• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Vidim da si se odlučija za mekanu verziju, kako je to fiksirano na motor, kakav je prtljažnik?

Kad smo več kod torbe. I ja sam jednu nabavijo, ovu na linku ispod:

http://ortlieb.com/_prod.php?lang=en&produkt=moto_rackpack

alu verzija nebi odgovarala, ni viziualno, a ni dimenzionalno...
zbog ovih dva isturena topa, torbe su morale bit izbacene prema van,
ali jos je uvijek prihvatljivo...

budem poslikal kako je pricvrsceno kad operem motor :icon_rofl:

a uskoro je prvo ovogodisnji aprilia meet, pa cu vidit kolko stane u te torbeke...
u planu je jos tank torba, neki novi patent iz njemacke, isto hepco&becker,
ali jos nije stigao na trziste...


tank torba od 25l za mene, dve torbe po 23l za zenu :icon_super: :icon_rofl:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nisam mislijo aluminij, nego plastiku. Nešto od Givi možda.
Ma znam, ovi topovi su zajebancija. Kod mene zbog njega sve mora vani u širinu. A auspuh je velikih dimenzija, plus toga stoji visoko. Neki onda stave kod auspuha uži kufer a na drugi strani širi. Ali to nije onda simetrički ali postigne se tako da je motor jednako širok na L i D strani.
Bratov Fazer ima auspuh nisko pa je kufer ljepo iznad njega jako blizu motora. Čak su kuferi usločeni na unutrašnju stranu prema gumu tako da to sve dosta usko dođe. Dosta dobro riješeno.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nije taj motor predvidjen za takvu šatorašku opremu...
doduse, aprilia je pripremila dva šerafa u repu ako se neki
specijalac poput mene sjeti nakalemit "gepek" na taj street racer motor...

da sam solo, ima puno bolje rjesenje, tank torba, i na mjesto sica od suvozaca ide rep torba...

ali posto na vikend ture idemo u dvoje, onda je ovo jedina logisna opcija...
torbe su malo problem zbog manevriranja u guzvi,
kaj se tice aerodinamike, 5+ za H&B, pogodili su oblik torbi...

i ja bi radije plasticnu torbu, ali mislim da nisu napravili u ovakvom obliku...
mozda s vremenom kaj novo izmisle...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ja imam tu rep torbu kako ju ti zoveš. 50 litara, može se nakrcati čuda u nju. Onda je tu još top case. Znači ako sam sam onda za mene više nego dosta. Imam i nosače za kufere sa strane ali nemam kufere još i mislim da ih neču kupiti, barem ne dok se ne pokaže da je to neobhodno. Po jednoj strani malo mi ti nosači sad kvare izgled motora, po drugoj strani dobro ga štite. Inače enduro je pa mu to nekako i pripada da nosi na sebi.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ajhaj, pa ti mozes na put oko svijeta :icon_super:
bmw je sam po sebi robustan, aprilia je uske siluete,
tako da su ove bocne torbe najgore moguce rjesenje,
ali eto, top case nosac nisu izmislili za moj motor,
za stariju liniju jesu...

moj je sad izotraga ruzan, sa strane i iz napred OK izgleda...
a u slucaju prevrtanja, ovi nosaci kako kazes stite auspuhe :smile:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da barem imaš mogučnosti za top sace nosač onda si riješen. Namontiraš top case, ako on nije dovoljan onda umesto njega neku veču torbu ili neku manju na njega.

A jeste, BMW je robustan ali ipak je malo ružan sa tim nosačima, isto kako ti kažeš otraga. Srečom endure imaju široke balance tako da širina nije neki problem.

Jesi pogledao na Givi ako imaju top case za tebe?
Kako te razumem, tvoji nosači su uvijek na motoru? A dobro, nekad treba reskirat malo izgleda da se pridobije nešto drugo.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nisam gledao, kako sam rekal, zbog auspuha, ne moze ic bilo koji oblik torbe...
ove torbe su napravljene bas za tuona

nisu stalno gore, samo su nosaci stalno na motoru,
torbe su samo kad idem na put....

tank torba ce bit stalno na motoru..
ali jos nije stigla na trziste
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto vidi ga kavi su mu nosači

picture.php


E pa tako sam i mislijo, nosači su na motoru a torbe skidaš.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
oooo da, to je puno cvrsca konfiguracija nosaca...
mislim da su ovi pretpostavili da se sa Tuonom nece ic na off road, pa je malo jednostavnijeg izgleda nosac...

sad sam na poslu, poslikam kad dodjem doma, pa ces vidit kak su to rijesili
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobro, sačekat ču pa da vidim slike. A znam, cestaki uvijek imaju malo slabiju nosivost, to se tako pritiče. I brat ima slabije ali ipak dosta jako za ono što je naminjeno.

Da, ovo na mome je jako čvrsto napravljeno. Svaka strana je četiri puta fiksirana na motor. Tak da to može nositi čuda težine.
Inače oni krugovi su moj rad jer prije je bilo onako- klasika, cjev iz ljeve na desnu stranu sasvim pozadi dole. Cjev je išla sa oba dve strane pa prema tablici. Meni to baš nikako nije sjelo pa sam napravijo po svoje da sam malo popunijo prazan prostor i bolje izgleda jer od auspuha dalje nema ništa više. Pored toga još je jače jer sam krugove fiksirao na nosač u blatobranu a taj je fiksiran na okvir motora. Ona okrugla kutija isto je moj rad, opet da popunim prostor jer je bilo ružno prazno pošto je na drugoj strani auspuh. Ta kutija služi za npr. orudje, prva pomoč i slično. Koju sitnicu staviš tamo, ja imam disc lock u njoj.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
od kakvih cijevi si doradjivao nosac?
ako se sjecas, koji materijal, "fi", debljina materijala...
ja sam planirao rucno kod jednog bravara slozit nosac za top case
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Cjevi su fi 17mm, to ti je 3/8. A ovo što sam ja sam radijo, krugovi su iz punog materiala 16mm jer nisam bijo u stanju da zakrivim cjev. Nema ni mašine da to odradi iz jednog komada. A pun material se ugrije i ajmo u krug :icon_e_wink:.

Nosač za top case ima brat pričvrščen sa strane, na okvir. Mogu ti uslikat pa možda dobiješ koju ideju. Valjda se može nešto smisliti. Inače ovakve dorade oduzmu puno vremena ali inda to ipak imaš. Ja sam ovo prčkao više od 5 dopodneva. Ove krugove, sve nešto pod kutevima, onda nosač u blatobranu, nosač iz krugova do nosača u blatobranu. Zajebancija ali... Izrada na kraju je bila ko iz fabrike, ne vidi se da je kod kuče rađeno, mislim ništa lošije nego kao sve ostalo. A kako izgleda, to smo več rekli.
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovako je komplet zajedno sa stranskim nosačem

20653155.jpg


Stranski nosač sam skinuo da bi ti lakše uočijo gde je fiksiran nosač top casea. Majku mu, skine se u tri sekunde, savršeno napravljeno.

20653157.jpg


Nosač top case je fiksiran na nosač za putnikove noge.

20653158.jpg


Onda ima još jednom fiksirano kroz rupu u plastiki na okvir motora.

20653159.jpg


20653160.jpg


Kako vidiš, dva puta je na svakoj strani fiksirano i to je to, ništa više. Inače ne izgleda loše, barem ne po meni.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ovako ga za sad mogu nakrcati:

picture.php


picture.php

Pero, ti budeš kriv ak me srce izda! Gledam te slike, suze mi na oči naviru i sline na usta! Molim te ne stavljaj te slike više!




Se zezam, BMW GS mi j trenutno životna želja.....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Peter, to izgleda odlicno!
ali kako je spigao te cijevi? to mi je problematika...

Zwer, nemas GS-a do 500ccm :smile:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Peter, to izgleda odlicno!
ali kako je spigao te cijevi? to mi je problematika...

Zwer, nemas GS-a do 500ccm :smile:


znam, al za to mi bar nebi bilo žao para...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Zwer
Ja ti priuštim GSa, samo ne ovoga, ovaj je za mene.
A dobro, nadam se da se nekad neki GS nađe i za tebe :smile:

Znaš kako ga ja težko gledam cjelu zimu, stoji. Onda ga moram bar malo upaliti da se malo razradi, napuni bateriju i da se ja malo smirim, haha. Na sliki zimsko razrađivanje i ako je ljepa cesta onda još mali đir po ulici nekih 200m.

20653335.jpg


Josix
Nije to na Fazeru rađeno kod kuče. To je od Givi.
Ti bi moral za piganje upotrebiti okrugle cjevi pa onda da ti neki bravar sa mašinom to ispiga.
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
img20130404163049.jpg



izmjeril sam, stane boca vina i jos roba u jednu torbu :icon_lol:

e moj josa,to si mogal sačekat kad ide poštar i maznut mu ih sa apenca.......:icon_lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh