• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa nisi se ti sa njime naganjivao 7 dana oko hidraulike jer on ne valja nego što nisi znao gdje i kako stoji kuglica.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
[i nakon cca 3 4 vikenda navlacenja sjedim na kotacu i sa suzom u oku dizem rucku gore dolje i skuzim da mi se jedno crijevo sta ide na cilindar ne napinje,izvadim ga kad krivo sam dvaput okrenuo na stranu gdje je kuglica i nije imalo protoka,okrenem kad ono radi da nezna kud bi prije




medjuvremenu i vratio na staro kad sam skuzio za krivo okrenuto crijevo. uglavnom gov*o i proklinjem dan kad sam ih kupio ]

Čini mi se da je problem u nečemu drugome :icon_biggrin:
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
meni se od svega na rusu jedino ne sviđa ta hidraulika.brdo lajtunga i svašta nešto.pozicija ovakva te onakva trebalo bi u školu ić da bi to sve polovio i skužio kak radi.sa svim ostalim sam prezadovoljan obzirom na cjenu traktora.moj je u orginalnom stanju samo je dosta zapušten i curio je na sve strane.nove sve 4 gume i sa kompletnim remontom će me doći oko 19000 kn za te novce nemogu kupit ni tomovinkovića ili nekog imt-a manjeg.a uspoređivat te traktore je suludo.meni treba uglavnom za šumu i nešto malo poljoprivrede i bolji mi netreba dok sam živ.

kad smo već kod tog hidraulika na koju foru radi ona poluga sa desne strane za reguliranje dubine,jel treba gore na polugama kod volana nešto prebacit ili..
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kad je već skrenulo na hidraulik, i mene neš muči...
imam osjećaj da mi nešto fali, ali hidraulik radi normalno...valjda...:^):

stately names





Znači, imam samo jednu ručku gore dolje...a na razvodniku još dva prazna mjesta!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
...Znači da ti fale još dvije ručke i vanjski izvodi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa ti nikako nemaš onaj cijeli sklop sa ručicama i onda ga je neko improvizovao da ima jednu komandu kako vidim.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
nema price da za te pare mozes ista slicno kupiti. ma mene je moj iznervirao jer mi je on prvi doticaj s traktorima i kupio sam ga ko budala od nekog dede kod zupanje isto vodeci se za tim malo para a opet dupla vuca 80 ks 4 tone itd. deda ga je usminkao i motor radi ko vura hidraulika podigne traktor bez problema,al covjek nije ni na jedan lezaj obratio paznju iza sklop nosaca ruku od hidraulika je imao lufta uzas lezaji poluosovina uzas semerinzi itd... sve sam to sredio ali naravno ima dalje pa neznam di je vise kraj. da sam mu prvi vlasnik bio bi ko violina. jos imam par stvari ne tolko bitnih za porijesavati al vec kad pisem imam ovakav problem,dakle u 9oj brzini kad ubrza pocne se ljuljati dakle ko da na tren ulovi lamela na tren ne sad neznam dali je lamela ili nije ali da docaram kvar. da pojasnim sve to pokusavam sam popraviti uz poneki savijet mehanicara koji mu se kljucem ne zeli ni pribliziti kao ni jedan drugi u blizini tak da ni nemam nekog izbora. ako neko zna sta da uopce pogledam pa cu ja uz shemu i prirucnik vec zamijeniti dijelove. i opet da pitam u kojem polozaju trebaju bit adnje dvije rucke za oranje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Joj nino kao prvo pokušaj da napišeš post koji je čitljiv , ovakve postove kao što ti pišeš ja ti garantujem da 80% ljudi samo preskoči.:(n):

Znači koristi malo tačke , zareze , velika slova , novi red ....



Pogledaj kako može da izgleda tvoj teks samo sa par velikih slova i novih redova.
Da se još malo promijeni bio bi kao recitacija.

Nema price da za te pare mozes ista slicno kupiti. Ma mene je moj iznervirao jer mi je on prvi doticaj s traktorima i kupio sam ga ko budala od nekog dede kod zupanje isto vodeci se za tim malo para a opet dupla vuca 80 ks 4 tone itd.
Deda ga je usminkao i motor radi ko vura hidraulika podigne traktor bez problema,al covjek nije ni na jedan lezaj obratio paznju iza sklop nosaca ruku od hidraulika je imao lufta uzas lezaji poluosovina uzas semerinzi itd...
Sve sam to sredio ali naravno ima dalje pa neznam di je vise kraj. Da sam mu prvi vlasnik bio bi ko violina.

Jos imam par stvari ne tolko bitnih za porijesavati al vec kad pisem imam ovakav problem. Dakle u 9oj brzini kad ubrza pocne se ljuljati dakle ko da na tren ulovi lamela na tren ne sad neznam dali je lamela ili nije ali da docaram kvar. Da pojasnim sve to pokusavam sam popraviti uz poneki savijet mehanicara koji mu se kljucem ne zeli ni pribliziti kao ni jedan drugi u blizini tak da ni nemam nekog izbora.
Ako neko zna sta da uopce pogledam pa cu ja uz shemu i prirucnik vec zamijeniti dijelove.
I opet da pitam u kojem polozaju trebaju bit adnje dvije rucke za oranje?
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
nisam ni ja puno bolji što se piče pisanja,sve nešto brzinski pa tako i to pisanje.
nino očito nitko nezna kak to funkcionira ili uopće ne koriste,najbolje ugradi kotač na plug i ožeži.a što se tiče popravka nije ni to strašno samo je puno posla.

