• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pumpe za navodnjavanje

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
I ja molim ako nije problem da objasniš postupak vezivanja ,na poslu često kratimo crijeva kad procure ali ih vežemo drotom na jedan utor na spojnici, al ovo je stvarno kao orginal
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Nisam zaboravio samo sam slab sa slobodnim vremenom, obaveze, poslovi...
Evo slika i objašnjenje.
2 drveta probušena na sredini, komad pocinkovane žice oko 1,5m, krajevi žice zavezani za drvo i jedan kraj namotati na drvo radi lakšeg zatezanja, drugi kraj (nenamotan) saviti pod 90 ° na 20-tak cm i krenuti sa motanjem tako što žica prelazi preko savijenog kraja, zatezati žicu što je više moguće da bi spoj bio čvršći. Namotati 4 kruga, slagati žicu do žice vodeći računa da se negde ne ukrsti žica i da ide po kanali na prirubnici,zavrnuti oba kraja žice 2-3 puta.Nastaviti isto i drugi krug i na kraju zavrnuti žicu kleštima. Ovde sam napravio 3 kruga jer je prirubnica imala 3 kanala. Ako Vas još nešto intresuje slobodno pitajte tu sam i rado ću Vam pomoći, jer zato forum i služi da razmenimo iskustva. Poz.

 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a evo dmb pumpe dvotaktne od 500L min koju sam preradio za hondu a na prolece i sa elektro motorom. koristice se na oba pogona samo jos jedan nosac da se napravi kad bude vremena malo. potrosnja smanjena i troskovi oko 4-5 puta .remenica 2-1 prenos i moze i jos veci da sam nasao vecu pogonsku
pbqx.jpg
[/IMG]
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Nisam zaboravio samo sam slab sa slobodnim vremenom, obaveze, poslovi...
Evo slika i objašnjenje.
2 drveta probušena na sredini, komad pocinkovane žice oko 1,5m, krajevi žice zavezani za drvo i jedan kraj namotati na drvo radi lakšeg zatezanja, drugi kraj (nenamotan) saviti pod 90 ° na 20-tak cm i krenuti sa motanjem tako što žica prelazi preko savijenog kraja, zatezati žicu što je više moguće da bi spoj bio čvršći. Namotati 4 kruga, slagati žicu do žice vodeći računa da se negde ne ukrsti žica i da ide po kanali na prirubnici,zavrnuti oba kraja žice 2-3 puta.Nastaviti isto i drugi krug i na kraju zavrnuti žicu kleštima. Ovde sam napravio 3 kruga jer je prirubnica imala 3 kanala. Ako Vas još nešto intresuje slobodno pitajte tu sam i rado ću Vam pomoći, jer zato forum i služi da razmenimo iskustva. Poz.



Vrhunski profesionalno odradjeno vezanje crijeva , nebi ga bolje niti stroj svezao !
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
a evo dmb pumpe dvotaktne od 500L min koju sam preradio za hondu a na prolece i sa elektro motorom. koristice se na oba pogona samo jos jedan nosac da se napravi kad bude vremena malo. potrosnja smanjena i troskovi oko 4-5 puta .remenica 2-1 prenos i moze i jos veci da sam nasao vecu pogonsku

kako je sa vibracijama, ja sam montirao na vinkovica se prenosom mozda 1:20 i bilo je previse vibracija zbog radilice
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nema nikakvih vibracija druze.napred je kacenje direktno u profil u u profil i dva bolcna drze. nemoze da mrdne a ima plocu na kojoj se spanuje. motor ide 3600 obrtaja ful znaci pumpa oko 7000 rpm ako se uracuna malo proklizavanja. hoce creva da poprskaju ko kamen tvrda a nema vibracija. nikad je neforsiram i kod mene radi na 1/3 pa do 1/2 gasa mah. 4 casa zalivanja na pistolje a 1-1,5 L dizela. zavisi od kvaliteta dizela.to sa motorom na mesavinu nisam moga sa 5-7L da uradim a svaki 3 dan zalivam .pa vidi racunicu. motor je jak i moze duplo vecu skoro pumpu da tera ovu neoseca ali to mi je nova i nisam pri finansijama za bolju zasad. u pumpi nema radilice nego je napravljena osovina po dimenzijama i preradom manjom zbog remenice. jako prosto i lepo radi
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
I ja sam odlucio da je montiram na tomu samo zbog potrosnje goriva, prokleti tomos trosi 2-3 puta vise od tometa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izvadis sve iz kucista motora i napravis osovinicu na strugu.po dimenzijama radilice.jako prosto .dva lezaja i semeringa i remenica od alternatora .ovu stranu do remenice ides po dimenziji gde lezaj stoji skroz ravno i na kraju samo malo navoja za maticu.kod mene je knap dimenzija za remenicu.mesto za kajlicu se proreze i mozes remenicu i aparatom pecnuti ako nista drugo da se samo nesmakne. poklopcic na kuciste odozgo od lima napravis i ubacis ulja i masti unutra do osovine .kad bi je stavio na pogonsku remenicu na leru bi je terao .razlike su drasticne u potrosnji. ili navari remenicu bar 3-4 puta vecu u precniku. ima je tera da neoseca
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
Koristi li ko pumpe Berlan? Honda mi je zaribala,a malo mi je čudno u vezi cijene i karakteristika tih Berlan pumpi,te ko ih proizvodi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se hondi desilo da je zaribala Jel ljudski faktor ili...?
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
Motor je zaribal,trebalo bi generalku napraviti,novi ventili(izgorjeli su),klip......komplet novi motor,a serviser mi nudi kinesku za 1900 kn,a sad sam na njuškalu naletio na tu Berlan pumpu za 1500kn z dostavom i z svim mogućim z Slovenije,a sad kod te me muči potrošnja( 4 dcl/h),a kaj se tiče moje Honde,nije original Hondin motor,a 93.godište je,z pumpom je sve u redu,velim samo taj motor bi me koštal blizu kak ova cijela pumpa,a i teže je naći dijelove jer je motor "između" Honde i Mio standarda,veli serviser da ni sam nezna baš....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,086
Pa ako ti je teško naći dijelove za HONDA-MIO kako tek misliš nabaviti dijelove ako budu trebali za tog berlana ?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Taj Berlan je isto kinez. Sitacija sa dijelovima je loša, mada svi ti motori su manje više međusobno kompatibilni, barem samo srce motora.
Situacija Sa Hondinim G motorima dugoročno isto nije blistava, U najboljem slučaju pojaviti će se kineski dijelovi:s:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ovakvu traktorsku imam, dosta godina, dobar stroj! Samo ne radi veliki pritisak, više radi s večim protokom. Ako imaš neki manji traktor s brzim kardanom, to ti je pravi izbor.
 

bozo

Novi član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
4
citam malo tu o pumpama i navodnjavanju pa da pitam... dali bi valjalo umjetno jezerce gdje se skuplja kisnica za navodnjavanje plastenika..mislim da mi nebi kakve bolestine i slicno napale urod....ona se oce usmrditi i uzabokreciti....
 

Najnoviji postovi

Na vrh