• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
jedino logično objašnjenje je da su se utrkivali po običnoj cesti, i kako su vozili svi na blizo pozabijali su se jedan u drugoga...

ne znam kaj bi drugo moglo bit...
žalosno...
vozili su pribrzo, ladan asfalt, nezagrijane gume, sikli su zavoje, a to je sve ok dok iz suprotnog pravca ne naleti isti biser onda se dogodi ovako nešto, a opet takve motore je teško vozit nekom normalnom brzinom jer stižu do 200 prije nego 99% auta do 100 (7sek)i sam sam ima ZZRa 1400 pa sve bit ću normalan, ali to je sa takvim motorom nemoguće, jer te uvik nešto povuće da odvrneš gas, ili priša ili gušt ili lip zvuk motora ili neko ludo dokazivanje, utrkivanje, alkohol,...
Uglavnom masu puta kad bi saša sa motora i odvrtija film unazad bilo bi po skoro svakom km po jedna pogibeljna situacija, da ga nisam prije 2 god proda bija bi i ja pokojnik, a nije ni to najgore, eno moj prijatelj je završija ka invalid u kolicima. Uglavnom moj je zaključak ko ima motor od 200ks ili jurca sa njim i "traži đavla",a ako to ne radi šta će mu uopće takav motor, za neku šminku i preserans (ka da imaš kamion od 20t, a nikad ne nosiš u njemu priko 1t, a šta će ti onda uopće).
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sve kaj si napisal, točno si napisal, aj fala bogu pa me nikad nisu privlačili ti mlinci za kavu, i kad sam na cesti najviše gledam oko sebe i pred sebe da kaj ne izleti ili naleti...

a ovi kaj sjeku zavoje, svaka im čast, dok ide, jedanput je jedan skoro zasjekal kacigom u đipa od mog starog kad sam išal u vinograd...
ti motori si za Grobnik, a ne po lokalnim cestama, ali kako veliš, nemreš ga normalno vozit... tjera te i tjera sotona da ga vrtiš....

tak da se ja niš ne čudim ovome iz crne kronike, već odavno mi je to postalo normalna stvar, šteta tih mladića, i ulupanih para... a o roditeljima da ni ne pričam koja je to muka...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Postoje dvije vrste motorista , oni koji su pali i oni koji će tek da padnu , nažalost

Ali ovo da se sretnu dvije grupe bajkera , e to je malo teža nesreća
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, rekli mi bili dečki iz ulice da ak nisi opal sa APNca da nisi materijal za bajkera :lol:
jednom otklizal u zavoju, a drugi put ga namjerno srušil jer je auto bio parkiran na makadamu, a vidjeh da nema šanse da stanem... nema do bočnog kočenja sa nogarama :rolfer:

je*** ga treba pazit, i ne se prepustit adrenalinu, i kad si na dva kotača zaboravit alkohol... uf... težak trening...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
jel se računa pad sa APN-ca?! :lol:

Nadam se da se računa jer tih imam dosta :rolfer:

A to da treba zaboravit alkohol, to sigurno jer več kod avta napravi svoje a kod motora, uh, tu još duplo više. Zaboravit alkohol na motoru, to meni nije težko a treba i adrenalin brzdati ali ponekad svako voli malo ožežit po gasu. Ali opet, treba znati gde i kad pa prođe i to.
A inače kod nas su takve kazne da ako te jedan put opale sa kaznom ima da zapamtiš. Pa stoga mislim da se baš nemože stalno ganjat jer naletiš prije ili poslije.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Jedno pitanjce; imam nekakav kineski skuter i bivši vlasnik je sa njega vjerojatno poskidao sve blokade. Imam uskoro tehnički a pošto je ograničenje brzine 50km/h nema šanse da prođem. Skuter ide uredno preko 50, na ravnome uhvati i 60km/h. Kako da ga najjednostavnije usporim, barem privremeno za tehnički?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Uguraj mu komad spužve u usis prije nego što naiđeš na tehnički , ima i sigurnijih rješenja ali su komplikovanija
recimo da na prednjem varijatoru ubaciš neki prsten da remen nemože da legne na dno remenice
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
budem probal sa spužvom, a ak nebude bilo dosta idem sutra kod nekog lika da mi stavi nekakvu blokadu
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
blokade su uglavnom prsten na variomatu koji ne dozvoljava da se rasiri do kraja, plocica na usisu koja smanjuje protok zraka i prsten ili neki drugi sistem na auspuhu koji smanjuje protocnost..
mozes kao sto savoris kaze zatvoriti mu usis zraka ili mu zatvori auspuh na neki nacin.
kolega je koristio ovaj zadnji sistem. imao je cijev manjeg promjera koju je stavljao u auspuh prije tehnickog.
samo to prvo isprobaj doma da te nebi cudno gledali kada na valjcima nece moci skuter zavrtit vise od 20-30 :lol:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
ma prošle god. sam došao sa lošim variomatom i jedva je uhvatio 35km/h:rolleyess: al tada mi je bio frend radio na tehničkom pa nije niš pitao, samo me je čudno pogledal. Sad mi je variomat nov i ide oko 55-60 km/h po ravnom, al više nemogu koristit usluge kolege na tehničkom tako da moram doć ispravan.
 
B

BAGERISTA

Guest
blokade su uglavnom prsten na variomatu koji ne dozvoljava da se rasiri do kraja, plocica na usisu koja smanjuje protok zraka i prsten ili neki drugi sistem na auspuhu koji smanjuje protocnost..
mozes kao sto savoris kaze zatvoriti mu usis zraka ili mu zatvori auspuh na neki nacin.
kolega je koristio ovaj zadnji sistem. imao je cijev manjeg promjera koju je stavljao u auspuh prije tehnickog.
samo to prvo isprobaj doma da te nebi cudno gledali kada na valjcima nece moci skuter zavrtit vise od 20-30 :lol:

Blokada variomata,,,,,prsten na ispuhu prsten na usisu,,,i tvornički,na centrali kod,,,kojeg skida samo servis..bilo kojeg od ovog,,m,,staviš,,i gas,,mada ako koga znaš,,,nek da gas do 48km/h,,i eto...prolaziš..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Rastavi ručku od gasa pa pogledaj ako se može nešto založit pa da ne ide do kraja.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ponos i dike kineske industrije:


Imam jos i vespu 125 1980.g. koja je u potpunosti restaurirana i na proljece ce ici na servis da se cijela prestela i najvjerovatnije ce u prodaju, posto ju nitko vise ne vozi.


Ne sebi ima kilometara i kilometara, samo od kako je kod mene. 95.g. je prvi puta registrirana u hrvatskoj, i bila je u nekoj auto skoli. Odande ju kupili neki ljudi iz Velikog Trojstva i ja od njih kupio. Ulozio nekih novaca u nju i sluzila me bez greske duuugo vremena. mozda ju i registriram na godinu i opet krenem voziti, no o tom potom...
oćeš se minjat za mačku?imam istu takvu,samo šta moja gospodski sidi na sicu i oštri čambre...:madmana:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Jedno pitanjce; imam nekakav kineski skuter i bivši vlasnik je sa njega vjerojatno poskidao sve blokade. Imam uskoro tehnički a pošto je ograničenje brzine 50km/h nema šanse da prođem. Skuter ide uredno preko 50, na ravnome uhvati i 60km/h. Kako da ga najjednostavnije usporim, barem privremeno za tehnički?

elektronska blokada ti košta nekih 100kn, ugradit možeš i sam. pališ je i gasiš na tipku.

Ak ima bubanj kočnicu otraga možeš i sami malo prišpanat kočnicu da koči lagano cijelo vrijeme...




Inače moj leteći konj stigao sa servisa, zamijenjeni ležajevi volana, ulje svjećica filteri ...

Čeka se samo da prođe svadba pa da ga regam i onda ....
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ne znam kak je na motorima, ali ako na mom skuteru prdne prednja lampa, moram u servis,
ili sam raskopat pol maske da bih došao do žarulje...
blaženi naked motori....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, dobra!! :lol:
a onda čemo ga preradit u mad max stilu,
sačmaricu ugradit između svjetala, nitro, padobran, dimnu zavjesu, čavliće... ma ko đejms bond vozalo :rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh