• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motori tomos

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,976
Pregrada ko na D6?
Korpa od pukaca?
Takav cilindar su ko neki zundapi imali, il se varam..
Ovaj klip je vortex presvučen teflonom?
Više pitanja, nego odgovora jer ni ne sumnjam u tvoje sposobnosti. Letilo bude to 👌
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,096
Ispuh je ogroman pa da karika ne zapinje u njega.
Cilindar je minarelli dorađen za Tomos blokove.
Klip Meteor teflon sa jednom karikom.
Korpa Slovenska, navodno jača i lakša od Pukacove

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,096
Klipni.
Taj projekt je nažalost na ćekanju. Dijelovi su več duže vreme doma ali trenutno smo zaokupljeni drugim, bitnijim poslom.
Mislim da bu ovaj nakon toga došel na red pa bumo onda razmišljali kak i kaj napraviti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto svi vi ili oni koji vole tomose do krvi brane tehnologiju. .vozna svojstva ,opremu i sto čuda d ne kažem tomos nostalgičari traže sve moguče načine da izvuku iz njega još 1 wat.

Orginal tomos ne može pobječi ni selskome pesu.Poštari su kasnili..penzije dan danas sjedaju 10 tog jer ih tomos nije stigao do nesti prvog.
Karta za božić stigne za uskrs itd..moja mama je razglednice s mora slala prije nego kaj smo otišli na more,dobro je da smo ljetovali na istom mjestu..sve je to kriv tomos..sudski pozivi nisu stigli na vrijem...da nije tak mamić ne bi stigel zbrisati u bosnu
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,976
Neprocjenjiv osjećaj za nas kontinentalce, pogotovo međimurce.🤭😀
Al eto, tomos nas sikam dopelja. Lagana vožnja od 370km i bili smo na moru 🤣🤣
 

Prilozi

  • IMG_20190622_152449.jpg
    IMG_20190622_152449.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20190621_194019.jpg
    IMG_20190621_194019.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20190620_195958.jpg
    IMG_20190620_195958.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 28

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jeste se vratili? .ako još niste još malo bude more za kupanje..taman dok sve popravite kaj je krepalo
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
742
Radi tomosa sam otisao u tehnicku skolu. To je neopisiv osjecaj, kad napravis "sleepera". Kad vidis kako fiat punto 1.9 jtd vozi rame uz rame sa skupim bmwom serije 5 od 500 konja. Kad cujes krckanje zeljeza kak se sasija uvija... A kaj da ti velim, ti dobro znas kaj ja pricam. Puno puta sam procitao koji dobar post, hvala ti puknuti. :ppozdrav:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Iàli ste na more kak i na mariju bistricu na proščenje..kao ide se pješice a na kraju IMV kombi lokalnog DVDa skuplja one s žuljevima i muskulfiberom
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
262
Neprocjenjiv osjećaj za nas kontinentalce, pogotovo međimurce.🤭😀
Al eto, tomos nas sikam dopelja. Lagana vožnja od 370km i bili smo na moru 🤣🤣
Prošle godine sam na granici vidio skupinu od 50 vozača jave. 50 cbm iz Češke su bili. Kakve su tek njima guzice bile
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,065
Sad kad si spomenuo Java motore...
Nekad davno vidio sam Java trokotač, bio mi ponuđen, ali dinari otišli u drugom smjeru.
Taj motor je imao istu brzinu prema naprijed kao i prema nazad!
Kako?
Motor je cvajtakt. Kurblom nožnom, kad pritisne prema nazad, pali u jednom smjeru, za vožnju u naprijed, a prema naprijed u drugom smjeru, za vožnju u nazad. Jedino mora isto tako "prebaciti struju". Prodan je negdje u BiH!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,866
Davno sam kolegi s posla spašavao crvenu Jawu s dva cilindra, složio ju je i išla je samo u rikverc 🤣. Tu je bilo krivo poštelano paljenje.
(Ima moj kum u Bribiru u garaži istu takvu crvenu Jawu, veli treba joj srediti struju 😖. Več je bila više put tema razgovora da mu to uredim, jednostavno joj neda van iz garaže... Morao budem prelomiti i biti kod njega tak dugo dok ju ne posložimo.)

Pokojni susjed, (deda duf-njegova poštapalica ), stolar, je pijan lomio Tomos motore. Sam ih je popravljao. Jednoga dana je kresnuo Tomosa a on u rikverc. Nešto je fulao u getribi, nemam pojma što. Svi smo se smijali dok se to prepričavalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,096
Zašto svi vi ili oni koji vole tomose do krvi brane tehnologiju. .vozna svojstva ,opremu i sto čuda
Zato jer je to bil proizvod koji je trajal desetlječima, a ne ko ovi današnji usisavači..... kad deneš gljivu tuli ko da krava riče.....
A poštari, ti poštari su na svojim Tomosima prepeljali tereta kaj nisu današnji poštarski kombiji.
Poznavajuči tebe znam da tvojeg nisu fkrali zato kaj je bil lepi 🤪
 

Najnoviji postovi

Na vrh