi dok ne dirnem gas,i opet se ugasi.I tako 2-3 puta i onda nekako se normalizira i onda cili dan radi u redu,pali na prvi zub i sve ok.Ulošci dizne i pumpe su promjenjeni.Šta radit?
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: Motori

Kad ga upališ ostavi ga par minuta da odradi i onda polako smanjuj da se ne ugasi a možda ti je premali ler pa na hladnom vremenu nemože radit na malom gasu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Motori

Pozdrav dragi forumaši! Imam problem sa tomicom 521.Kad ga prvi put palim upali s nokta,i tako radi sve dok mu ne oduzmem gas,čim to napravim ugasi se.I više neće upalit,pumpa ne baca gorivo,odvijem pumpu i ponovo je vratim na misto,gorivo baca spojim crivo i upali i radi dok ne dirnem gas,i opet se ugasi.I tako 2-3 puta i onda nekako se normalizira i onda cili dan radi u redu,pali na prvi zub i sve ok.Ulošci dizne i pumpe su promjenjeni.Šta radit?

o kojoj pumpi se radi , kako izgleda , slika?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Motori

Kad smanjiš gas (ručicu gurneš da ugasiš) leptir gašenja se zakrene; pogledaj u kojem je položaju, kad vratiš ručicu na sredinu gdje bi trebao da radi na leru, provjeri u kojem položaju je leptir gašenja.......možda negdje šteka sajla. Ovo provjeri pri ugašenom motoru.

Ako je to uredno sljedeći put kad skineš pumpu, provjeri kako se ponaša poluga regulatora, to je onaj utor gdje uklopiš valjčić pumpe. Skineš pumpu, skineš poklopac sajle gasa i rukom daješ gas, kad daš gas poluga bi trebalo da ide naprijed prema zamajcu, pustiš gas poluga nebi trebala mnogo da se vrati. Zakreneš leptir gašenja gore pomenuti utor ode prema nazad, pustiš leptir, utor bi se trebao vratit prema naprijed.

Takođe provjeri kako radi ozubljena letva na pumpi, dali zaglavljuje.

Nakon zamjene elementa sve je radilo normalno? Nema slučajno zraka u sistemu? Gorivo nesmetano teče na dovodnu cijev na pumpi?
 

neretvanac100

Novi član
Tu od
23 Lip 2014
Poruka
12
Re: Motori

Uvjek upali s prve i ako ne diram gas i pustim ga 2-3 min.radit onda je poslije u redu,pali bez problema,leptir za gašenje radi u redu,sajle su u redu sve funkcionira ok,ona polugica na pumpi klizi normalno,u crivu nema zraka.samo još nisam provjerija onaj utor u motoru di sidne pumpa kako funkcionira.
 

neretvanac100

Novi član
Tu od
23 Lip 2014
Poruka
12
Re: Motori

Pozdrav! Evo sam skinija pumpu da vidim kako poluga reguatora radi.Dok dajem gas poluga nigdi ne mrda,samo osjetim pod rukom da je malo napetija kad je gurnem prema nazad,kad je leptir na gašenju onda se pomakne nazad,a kad eptir izvučem van(čok) onda se pomakne naprid,prema zamajcu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Motori

Ne paše jer je manji prihvat na glavi motora i cev je tanja.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: Pe 18

Pozdrav,kako se podešava početak ubrizgavanja? kad je upaljen ili ugašeni motor?
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: Motori

pa radio sam prije,i onda je bolje radio,sad sam postavio kompresioni prostor na 1mm prije je bio na 1.4mm,pa me zanima jel normalno da ima onako tup zvuk na lergasu ili treba nešto podesiti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Motori

to ubrizgavanje ganjaš nakon što provjeriš dali je sve ostalo uredno, u konačnici se radi o nijansi ako ubaciš ili izvadiš limić ispod pumpe. Bolje bi bilo da je kompresioni desetu-dvije manji. Tupo udara zbog kompresionog, loše brizgaljke, niskog pritiska otvaranja brizgaljke, lošeg elementa, loše glave, ventila, velikog zazora na klackalicama..........uz pretpostavku da je ispod sve uredno
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: Motori

Ne nisam mislio na limiće ispod pumpe nego ono šta se pomakne lijevo desno onaj poklopac sa čokom, msm da je sve ok samo zazor ventila je veči,ne mogu ja ocu objasniti da piše 0.2 mm a ne 2mm,element brizgaljke je stavljen novi,kompresioni prostor ne mogu više smanjiti,pumpa nije dirana,glava je generalno uređena prije 10 godina ali je ko nova još uvijek,tako da su tu definitivno klackalice,ne udara on toliko,puno mirnije radi nego prije a i upali lakše sad :(talk):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Motori

Ne štima se ugao brizganja na leptiru.....već količina na prelazu......stavi na sredinu i živi sretno
klackalice na 0,2
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: Motori

sredina? ok jer ja imam skroz lijevo pomaknuto,i te klackalice da naštelam nego kako se zovu oni listići sa veličinama?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh