• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK poboljšanja i nadogradnje

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
A jel ti misliš sa tim akumulatorom od skutera i paliti motokultivator?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
On ce vijerojatno paliti rucno ko i do sad.
Kad palis najprije bi trebalo dati kontakt da vidis dali svijetli lampica pa kad upali i pocne puniti ces znati da je sve ispravno.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Pa alternator samo stavljam od auta da mogu po noci raditi sa osvjetljenjem. Alnaser ne stavljam nit znam gdje bi ga i kako uglavio na mkt
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Inace postoji original kombinirani anlaser- dinamo koji ima pogon preko remena i onda moze i paliti
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A nisam to znao, izvinjavam se.

Ja imam obicni boshc alternator od vw pola 1988 godine. auto je bilo benzinac 1000ccm 45 ampera je bio akumulator.


Ne bi bila losa stvar nabaviti taj alternator starter...ali sad zasad ce i ovo da bude dovoljno...radim do kasno a dosta njive trebam izorat prefrezat izbrazdat... a kad kuci dodjem vec mrak padne... Tako da mi je za sada osvjetljenje prioritet.
 

Bega85

Novi član
Tu od
1 Tra 2015
Poruka
5
Labin progres 14

Dobar dan!

Zamolio bi vas ako mi možete pomoci, trebao bi majstora koji bi mi ugradio zaokretne rucke na labin progres 14 iz 80 i neke godine. I koja bi bila najbolja nova roto kosa za njega pošto mi treba za kosit vocnjak a nije ravna podloga.

Hvala
 

Prilozi

  • IMG_2365.jpg
    IMG_2365.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 165
  • IMG_2359.jpg
    IMG_2359.jpg
    81.8 KB · Pregleda: 120
Posljednje uređivanje:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: Labin progres 14

Okretne rucke ugradis sam. Ja koji sam poprilicno laik za mehaniku, a pritom nikad u zivotu nisam rucke skidao...prije par dana sam to uspjesno odradio (doduse iz drugog rayloga meni je bio otisao birac brzine)

Stare rucke skines...prije toga odspojis sve kablove,i rucice. Kad stavljas rucke treba ti ih neko pridrzati malo dok ti ne uklopis polugice dole polugu brzina naprijed nazad i spore brze u jednu ravan...blokada na polozaj zakoceno...polugicu freze uglavis u prorez na sipki. Kad spustis rucke provjeris sve 4 poluge da li rade da nisi omasio koju ako jesi dignes popravis...ako nisi omasio 4 sarafa stezes. Montiras sajlu kvacila i gasa. montiras rucice. Po potrebi dostelujes kvacilo i gas i to je to vozi misko :)

Za roto kosu ne znam...nemam takvu
 

Bega85

Novi član
Tu od
1 Tra 2015
Poruka
5
Re: Labin progres 14

Hvala,

Mislio sam da idu druge rucke posto su ove sa okretnim ruckama drugacije nekak su mi povišene radi motora.
Jel vi imate isto labin progres kao i moj i jesu li iste rucke?

I ako nije problem neka slika od vaseg, jel kojeg god da sam vidio na slikama rezao je ili vario i pripasivao jer ove rucke smetaju motoru.

Hvala unaprijed
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Re: Labin progres 14

apokaptuse, i mene zanima čisto informativno pošto je dekl mjenjača sa okretnim ručkama i gdje ga se može kupiti? pozz
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Ove ručke na slici ne možeš okrenuti, jedino ako skineš motor ili samo rezervar i masku. :(smirk):
 

Bega85

Novi član
Tu od
1 Tra 2015
Poruka
5
Nebi odgovaralo da skinem motor,treba mi :) Mislio sam ugradit druge rucke, ovakve bi odgovarale, ove su okretne na nekim labinprogesima
 

Prilozi

  • rucke-motokultivator-labinprogres-slika-13583326.jpg
    rucke-motokultivator-labinprogres-slika-13583326.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 92

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,652
Ne bi odgovarale. Te su od Mondiala i prenježne i prekratke su.
Ak mi ih pokloniš, učinil buš dobro djelo, jer su one koje imam nedobre :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
I kad bi našao ručke od onog drugog modela (koji ima okretne ručke). Problem bi bio spojiti poluge mjenjača, kod tvog sve poluge idu kroz poklopac za razliku od onog drugog poluge idu bočno u mjenjač.:mur:
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Mora se nabaviti kompletan gornji poklopac i sve poluge.Mislim da se u mjenjaču mora nešto prepraviti da bi mogao vrtjeti kardan i ići u rikverc. Uglavnom neisplativo, jedino nekak prekrojiti postoječe ručke. Nisam nigdje vidi da je to netko išao prepravljat.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ne treba nista prepravljati u mjenjacu.

samo treba ima komplet okretne rucke sa poklopcom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,652
Probaj najprije uključiti rikverc, pa onda kardan.
Tak je na Mondialu, bez invertora.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Probao ugašenog i ide.Jako opasna radnja. Mislim da je prije jedno dvije godine ženu ubio kultivator na taj način. Negdje u dalmaciji.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Bio je takav slučaj i kod nas u BL prije nepar godina, čovjeka iskidala freza.

Mada to ima i do onoga ko radi, da se ne obraća pažnja ni šta se nosi od obuće, ni kako se radi sa mašinom.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Investicija zamjene rucki neisplativa, nije samo poklopac u pitanju, vec i polugice mjenjaca i svasta ponesto da ne nabrajam. Jednostavnije taj prodati i kupiti sa okretnim ruckama ako ti vec trebaju.

A sto se tice stradanja koji ga ..... ukljucuju frezu kad idu u rikverc, pa ne kose.
 
Na vrh