• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Par slika makine i male 180 koju sam dobio za male pare.Pametne glave probale kak bi radila na svečicu sa dugim navojem,probali upalit i probili klip ostalo je ok.Za 8 eur novi klip i mala če bit ko nova.
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Da li imate kakvu preporuku za motorku (posto imam sthli trimer odluka nekako pada opet za sthil)
Trenutno sto posjedujem je nekakva kineska sa natpisom profesional na macu (kupljena u Robotu BiH prije nekih 7godina placena 70eura) stanje je takvo da tesko pali, kapi ulje gorivo,pregrijavana, plastike okolo izdeformirane, i jos tu dosta sitmnica ima, polomljena kocnica lanca, popucali sarafi mislim da cak lijepo ni ne podmaziva lanac itd itd
uAsV1OF.jpg

HCkHy9T.jpg


preporuka za neku:
Opis posla je godisnje ispilat cca 10metara drva, oborit koje drvo,(sirovo drvo i to u sezoni mozda radit 3-4dana i opet odmaranje) Meni bi tocno odgovara velicinom kao ova kineska samo da je malo snaznija....
Da li uzet neku polovnu pa je malo osvjezit, ili neku novu gledao sam one ms170/180 ali nekako mi male..

Unaprijed hvala...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Nemoj 180 uzimat za takvo šta, te su samo za vocke obrezivat... Samo vece, 280 recimo...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,513
Par ljudi je uzelo ove i prosle godine 180 za 20-30 metara godisnje, koliko ce trajat ne znam, ne uljevaju mi neko povjerenje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nece nis imat ja ju imao za grane nije dugo izdržala eno je u dijelovima
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ako se možeš protegnuti za ms MS230 ili MS250 one su taman za taj obim posla.

Starija 023 kod nas radi već 25 godina bez otvaranja motora i ne žali se. :)

Takođe pogledaj od husqvarne, mislim da je oznaka 445, prijatelj je kupio takvu prošle godine.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,669
MS 211 je prva ...pa nadalje...
osobno gnjavim tu 211 i nemam nikakvih prigovora na nju još...napravila oko 400 metara granja...potrošila jednu svijećicu, dvije zvijezde, dva mača, neznam koliko lanaca, jedan gornji amortizerčić i crijevo od ulja za podmazivanje lanca...
dakle, niš...:icon_weed:
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
Gledao sam ove novije sto se preporucili, cijene su malo vece nego sto sam planirao dat za motorku, a i u krivo vrijeme je gledam kupovat zbog drugi novcani izdataka... Ako bude zdravlja dogodine na proljece, a ovu sezonu ce morat izdrzat ova kineska...

Hvala puno svima :icon_pray:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imal sam danas izuzetno zadovoljstvo držat u ruci ( a i odraditi malo ) sa ovim Harliyem od motorke. Doslovno radi ko Harley, ali radi !!
 

Prilozi

  • DSC_0033.jpg
    DSC_0033.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 146
  • DSC_0034.jpg
    DSC_0034.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 141
  • DSC_0035.jpg
    DSC_0035.jpg
    77.9 KB · Pregleda: 136

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Imam takvu doma,zamijenio je ove godine s 461,preporod u radu ☺. Iako sumnjam da ce dozivit godina ko stara.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dobro kažeš Harly,jer ovaj tip motorke je stvarno tatamata za sve motorke.Glas ima takav da več po glasu se čuje snaga koje ne nestane pa pili šta očeš.Ja nisam fan stihla ali ovu sam imo želju imat i imam je lepoticu.Baš juče mi stigo novi poklopac lanca jer stari je bio malo puknut i danas ga zamenio,tak da je sad samo za gledanje.:icon_thumright:
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Lako radit dok stoji na zemlji i ne treba ju drzati na rukama☺. A kako neki kazu da im je zadovoljstvo radit s njom, mogu slobodno doc radit s mojom, free of charge☺.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Evo i moje pile, umirovljena je vec neko vrijeme ali kad nova zakaže na nju se uvjek može računati :(rofl):


 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Odlična je,lepo očuvana.Nešt mi nije jasno ove kaj vi stavljate slike imaju na deklu lanca uliven napis stihl a od ovih koje sam ja video kod nas nemaju golo deklo.Moje dve isto nemaju i popravljao sam neke dve isto su bile bez napisa,ostalo je sve isto.Ko da nisu bile tad prodavane u istoj državi.Sviđa mi se to deklo sa napisom,nekak moram i ja doč do takvog:icon_thumright:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,467
Evo i moje pile, umirovljena je vec neko vrijeme ali kad nova zakaže na nju se uvjek može računati :(rofl):



pa jel ta ikad išta i radila kad ima vodilicu još iz zapadne njemačke... ili je vodilica sa starog lagera nekog
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Vodilica je stara 30 godina ali je nova, nedavno sam ju stavio jer je prethodna dala svoje( također duromatic WG)
Inače te su vodilice neuništive (West Germany), ali više takve kvalitete nažalost nema
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Mene zanima ko tu koga da ne napišem kaj (mislim znam trgovci nas ali opet) cijene su u kanadskim dolarima (5,16 kn)



Otprilike ista razlika je i za Husqvarnu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zato jer kod nas svatko hoče i misli da treba motornu pilu ..ja ih recimo imam 5-6 komada a nemam ni kvadratnog metra šume ..itd.
slično je s autima , namještajem , izolacijom , plastičnom stolarijom , registarskim pločicama ..pa čak i kučama ili stanovima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh