• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Markec ,ti nađeš bogatu švabicu sa mužem na umoru i odradiš nekoliko tura,ima da padne pila i pol,sa pratećim servisom,al istina ovaj GS je prekrasan
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pozdrav svima!

Eto dečki friške slike od ture. Ovaj put su iz Vaše lipe, znači iz Hrvatske, iz Jadrana :smile:. Sezona ide prema kraju pa se iskoristilo još malo, kad če bit opet ovakih divnih slika pitam se samo :icon_scratch:. Možda sledeču godinu.


Lijepo, lijepo, ja se nadam još koiji dan da ćemo uspjeti sjesti, ako niš malo stisnut zube.:biggrin:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pa eto kolega se upravo nedavno oženio i nadam se da bude on i njegova bolja polovica uživali u vožnji sa ovom plavojkom:cool2::cool2:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
decki, treba biti skroman.
jedan xt-r bi bio dovoljan.
ili xt-z.. ako bi bilo vise drva za prodati :)

Slabo mi je to malo....

Imam pegasa s yamahinom mašinom. Ja sam malo prevelik za taj motor a i mašina je slabašna...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
krv češ mi popit tim GS-om....

Nadam se da ne :(hi):
Okej ako se ti tolko dopada i meni se :icon_thumright:

Iduće godine posiječem starome jednu šumu, napravim 100-150m drva za prodaju, prodam svoj motor, bubreg i još malo doložim pa si kupim takvog...

Ako imaš te mogučnosti onda počni što prije samo da ne bi stari onda :icon_axe::icon_axe::icon_axe:
PS Bubreg si ostavi.

Kaj da ja prodam kad nemam šume?..
%28giggle%29.gif

A svakih par dana vidim jednog GS-a u prolazu..:icon_pray:

Nisam ni ja imao šume ali polako, polako i polako se skupilo i ustvarilo.
Vjerujem da jih vidiš svaki dan. Ako ideš na Jadran onda je svaki drugi GS ili čak više od toga. Ali najviše je tih 1200, ponešto i ovih kojeg ja imam. Za mene je ovaj OK, onaj 1200 je super ali za mene preveliki, pretežki. Nebi se moglo sa njim tamo gde sad mogu.

Markec ,ti nađeš bogatu švabicu sa mužem na umoru i odradiš nekoliko tura,ima da padne pila i pol,sa pratećim servisom,al istina ovaj GS je prekrasan
Hvala dečki na pohvali. Ja bi vam priuštijo da ih imate i vi.

dmatkovic96

7bye.jpg


Ovu pilu sam zapravo prvo imao na umu da kupim. Samo što sam mislijo imat enduro verziju a ne SM. Ovaj je super za ulične borbe, bolji od GSa jer je manji lakši, okretniji. Ovoga bi voleo imat da se vozim na posao. Moje je mišljenje da je dobar motor, izdržljiv... ma dobar sigurno. Predomislijo sam se ipak jer za neki duži put je bolji GS, jači, masivniji... Znao sam jedno, ako kupim ovu 660 onda ču ga mjenjati posle jedne sezone pa sam onda donijo odluku da je bolje odmah zajašiti GSa.

Lijepo, lijepo, ja se nadam još koiji dan da ćemo uspjeti sjesti, ako niš malo stisnut zube.:biggrin:

Bit če još koji ljepi dan sigurno. Na primer danas je takav ali eto pre dva dana na Jadranu a danas več na poslu. Za vatrogasce nema nedelje. Ali sam iskoristijo pa sam na posao otišal sa njim jer ga treba doterati u red (čitaj oglancati). A danas se to može :icon_wink:
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ne znam baš da bi se netko pomogao financijski sa ženom..:icon_rofl: Koliko god para ona imala... ako razmišljamo drugačije, onda više ne bi bilo ni snage za motor..:(:eek::

Točno tako, GS-a po cestama ima stvano puno. Bilo bi interesantno naći otpisanog policijskog BMW-a, a da je očuvan.. Nisam siguran postoji li takvo tržište vani u Njemačkoj?

Peter, dođi na iduće okupljanje forumaša u Veliku Goricu. Smještaj nije problem, zabava zajamčena..:cool2:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
7bye.jpg


Ovu pilu sam zapravo prvo imao na umu da kupim. Samo što sam mislijo imat enduro verziju a ne SM. Ovaj je super za ulične borbe, bolji od GSa jer je manji lakši, okretniji. Ovoga bi voleo imat da se vozim na posao. Moje je mišljenje da je dobar motor, izdržljiv... ma dobar sigurno. Predomislijo sam se ipak jer za neki duži put je bolji GS, jači, masivniji... Znao sam jedno, ako kupim ovu 660 onda ču ga mjenjati posle jedne sezone pa sam onda donijo odluku da je bolje odmah zajašiti GSa.
:

samo sam čuo da imaju manu sa getribom,da su im slaba točka,vole lomiti zupčanike od brzina..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
samo sam čuo da imaju manu sa getribom,da su im slaba točka,vole lomiti zupčanike od brzina..

nemaju manu s getribom, imaju jednu drugu manu; uvijek ih se u ruke dokopaju nekakvi divljaci pa ih siluju i šaltaju bez kuplunga....
Ja znam dosta primjeraka s preko 50 000km i 0 kvarova...

***
Ovu pilu sam zapravo prvo imao na umu da kupim. Samo što sam mislijo imat enduro verziju a ne SM. Ovaj je super za ulične borbe, bolji od GSa jer je manji lakši, okretniji. Ovoga bi voleo imat da se vozim na posao. Moje je mišljenje da je dobar motor, izdržljiv... ma dobar sigurno. Predomislijo sam se ipak jer za neki duži put je bolji GS, jači, masivniji... Znao sam jedno, ako kupim ovu 660 onda ču ga mjenjati posle jedne sezone pa sam onda donijo odluku da je bolje odmah zajašiti GSa.
***

Imaš jedan zajeb :D i taj GS ima zamjenu - 1200 GS.... :)
 
B

bosniahos

Guest
,Ma nije to baš tako,ipak su to firme koje drže do sebe i ritko se desi da bi nešta pustili nacestu a da nije kak treba.Sila i prerađivanje prenosnog sistema i prčkanje po kompu rade to dase pokida minjač.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
nemaju manu s getribom, imaju jednu drugu manu; uvijek ih se u ruke dokopaju nekakvi divljaci pa ih siluju i šaltaju bez kuplunga....
Ja znam dosta primjeraka s preko 50 000km i 0 kvarova...

)

to mi je rekao dečko koji je radio u servisu,e sad ako laže on.......
a to ne znači da će se svaki rasipati...
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dmatkovic96 kaže:
kawić je otišao novom gazdi nakon 7 godina druženja i stigla zamjena :)

svidja mi se zamjena. kako to da si presao na sm sa sportaka?
ima kolega pegasa 650 sa akrapima. muzika za usi, ali nekad je cak i preglasan. bez obzira, mislim da nema do zvuka jednog cilindra. lijepo je cuti i sportaka kako vristi, ali nije to to..
:icon_wink:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Točno tako, GS-a po cestama ima stvano puno. Bilo bi interesantno naći otpisanog policijskog BMW-a, a da je očuvan.. Nisam siguran postoji li takvo tržište vani u Njemačkoj?

Nisam još video nešto tako ali i oni jih nekad prodaju pa...

Peter, dođi na iduće okupljanje forumaša u Veliku Goricu. Smještaj nije problem, zabava zajamčena..:cool2:
Hvala ljepo na pozivu! :icon_pray: Vjerujem u sve gore napisano, možda bi se moglo, a ne mogu baš reči da bi ili nebi jer ipak je nešto putovanja. A kad bi to bilo, ako se več zna- može odgovor i na PP. Kako god je, velika mi je čast da sam bio pozvan.

Imaš jedan zajeb :D i taj GS ima zamjenu - 1200 GS....
%29-.gif

Svakako, istina da ima, 1200 je jedan rang višlje od moga. Ali treba znat do kud se može iči dugoko u đep i dal uopšte ima tolko u njemu. Taj mi je ipak puno preskup. OK, može se dobiti nešto polovno pa je opet lakše ali pored finansija nije samo to nego 1200 je velika makina, zato je u nekim uslovima nespretan. Možda ga čak nebi bio u stanju da ga vozim u uvjetima gde ja želim jer ja nisam neki visoki čovek. Ne brine mene letiti po cestama, tad ide sam od sebe ali... sigurno razumeš šta hoču reči.

Još da kažem kako sam ja donijo odluku koji motor zapravo želim. Gledao sam da bude što jači ali sa niskom kilažom, barem 2 cilindra, da se bude moglo voziti po što više različitim uvjetima (lakši teren, cesta, makedam...), da bude na nekoj dobroj razini kvalitete, da mi se donekle dopada njegov izgled, za novce koji su bili na raspolaganju, što mlađi...
Tako mi zapeo ovaj sadašnji. 205 kila spreman za vožnju, 800 kubika, enduro, izgled mi je bio dobar jer volim endure koje manje sliče na cestovni motor i više na terenski motor...

