• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mreža za zasjenjivanje

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
pozdrav
Možete li mi reći koja je cijena mreze za sjenu za m2 ?

hvala vam unaprijed

Ludmilojko pa zal je bilo tesko stati pred nekom agrarijim i pitati posto imaju mrezu, jednostavno nevidim razloga postavljati nebulozno pitanje na forumu !
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ludmilojko pa zal je bilo tesko stati pred nekom agrarijim i pitati posto imaju mrezu, jednostavno nevidim razloga postavljati nebulozno pitanje na forumu !

Pa i nije nebulozno pitanje, u prvoj agrariji je u pravilu najskuplje. Živimo u eri interneta putem kojeg možete pronaći robe i usluge povoljnije nego u susjedstvu. Malo se na Google tražilici zabavi i pronaći ćeš što te zanima.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pozdrav
Možete li mi reći koja je cijena mreze za sjenu za m2 ?

hvala vam unaprijed

Evo ti broj pa sam pitaj ako nađeš negdje jeftinije ja ti kupim mrežu 033 725 034 Brazda Virovitica.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Pa i nije nebulozno pitanje, u prvoj agrariji je u pravilu najskuplje. Živimo u eri interneta putem kojeg možete pronaći robe i usluge povoljnije nego u susjedstvu. Malo se na Google tražilici zabavi i pronaći ćeš što te zanima.

Hajd dobro, kako ti kazes ako covjeku treba par kvadrata onda sigurno ne treba puno traziti ali ako hoce pokriti koji hektar evo mu izvora !

http://www.austronet.ba/ oni proizvode pa ce mu sigurno i dati najjeftinije !
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
pronašao sam na netu cijene mreža, vrte se oko 1,80 do 2,00 po m2. i na njuškalu također

siki
hvala za broj, budem nazvao da vidim

Dydy
naravno da nebi pitao za cijenu da mi treba par kvadrata, treba mi otprilike 2500 m2 tako da je cijena vrlo bitna

pozdrav
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pronašao sam na netu cijene mreža, vrte se oko 1,80 do 2,00 po m2. i na njuškalu također

siki
hvala za broj, budem nazvao da vidim

Dydy
naravno da nebi pitao za cijenu da mi treba par kvadrata, treba mi otprilike 2500 m2 tako da je cijena vrlo bitna

pozdrav

nemoraš ništa zvati,30 postotna zaštita,širine 8 metara i zelene boje košta 1,10kn po kvadratu.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
nemoraš ništa zvati,30 postotna zaštita,širine 8 metara i zelene boje košta 1,10kn po kvadratu.
hvala za info.
a o čemu ovisi postotak zasjenjivanja? dali npr. 50% mreža ima gušči sklop od ove od 30 % ili je nešto drugo u pitanju? i još jedno pitanje, kako mreža djeluje protiv leda? ako je jaka tuča dali mrežu strga? uff koliko pitanja, sorry
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
hvala za info.
a o čemu ovisi postotak zasjenjivanja? dali npr. 50% mreža ima gušči sklop od ove od 30 % ili je nešto drugo u pitanju? i još jedno pitanje, kako mreža djeluje protiv leda? ako je jaka tuča dali mrežu strga? uff koliko pitanja, sorry

Koji ti je vrag bio da sam sebe nazoveš ludimilojko. Ništa joj neće biti samo se malo rastegne i posle sve vratiš i to je to.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Raspitivao sam se za tu mrežu za sjenu kod jednog lika koji je uvozi od nekog talijanskog proizvođaća i reko mi je da mi savjetuje samo CRNU mrežu, nikako neke druge boje kao zelena npr. ili bijela. Reko je da crna najduže traje. Jel istina? Cijena je 1€ m2.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Raspitivao sam se za tu mrežu za sjenu kod jednog lika koji je uvozi od nekog talijanskog proizvođaća i reko mi je da mi savjetuje samo CRNU mrežu, nikako neke druge boje kao zelena npr. ili bijela. Reko je da crna najduže traje. Jel istina? Cijena je 1€ m2.

Kod mene i nema druge mreže nego zelena a ja svoju imam već pet godina a to za 1e m2 zar to nije malo preskupo.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
hvala za info.
a o čemu ovisi postotak zasjenjivanja? dali npr. 50% mreža ima gušči sklop od ove od 30 % ili je nešto drugo u pitanju? i još jedno pitanje, kako mreža djeluje protiv leda? ako je jaka tuča dali mrežu strga? uff koliko pitanja, sorry

manje propušta svjetla ako je veći postotak,pravi veću sjenu. a i ovisi šta sadiš,za krastavce ti je sasvim dovoljna 30 posto. led će ju poderati ako jače padne,ili dođe neki veći vjetar. ali zato ju postaviš kako treba i neće se to desiti,malo uzdigneš stupce po sredini tako da i ako padne led da se skotrlja u redove a ne da visi na mreži. imaš slike kod mene na temi rajčice.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ja svoj plastenik nisam prekrivao mrežom za zasjenjivanje nego sa okrečio kako sam negdje pročitao ,sad me zanima da li sam trebao okrečiti kompletan ili ostaviti sa strane neokrečeno,nekako mi danas kad sam ga okrečio tamno u njemu ili mi se samo tako učinilo bilo je malo i oblačno:scratch:scratch
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
A kako će snijeg klizati sa njega sad :scratch
pa kažu da speru kiše u jesen a ako i ne opraću ga minivašem,mora ići to je samo kreč i malo brašna
 
C

cobance

Guest
Boja mreze

Pozdrav svima , ja sam najnoviji ovdje i zelim da reknem da mi je jedan coek kazo da je iz svoje prakse sadnjom pod mrezom zakljucijo da je zelena crna i tamno smedja mreza pretamna i da je najbolje rezultate uvijek imao sa svjetlo smedjom mrezom ...ona boje bjele kafe pa jos svjetlija... e sade ja to nista ne kontam ...bio sam gledit te mreze i vidijo da ima gusci i rijedji i da obe vrste imaju koeficijent propustljivosti ... dakle za zakljuciti je da vjerojatno i ta boja ima nekog utjecaja na vrstu kulture koja se njome pokriva... za crnu znam da mi je spasila paprike za vrucina dok za svjetlo smedju vala nemogu to kasti ... listovi mi izgorili jednom zgodom ispod te svjetlije... mislim da je tu ipak vise elemenata u igri od samog koeficijenta propusnosti.... i da bi se doslo do konacnih zakljuvcaka da bi se tebalo eksperimentirati sa svime time... hvala na paznji
 
J

jagodić1972

Guest
može li se umesto postavljanja mreže za senčenje plastenik okrečiti??? da li se time dobija potpuno isti efekat po gajene biljke kao i sa mrežom? da li kreč utiče na funkcionalnost plasteničke folije i na njen vek trajanja? pozdrav svima
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
može li se umesto postavljanja mreže za senčenje plastenik okrečiti??? da li se time dobija potpuno isti efekat po gajene biljke kao i sa mrežom? da li kreč utiče na funkcionalnost plasteničke folije i na njen vek trajanja? pozdrav svima

Mislim da to ovdje nitko ne radi, probaj pitati ovdje http://poljoinfo.com/forum.php vidio sam da neki rade!
 

Najnoviji postovi

Na vrh