• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

jooly

Novi član
Tu od
15 Lip 2013
Poruka
14
Evo ga ovdje .
http://slobodni.forumcroatian.com/t369-sve-za-super-specijala
Moram na PP da me ne prignječe radi reklame .
Pozdrav

Velika hvala na uputstvima!!! Danas sam isao da vidim kosacicu i izgleda mi dosta ocuvano. Lik koji je prodaje ju je dobio od nekog susjeda i nezna kako se koristi itd. Koristila se na labinu 14 ks sa okretnim ruckama(pokazali mi ga u podrumu). Medjutim nije mi jasno kako se spaja osovina, cini mi se da nedostaje neki medju komad koji spaja kardan MTK i osovinu kardan kosacice ili sta vec. Evo slika:
2013-07-31 14.09.44.jpg

2013-07-31 14.10.34.jpg

2013-07-31 14.11.19.jpg

2013-07-31 14.11.19a.jpg
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
fali ti jedan dio kardana malog s jedne strane je zenska sa druge strane muska "uticnica"
poslikam ti ja to sutra ako hoces da vidis kako to izgleda
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
joj obecao sam ja ima sto godina ali sestra dala drugarici fotoaparat i dok mi ona ne vrati to nemam cime poslikati ako niko ne poslika do tada saljem ja slike cim dobijem aparat nazad :(
 

jooly

Novi član
Tu od
15 Lip 2013
Poruka
14
joj obecao sam ja ima sto godina ali sestra dala drugarici fotoaparat i dok mi ona ne vrati to nemam cime poslikati ako niko ne poslika do tada saljem ja slike cim dobijem aparat nazad :(

Ima li sta od te slike kardana?...evo trava ponovo krece, treba se boriti sa njom.....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Pozdrav od novog forumaša.
Što se tiče strižnih kosilica koje se montiraju na MTK-e, one su takve kakve jesu, neke malo bolje neke malo lošije. Kod modela kod kojih se pogonski dio kose (noževa) kreće lijevo - desno. Obično su ta dva dijela metalna (igličasti ležaj, brončana piksa ili metalna piksa). Kod takvih rješanja dolazi do trenja ta dva elementa, koji se međusobno habaju (stvara se luft), samim tim prazan hod, stvaraju veliku buku, Pogotovo ako su ta dva elementa iste tvrdoće. To se može uz malu preinaku jako popraviti. Tako da se element u ulozi igl. lež. ili pikse, napravi od bakelita ili tvrde plastike. Samim tim se anulira: prazan hod, buka, veći vijek trajanja tog elementa koji kad se istroši (dobije luft) zamijeni drugim.:(think):
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
To je dole u mojoj kosi rjeseno nekom ko maticom supljom i gore se navrce saraf obicni.

vazda mi tu lufta dobija vazda taj saraf puca vazda jadi sa time. To me uvjek nerviralo koji god da sam materijal probavao uvijek bi na kraju polupalo. Kad jednom popizdim uzecu aparat i to zavariti i vise nikad niko nece moci ni noz ni kosu ni traktor demontirati ali barem nece da klapa :D :D :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Svakak. Ja dal oko 1500 davno...
Najdi mi frezu za 100e (za Mondiala).
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Pozdrav ekipi, Ima li netko saznanja o bočnoj kosi za SS labinca? Davnih godina je bila jedna u mom kvartu i prodana negdje.... Htio bi probati kositi s njom i možda nabaviti?!
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Zasto ne uzmes obicnu ceonu striznu kosu?. Ako imas brdovitog terena sa bocnom to i ne ide bas sjajno.
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Hvala na savjetu, ali za brdoviti teren i inače, koristim mutu s čeonom strižnom i okretač sijena za istu, ali mi nije fora hodati po ravnom malo bi se vozio ako se može. Razmišljam na glas pa......
Sigurno ima neka kosa u nekom štaglju, hrđava ,čeka nekog manijaka za zajedničku "šetnju"!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bolja ti je opcija na si napraviš voziček s okretnim kotačem , nešto kao rikša a ručke fiksiraš na kotače ...bilo je slika nekih .
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Ima ona fora kao bčs kosilica i slićno, ali, nije na odmet ubaciti bubu u uho, možda se netko sjeti pa krene trgovina ili .....:drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Bolja ti je opcija na si napraviš voziček s okretnim kotačem , nešto kao rikša a ručke fiksiraš na kotače ...bilo je slika nekih .
Jesi li mislil na OVO
0012A(O).gif

vozicekZstrojem.gif
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Jesu. Vidi cijelu stvar kak radi:[YT]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BT5l_rl_9Yc#at=131[/YT]
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Jos kad bi ovi radili prezentacije u vecoj travi,nego ovako samo rade marketnski trik.
 

Najnoviji postovi

Na vrh