• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pajdas Oficer nej nas zajebavati i lepo priznaj da ne nosis stomfe.:icon_scratch:

OficEr.....hehehehehehe:icon_blackeye::icon_eyes: :icon_blackeye::icon_eyes:, al se nasmijah od srca :) :)

Oficir, nikaj zameriti!:(handshake):
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pa ljudi kaj je vam ? Štilovke v ruke i nekaj delat . Moja 66-ica je danas upaljena nakon godinu i koji mjesec stajanja i odradila dva rezervara bez imalo nerviranja. Naravno jučer dok sam joj pokazao svjetlo dana u rezervaru je bilo starog goriva . Malo me bilo strah membrna ali nakon izlijevanja starog i ulijevanja novog goriva upalila ko da je stajala tri dana . Toliko o stihlovom dvotaktnom ulju koje ne "valja".
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lako se hvališ kad imaš stroj od motorke doma,a kaj budu oni kaj imaju male kineskinje...?:(rofl)::icon_jook:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jebiga , si mislil zarađivati ojere a trošiti juane , nisi ni prvi ni zadnji kojeg su kinezi raspametili
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
O stojevima koji imaju kineske dijelove. U najmanju ruku - fergazer.
I nema to veze sa Stihlovim uljem: ono ne "pali" već podmazuje.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kaj misliš da ostali(i husqvarna) ne koristi Zamine ili Walbro kineske fergazere, a i ostale dijelove.
Original paljenje za H 323, luka isporuke Ningbo:icon_rolleyes:...sumnam da je paljenje odlučilo ići na put oko svijeta.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Nemojte se bojati kineskih fergasera nego svega drugog kineskog na pili . Ako netko zna nek napiše koja stihl ima njemačke fergasere u zadnjih 30 god. Ja ne znam .
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
ti karburatori nisu baš nešto.... Rijetko koji izdura više od dvije godine... Rijetko kada uspije samo izmjena menbrana pa često završi u smeću... Kažu da se gorivo nebi smjelo čuvati u običnim plastičnim karnisterima jer to navodno šteti menbranama...
Evo jedne pile
b685072bc26e7515f7526f31598a140a.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Na mojoj MS170 je kineski frgazer kod mene je tri god a ja ju kupio polovnu pitanje je jel kad mijenjan frgazer radi super i sad da pocne zezat frgazer 200kn i eto novog kineskog frgazera stavis gore i peri dalje!!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dečki imam ponuđenu staru štilovku 56 za 70€ možda bi išla i koju kunu dole. Pali i radi ko luda, a tolko je i teška! Jel se to isplati uzimati i dali ima rezervnih dijelova za nju, služila bi samo za rušenje i prerezivanje debelih komada za granje i tanje komade imam malu yonseredku i homelitku? Te dvije zajedno nemaju kila ko ova štilovka!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moj stari je krajem 80.-ih radil u HŠ kao sjekač, 056 im je bila glavna pila, po njegvim riječima, večeg zla netreba. Jaka je, strašna je to pila, ali je teška i mislim da ima samo jednoga amortizera pa još i drma, ak mi je ko malom dobro ostalo u sječanju.
Dobil je tu pilu pod otpremninu dok je odlazil iz HŠ i najsretniji je bil dok ju je prodal krajem 90.-ih, usporedno s njom smo imali novu 038, koju imam i još dan danas, to je igračka naspram ove 056, a isto spada med veče profi pile!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znači besplatna teretana? :) Ima stari niti godinu dana staru husqvarnu 359, ali to nije to, stalno ga žicati. Ja bi nekaj tak jačega za rušenje i prerez debelog a ostalo male odrade. Gledam si i dolmarice po oglasima jer mi se ne isplati uzimati novu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma znam da je to groblje, ali tražin nešt tu do 150€ za rušenje a da se ne user... dok joj pokažeš malo deblje drvo, tak da u taj krug ulazi stari štil, dolmar, tomos-husqvarna! Sve su to več penzioneri, ali još uvjek teraju manje-više uz bok novima ako se održavaju!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Definitivno,,,
ako je ikako moguce gledaj da je i taj jedan amortizer sjeban jer vidis da on samo probleme stvara,,,:tongue:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Dečki imam ponuđenu staru štilovku 56 za 70€ možda bi išla i koju kunu dole. Pali i radi ko luda, a tolko je i teška! Jel se to isplati uzimati i dali ima rezervnih dijelova za nju, služila bi samo za rušenje i prerezivanje debelih komada za granje i tanje komade imam malu yonseredku i homelitku? Te dvije zajedno nemaju kila ko ova štilovka!

Koliko ti imaš kilograma ?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Koliko ja znam, njemački fergazeri ne postoje, u biti samo sam se jednom susrel sa Bing rasplinjačom na jednom modelu 038....i to je to. Tillotson je majka, jer se da poprilično rasturiti. Danas osim Zame i Walbra ne postoji drugi rasplinjači, barem ne u našem okruženju, a i šire. Te dve firme drže valjda 90% udjela.
056 kaj se tiće podrske dijelova je srednja žalost. Ima nešto kina(cilindar/klip), ali srećom oglasnik ih je pun. Na ove kretene iz BSa nemoj računati, mada da se po servisma nači starih zaliha.
Po meni 056 nema kaj tražiti pored 051, ali ona je još veća pokora.:biggrin:
Kawasaki: Kaj vujci nemaju ništ takvih starih zvjeri za otpis?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh