• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nemože ti to niko proračunati a čisto sumnjam da bi to ikako moglo.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Ma vec imam te gume na rusu, felne su stavljene od starog zetora, a prednje gume su 7,50 -16, ali mislim da mi zadnja ide brze, to jest prednja malo kasni
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Eto rujo složen i pala je prva kirija.i sad sam primjetio da mi procurilo ulje na čizma sa gornje strane ima li tu neke gumice da se mjenjaju ili.lufta nema na čizmama.
Problemi i sa hidraulikom,prvih nekoliko puta ljepo digne čim se valjda malo ugrije jedva digne poluge,i ne izbacuje mi komandu uopće,pumpa se ne grije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imaš dvije gumice u čizmama , ali veći je problem ako je to pojedeno pa ima dosta lufta imeđu slubline i čizme.
hidraulika je širok pojam , za početak očisti radni ventil.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Teško da se može šta reći na osnovu ovih informacija , rasklapaj polako pa vidi.
Vjerovatno ležaj u sredini gornjeg snopa ali naveo si i simptoma koji pobijaju tu teoriju.
Ispao zeger prsten koji se nalazi na osovini gornjeg snopa i osovina setala napred nazad
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa kakvo mu je ležište , da nije oštećeno?
Ili isteglen seger.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Sad imam drugi problem, kad idem nizbrdo cuje se neko zujanje u diferencijalu valjda. Uzbrdo ne. I desna kocnica kad krenem napred nazad ide gore dole kao da je u tim osovinama stradao lezaj. Jel mogu da se zamene sa spoljne strane?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Zujanje u diferencijalu bi moglo da bude popuštena matica na konusnom zupčaniku.

Za kočnicu te nisam razumio najbolje ali ležajevi ispod diskova kočnica se nemogu mijenjati na licu mjesta i to nemoj ni pokušavati jer ćeš zdrobiti kućište.Da bi zamijenio taj ležaj moraš skinuti komplet trubu sa poluosovinom i izvaditi veliki zupčanik pa tek onda nastaviti rasklapanje oko toga.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Zujanje u diferencijalu bi moglo da bude popuštena matica na konusnom zupčaniku.

Za kočnicu te nisam razumio najbolje ali ležajevi ispod diskova kočnica se nemogu mijenjati na licu mjesta i to nemoj ni pokušavati jer ćeš zdrobiti kućište.Da bi zamijenio taj ležaj moraš skinuti komplet trubu sa poluosovinom i izvaditi veliki zupčanik pa tek onda nastaviti rasklapanje oko toga.
Kad mi je pritisnuta leva kocnica i krenem napred nazad papucica ide gore dole, kao da ima lufta u lezajevima tih osovina. Jel mora da se skida gornji poklopac diferencijala kada se menjaju ti lezajevi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma nije to do ležajeva , makaze ti imaju lufta pri oslanjanju na doboš , što opet može da bude da su lamele kočnica previše potrošene odnosno stanjene pa se makaze previše skupe u tački oslonaca.
 

marvuijo

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
9
pitanje. 82 lux 1999godina 3 ručice hidraulika pored volana nema pored sjedala ništa osim ručice za kardan i ručnog gasa.
zanima me može li se ikako smanjiti brzina podizanja i spuštanja priključnog stroja tj ruku hidraulika (Klipa) jer pre brzo i diže i spušta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Klip bi u sebi trebao da ima u holenderu gdje se spaja crijevo prigušnicu , ona je jednosmijernog karaktera i trebala bi da radi samo na spuštanju a pri dizanju da ide puna brzina.
E sad , pitanje je imaš li je ikako i dali je ona u fonkciji?
A pošto tebi treba u oba smijera da usporiš onda bi trebao dograditi prigušnicu , a možeš je i ti jednostavno improvizovati u jedan holender , bukvalno mu zavariš rupu i probušiš manju od recimo 3mm pa razbušuj polako dok ne dobiješ odgovarajuću brzinu poluga.

Ovako nešto ti treba naprimjer
Hudraulični regulator protoka – prigušnica
 

marvuijo

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
9
Hvala puno. I ima lufta u volanu, tu gore nekako na stupu tu di ide kardan volana u stup volana u taj mehanizam.
Spone i prednji trap nemaju lufta. I jos jedan simptom. U ljevo moze pun smotat a u desno ne
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Hvala puno. I ima lufta u volanu, tu gore nekako na stupu tu di ide kardan volana u stup volana u taj mehanizam.
Spone i prednji trap nemaju lufta. I jos jedan simptom. U ljevo moze pun smotat a u desno ne
skini gore poklopac pa onda vidi jel ima lufta,to ti izvana samo tako izgleda.a što se tiče ajnšlaga najvjerojatnije ti nije u fazi.imao sam takav slučaj prije par dana na 52.
znači kad skineš poklopac vidit ćeš nazubljenu letvu što je povezana sa cilindrom na njoj ti je točkica u srednjem unutarnjem zubu a na osovini ti je točkica na vanjskom zubu,
da ne vadiš stup i osovinu skini cilindar i onaj bočni dio na kojem je špera ispod njega imaš limice za distanciranje.kad budeš vraćao nazad zazor između letve i tog ventila od špere ti bi trebao biti 020 -030 mm.
možda ti ima lufta na vanjskoj osovini na spoju glave i one kratke osovine od volana,tamo oće dobiti lufta.
 
Na vrh