getribu sam rasturio jučer ležaji još orginal unutra,a na donjem snopu sa zadnje strane ima 2 valjkasta ležaja i u centru ima piksu na kojoj vozi donji snop to se valjda sve zajedno okreće i još ima piksu u koju ulazi kardanska osovina,meni se jedan valjkasti raspao a piksu kardanske je pojelo.

jel bolje tako savo:icon_e_geek:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Pa ti nikako nemaš onaj cijeli sklop sa ručicama i onda ga je neko improvizovao da ima jednu komandu kako vidim.

ja bi onda bio zahvalan ako bi tko poslikao kak to mora bit i opisao gdje je što spojeno...pa jednog dana kad me uhvati...:eek::
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
savo jel mi možeš reći za kardansku osovinu što prolazi kroz donji snop na zadnjoj strani bi nešto trebalo biti jel ide piksa ili može igličasti ležaj,jer mi osovina tanja od rupe 2 mm,znači piksa ili ležaj debljine 1 mm.
po katalogu tamo nema ništa,malo mi nejasno sad.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@manc , pa zamijeni ležaj i piksnu i tjeraj dalje.

Ako misliš dali na osovini koja ide od kardana i nakon onog planetara ulazi jednim svojim dijelom u spojničku koja dolazi ktoz mjenjač tu ide piksna , Naravno ako ima lufta zamijeni ili riješi nekako.


@darijuse , ja neznam koliko bi ti se isplatilo da to praviš , potraži negdje polovno.
A ako ne koristiš ostala dva izvoda hidraulike onda ostavi i ovo primitivno što je neko napravio ako radi radnju.

Pitali ste za onaj dodatni razvonik koji se vidi na darijusovim slikama sa prošle stranice ako sam dobro razumio :icon_scratch:
On ima tri položaja , u srednjem položaju kada je onda je on van funkcije i komanda od glavnog razvodnika ide direktno na klip i tako djeluje.
-U položaju na dole je klip hidraulike ''zabravljen''.
-U gornjem položaju u sistem ulazi i onaj hidroakumulator koji se nalazi iza lijevog točka. Tako da priključak možete da ''olakšavate''.
Samo ovo slabo ko koristi a i slabo da je još neki hidroakumulator u ispravnom i radnom stanju.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Nino,mehaničar mu se ne želi približiti jer nema zarade na njemu.Neka ti činjenica da se na 820 traktor rastavi i promjeni lamela za 3 sata uz lagano pijuckanje nešto kaže o tome koliko mehaničar može naplatiti toliko posla.Riješi sve od ležajeva što možeš,natrpaj masti i ulja tamo gdje treba i to provjeravaj sa vremena na vrijeme i nemaš brige.Ako trebaš polovnu dobru lamelu i korpu ja ih imam i mogu ti ih pokloniti.Skinute su sa traktora dok je stavljen utovarivač.Mogu ti na pp poslati i broj mehaničara koji radi ruske traktore i on će ti napraviti što treba ako ti nemožeš sam.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Lamelu sam sa šurakom zamijenio za 85 minuta , na 52ki.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
ma piksa ide ali nema je za kupit i u katalogu je uopće nema,morat ću je napraviti.
jel bolja bronca ili mesing za to šta će odrađivati piksa.

savo ne taj regulator hidraulike nego ona poluga uz desnu nogu za regulaciju dubine kod oranja,kako moraju stajati poluge kod volana da bi radila ta poluga kod desne noge i da bi to sve funkcioniralo.

ja imam kompletnu zračnu instalaciju sa 82 ako neko treba poklanjam,osim kompresora.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Misliš na 82 koja ima ''kocku'' ispod sjedišta?
Očigleno se ne razumijemo negdje.

Bronza je bolja od mesinga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Nino, Manc i ostali
Dečki, na početku rečenice dolazi Veliko slovo, na kraju rečenice točka. Ak napravite razmak, većinom mob napiše veliko slovo sam...
Dajte malo poradite na pravopisu, jer se ovo (gotovo) neda čitati.
Nemojte nas tjerati da brišemo poruke bez potrebe.
Uostalom, niste sami na ovom Forumu i neki članovi se žale na pravopis, pa se malo potrudite, lijepo vas molim.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Da savo na 82 mislim.Kako poluge kod volana moraju stajati u oranju i da bi radila ona poluga sa desne strane uz nogu na kojoj se podešava dubina tj određuje visina poluga.

Ispričavam se za pravopisne greške.Potrudit ćemo se potruditi da bude čitko ubuduće.
 
Posljednje uređivanje:

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Lamelu sam sa šurakom zamijenio za 85 minuta , na 52ki.

I koliko bi ti ili bilo koji mehaničar realno mogao naplatiti toliko posla?Ako bi mehaničar naplaćivao to po satu onda bi uz realnu cijenu radnog sata zaradio jako malo.Ako bi pak išao na poprek onda bi posao koštao više od materijala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@manc , neznam kako radi taj sistem , nažalost.

@Majok , nisam mehaničar niti radim uslužno mehaniku.
Ali ovo je bio kondicioni trening , imali smo svu opremu i alat i to je nerealno vrijeme normalnog rada.
Uglavnom slabo ko od mehaničara hoće ikako da se zeza sa ruskim traktorima , a oni koji ih poznaju imaju obično svoje neke druge osnovne poslove i maju vremena za to. Kao i ja sam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh