• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
:finga:a i nisu previše izgažene to su ti većinom pile koje su krepale zbog greške sjekača tj sje...li ih nakon kratkog vremena
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E ovako, dobio sam DUROMATIC vodilicu sa štilovke 08 S, koja je otišla u vječna lovišta, na vodilici je lanac korak 404, e sad se ja pitam dal bi takav lanac smio na moju 038 AV, znači da zamjenim lančanik koji je sada gore 3/8 i stavim 404??
Jel bi joj bil previše taj lanac??
Ili možda bolje da stavim na tu vodilicu lanac 3/8 i samo pičim dalje, mislim da može bilo koji lanac jer nema zvijezde na Duromaticu, ili se varam??

I još jedno pitanjce, dal bi bilo previše da se na novu MS 280 stavi lanac 3/8, iako joj je tvornički korak 325???
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako nabaviš lančanik, može, samo mislim da to nebuš našel.....sa druge strane, debljina članka je 1.6mm za obje tak da ne vidim problema da metneš 3/8lanac na 404 duromatic:scratch....možda, bude trebalo dodat il maknut kariku, al velim samo, možda....ako vijak za podešavanje ne dozvoli
08 je dosta slabija pila od 038....
Ist tak ne vidim problem stavljanja 3/8 na ms280, eventualno uzet neki lanac tipa rapid micro(poludlijeto)
A kaj je sad sa 08icom?:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako nabaviš lančanik, može, samo mislim da to nebuš našel.....sa druge strane, debljina članka je 1.6mm za obje tak da ne vidim problema da metneš 3/8lanac na 404 duromatic:scratch....možda, bude trebalo dodat il maknut kariku, al velim samo, možda....ako vijak za podešavanje ne dozvoli
08 je dosta slabija pila od 038....
Ist tak ne vidim problem stavljanja 3/8 na ms280, eventualno uzet neki lanac tipa rapid micro(poludlijeto)
A kaj je sad sa 08icom?:)

Budem probal stavit 3/8 lanac na tu vodilicu, ima ih više dužina, jedan bude taman, mada meni nije problem lanac, nego mi je vodilica gotova, a ovu sam dobio s novim 404 lancom....uglavnom budem isprobaval.
Za MS 280 budem isto probal pa budem vidio.

Kaj se pak tiće 08S, stoji ona več nepaljena 5-6 god., navodno kak vele da je ona palila, ali kad bi joj dal gas krepa. Ja mislim karburator, pošto je to iz 1976. god pila i nevjerujem da bi se to našlo.
A i da se složi, koji če bog piliti s tim, sve kruto bez amortizera...hehe
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Meni je zanimljiva za jedan projektić, s obzirom da ima regulator gasa....:prayer:
Inače ta pila je najmanje u svom životu radila kao "pila"...to je univerzalni motor
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Budem probal stavit 3/8 lanac na tu vodilicu, ima ih više dužina, jedan bude taman, mada meni nije problem lanac, nego mi je vodilica gotova, a ovu sam dobio s novim 404 lancom....uglavnom budem isprobaval.
Za MS 280 budem isto probal pa budem vidio.

Kaj se pak tiće 08S, stoji ona več nepaljena 5-6 god., navodno kak vele da je ona palila, ali kad bi joj dal gas krepa. Ja mislim karburator, pošto je to iz 1976. god pila i nevjerujem da bi se to našlo.
A i da se složi, koji če bog piliti s tim, sve kruto bez amortizera...hehe

ja sam ju slagal,prije mesec dana,dušila se samo,fergazer dole,rastepel sve,sčistil v benzinu,spuhal dobro z kompresorem,sastavil,paljenje našprical z sprejom za odmaščivanje,spuhal,platine poštelal malo,i tak,mala lepo dela,ima ju čovek par kući dalje od mene,lepoga šusa ima,da bar neko ima makar potrganu za prodati za male pare,dopala mi se,samo kaj nema amortizere,al to meni ne smeta
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
daj jeffy što ti plasniraš otvoriti stilov muzej:weedman:
ako to napraviš bit ču ti prvi posijetitelj:prayer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja sam ju slagal,prije mesec dana,dušila se samo,fergazer dole,rastepel sve,sčistil v benzinu,spuhal dobro z kompresorem,sastavil,paljenje našprical z sprejom za odmaščivanje,spuhal,platine poštelal malo,i tak,mala lepo dela,ima ju čovek par kući dalje od mene,lepoga šusa ima,da bar neko ima makar potrganu za prodati za male pare,dopala mi se,samo kaj nema amortizere,al to meni ne smeta

Ajd reči koliko bi dal za nju, imam ju doma i bila bi za prodati???Kompletna je!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Meni je zanimljiva za jedan projektić, s obzirom da ima regulator gasa....:prayer:
Inače ta pila je najmanje u svom životu radila kao "pila"...to je univerzalni motor
Karting ili moped? :weedman:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da li su ove nove Stihl motorne testere MS 260 takođe profesionalne kao stare 026?
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
pitanjce?

Dali mi netko može malo pomoći oko lanaca za motornu pilu!
Interesira me ako imam vodilicu recimo od 45 cm za pilu MS 440, kakav lanac ide na nju od koliko zubi, koji korak!
Vodilica je Duromatic!
Kako se to inače određuje, bez obzira na moju vodilicu!!!??
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
poz, inače postoji na vodilicama mala "tablica" na kojima lijepo piše kolika je vodilica ,koliko članaka ide lanac ,koji korak i koliki je utor u vodilici(širina), samo malo obriši vodilicu i pogledaj u večini slučajeva je na onoj strani gdje je rupa za pričvršćivanje
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ako je vodilica 45 cm, a korak 3/8, što je najvjerojatnije, onda lanac ima 66 pogonskih članaka i 33 zuba, tako je kod mene:arrow::)
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Molim pomoć.

Stradala pila od rođaka, stihl 24 (mala pila iz 1985. ili 1986. godine), pukla plastika rukohvata sa gasom. Ima li netko rashodovanu takvu pilu pa da se dogovorimo oko eventualne kupnje spomenutog dijela?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
evo kupljena je polovna 26 ali bez lanca i vodilice pa me zanima šta preporučujete za nju, služiti če mi za laganije poslove kresanje i sl. i kao nadopuna uz Jonsoredku 2165 koja če služiti za teže stvari
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
hmmm došla je preko raznih kanala, inače brat mi radi u HŠ i bila je na aukciji čovjek je zaradio 100 kn i 2 litre rakije, moram kupiti vodilicu lanac, očistiti je i malo posložiti tako da planiram da če me na kraju koštati oko 1500 kn da bude u tip top stanju i naravno bez da neotvaram motor
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako je podjela 0,325", a u originalu je, ja bi joj malo povećao performase i umjesto 1,6, stavio 1,5mm debljinu članka(dlijeto ili poludlijeto)....posebno jer će vjerojatno služiti za krasanje.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh