• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ako nemaš grijanje u kabini onda ni neznaš čemu služi .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
a gle, odvrnul sam ga i voda me polijala...a imam nekakvu knjigu od tog ruskog čuda i spominju ulje...zato pitam, nije da sad se bojim dirnut u to..:icon_wink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Tu bude izvod za grijanje kabine , ako nema grijanja onda je blindirano.
A ako čačkaš mečku budeš poprskan. :icon_rofl:
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
savo kako troši 82 u odnosu na t40.ti imas obojicu pa znaš.i jel zna netko čemu služi na lijevoj strani stupa volana ima jedan kotačić i ima 3 položaja ako se ne varam.i di se podešava tlak ulja na glavi volana.i još ovo šta je ona boca ispod rezervara goriva sa lijeve strane.:(rofl):za sad ga samo obilazim i pogledam malo kad ulovim vremena jer sam u drugom poslu pa nestignem.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Kako troši , to je sve stvar uslova.

Taj točkić mislim da ti je za uključivanje blokade diferencijala ko mislimo na istu stvar.
Podešavanje prtiska je na sigurnosnom ventilu , ali obično prije da nešto nije u redu nego da treba dotezati ventil.
Ona boca ispod , vjerovatno misliš na hidro akumulator (amortizer).
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
pa općenito me zanima kakva je potrošnja,recimo vuču drva po šumi jel puno više guta ili je tu negdje.servo mi nije onako lagan kako bi trebao biti.jel taj ventil sa gornje strane glave odma do čepa di se toči ulje,jer mi je taj vijak odvrnut i neko je nešto dirao već,vidim da je ispod vijka opruga.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ovdje nema ništa da se skine niti pogleda , vjerovatno je neka prodaja u pitanju ?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695



ako kome treba ovo s slike, dajem...kupil sam sve novo za 120 kuna.
sad znam zašto je razlika u gumi mjenjača...novi tip nema sve ove pizdarije, nego samo jednu kuglu i sve je to praktično u komadu...jedino je rus prejako spigal ručkicu mjenjača, pa sam to moral malo poravnat...tukla me po jajcima dok sam šaltal...:D:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
u gibnju...veća manđeta je potrgana, ona manja je ugrađena sad na moj traktor...a ustvari to ti košta par kuna...
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
jedno pitanjce... za 82ojku stari tip sa 4 rucke i bez regulatora dubine, u kojem polozaju trebaju biti desne dvije rucke za oranje, uzmimo u obzir da plug ima dubinski kotac. nisam to jos radio s njim pa mi nije jasno koja je kombinacija
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
i mene zanima položaj ručki u oranju.i još nešto mi nije jasno u par dana sam pročitao temu od a do ž i sve većinom polovio još samo to uključivanje isključivanje kardana me muči pošto imam vitlo ručni rad od tama 110.na njemu imam ukapčalicu mehaničku i kad mi napne drvo više nema iskapčanja jedino kad stisnem ili isključim kardan,ako mi drvo zapne dali ja mogu isključit kardan da mi ne slomi nešto,jasno mi je i podešavanje lamele što će mi dobro doći,ili recimo kad dovučem drvo dovoljno blizu vitla dali mogu lagano isključit kardan i opet uključit ako bude potrebno.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
malo je nejasno ali jel ne ukljucujes i iskljucujes na onu desno rucku sta napinje lamele i cim ju dignes ili spustis krene ili stane ako je u tome stvar
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
skužio sam,mada će ići poklopac dole da vidim stanje unutra i odmah vidim kako to funkcionira.zapekla mi desna čizma nemogu kotač vrtit uopće.još se čudim kako volan tako težak a ono rukavac mrtav.jel se da to nekako razradit ili treba sve skinut dole.
 

Najnoviji postovi

Na vrh