• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Ak tebi ovo sliči na nogometno igralište...
P5275990_resize_zpsvghqfav6.jpg


P5275991_resize_zps2tszhdhb.jpg


P5275988_resize_zpsecdyd9a3.jpg


P5275989_resize_zps0wmjatik.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pa ajde ok , ne ..malo je premalo za nogomet , osim za mali nogomet ...xd

ali ne vidim redove , znači da si dosta cukal naprije-nazad i sve zmješal nogama i kotačima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Ne, nego je mama hodala z vilama i odgrnjala redove. To nije moguće bez pomoćnika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Pa jeftiniji mu je pomoćnik neg' uteg. Šalim se!
Ovakve busine trave zbilja nemru odgrnuti daske, jer pada prek njih, pa nije išlo bez pomoćnika.
Inače, te su daske previše zatvorene, pa slažu dva reda.
Vidi se ovdje na slici (s Njuškala), na kosi 130cm. Zamisli kak je tek na kraćem grebenu:
strizna-kosa-gorenje-muta-kosor-maestral-130cm-slika-47666173.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Naglasak je bil na dva uska reda i tu baš nejde glatko. Inače, sredina je prilično razbacana.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
ZJ pa to je posel za roto kosu (traktorsku) jedino ak ti dobro dođe rekreacija :icon_pray:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Željko, to je posel za malčer, ali na nečemu poput Tome Vinkovića, jer je to voćnjak (uglavnom šljive), pa se zato i nemre ničim većim od metra.
Sad se to trenutno pokosilo trimerom s nožem, jer se toliko razraslo da ni MTK više nejde nutra.
Slike su iz svibnja 2008.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
E jeste napravili mudroliju od kosevine sa tim hakenpucima.
Dodjite kod mene da vidite kolika se trava kosi sa MTK bez tih djavola i pomoćnika da odmice travu.
I naravno da jagnje okrenemo na ražnju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Je, otišli smo izvan teme, ali pogon kose i greben na svim tim MTK je isti :)
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
"Dongfeng",

rado bih ja svratio do tebe da vidim kako kosiš, ali si poprilično daleko. Nego, što ne zamoliš nekog da te snimi dok kosiš visoku travu i stavio ovde na ovaj forum? :icon_wink:

"ZJ",

znači i tebi se gomila trava na onoj strani kose gde je već pala pokošena trava iz prethodno pokošenog reda, pa staneš - čišćenje - kreneš - staneš..............?

Što se mene tiče, skinuo sam sve sa oba kraja kosilice tako da je ostala samo "gola" kosilica, i čini mi se da se manje gužva trava nego inače.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Aha, tebi se štopa pri petama kose? Mora nekaj odgrnuti travu, bar za 10cm, jer ju lovi greben u idućem prolazu.
Mislim staviti mali L ovdje na petu, i gore šipku, da odgrnja ali samo malo, tak da se ne štopa između pogona i daske.
 
Posljednje uređivanje:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
"ZJ",

nisam te razumeo sta si tačno napisao u zadnjem postu.

Drugo, da li koristiš proširivač na MTK radi većeg i stabilnijeg razmaka između točkova? Da li se i tebi zamota trava na proširivaču između točka i MTK?

Lično koristim te proširivače i često mi se dešava prilikom košnje da mi se zapetljana trava zamota oko proširivača (između točka i MTK) mnoštvo puta i jedva sam ih ručno odmotao radi skidanja trave (zapetljana trava je veoma jaka kao uže).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Ako nemaš daski na krajevima kose (kao na mojoj slici), onda trava pada odmah iza noža i nije odmaknuta od nepokošenog dijela. Kad ideš u slijedećim prolazu, vrh kose lovi dio pokošene trave i tu se nabire i štopa.
Rekel sam da treba odgrnuti barem 5...10 cm pokošene trave, da je lakše voziti greben kose u slijedećem prolazu.

Ne, ne koristim proširivače. Oni namataju jer su "hrapavi".
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Danas i jučer sam malo kosio sa jednom sličnom kosilicom (što se tiče prijenosa na kosu). Na prihvatu sam onaj graničnik malo savio, da trava bolje klizi lijevo - desno, a one graničnika sam skinuo jer se tamo nakupljala trava. Sada moram ciljat prethodni otkos da ga ne povlačim.:mur:

DaHjUzu.jpg


6XIc073.jpg
 
Na vrh