Zbog svega napisanog ipak ču (možda i morati) ostati na ovome što ga imam. Zapravo zasad nemam nit želje da se mjenja za bilo što drugo. Samo nek mi ovaj radi kak treba i sretno vozi pa eto, ja zadovoljan.

ima kolega pegasa 650 sa akrapima. muzika za usi, ali nekad je cak i preglasan. bez obzira, mislim da nema do zvuka jednog cilindra. lijepo je cuti i sportaka kako vristi, ali nije to to..
:icon_wink:

I meni se dopada taj zuk jednocilindraša. Moj nema neki zvuk da bi ga mogal pohvaliti.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
***


Svakako, istina da ima, 1200 je jedan rang višlje od moga. Ali treba znat do kud se može iči dugoko u đep i dal uopšte ima tolko u njemu. Taj mi je ipak puno preskup. OK, može se dobiti nešto polovno pa je opet lakše ali pored finansija nije samo to nego 1200 je velika makina, zato je u nekim uslovima nespretan. Možda ga čak nebi bio u stanju da ga vozim u uvjetima gde ja želim jer ja nisam neki visoki čovek. Ne brine mene letiti po cestama, tad ide sam od sebe ali... sigurno razumeš šta hoču reči.

Još da kažem kako sam ja donijo odluku koji motor zapravo želim. Gledao sam da bude što jači ali sa niskom kilažom, barem 2 cilindra, da se bude moglo voziti po što više različitim uvjetima (lakši teren, cesta, makedam...), da bude na nekoj dobroj razini kvalitete, da mi se donekle dopada njegov izgled, za novce koji su bili na raspolaganju, što mlađi...
Tako mi zapeo ovaj sadašnji. 205 kila spreman za vožnju, 800 kubika, enduro, izgled mi je bio dobar jer volim endure koje manje sliče na cestovni motor i više na terenski motor...

Zbog svega napisanog ipak ču (možda i morati) ostati na ovome što ga imam. Zapravo zasad nemam nit želje da se mjenja za bilo što drugo. Samo nek mi ovaj radi kak treba i sretno vozi pa eto, ja zadovoljan.
***
Da sad dobijem na lotu bila bi jako velika dilema 800 ili 1200 i vjerojatno bi se odlučil za 800 jer kao i ti više volim terenski izgled i mogučnosti a i sve druge kakrakteristike su i ivše nego dostatne za bilo koji drugi način putovanja ( suputnik, koferi, teren, makadam cesta autocesta...).....

Ja sad imam priliku zamijenit svog pegasa za yamahu xt660r, neznam što da napravim...
Strada je super al premali je to motor za mene, ipak imam skoro 2m i 115kg, a ona je za čovijeka 160 - max 180cm..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ako vidiš u toj Yamahi neku bolju soluciju i još da je njezino stanje barem takvo ili još bolje od tvog pegasa onda nemaš puno za misliti, mjenjaj.
E sad ti bolje znaš u čemu je problem odluke mjenjati ili ne.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Da sad dobijem na lotu bila bi jako velika dilema 800 ili 1200 i vjerojatno bi se odlučil za 800 jer kao i ti više volim terenski izgled i mogučnosti a i sve druge kakrakteristike su i ivše nego dostatne za bilo koji drugi način putovanja ( suputnik, koferi, teren, makadam cesta autocesta...).....

Ja sad imam priliku zamijenit svog pegasa za yamahu xt660r, neznam što da napravim...
Strada je super al premali je to motor za mene, ipak imam skoro 2m i 115kg, a ona je za čovijeka 160 - max 180cm..

zwer, za tebe, odnosno tvoje proporcije, bi najbolje stajao GS od 1100 cm3, ili honda varadero. Šala-naravno. I ja sam visok 198 i jedno 30 kg lakši od tebe. Probao sam i te manje motore, kada sjednem na njih, nevidim šta vozim- naznam šta je ispod mene.:icon_rofl:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zwer, za tebe, odnosno tvoje proporcije, bi najbolje stajao GS od 1100 cm3, ili honda varadero. Šala-naravno. I ja sam visok 198 i jedno 30 kg lakši od tebe. Probao sam i te manje motore, kada sjednem na njih, nevidim šta vozim- naznam šta je ispod mene.:icon_rofl:

KTM Adventure nije mali...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
KTM Adventure nije mali...

imam averziju prema Kratko Trajnim Motociklima...

Primjerke koji natuku preko 30 000km bez kvarova nabrojiš na prste...

Istina 990 adventure je iznimka al svejedno ne hvala...
 

Najnoviji postovi

Na vrh