• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa tu mu bude izvedena ta sajla za dekompresor , a gasi se vraćanjem gasa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Pa kaj MTZ52 ima motor s pretkomorama, a ne direktno ubrizgavani???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo to i je razlika u motorima 50/52 komore 80/82 direktno razlika glava klipovi i blok kod komoraša na dnu pikse jedna a kod direktnog dvije gumice . kod 80/82 može biti i turbo .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
raskopal sam šaltheblu (ručku mjenjača) zaradi izmjene puknute gume...međutim, nebi rus bil rus da se sve to skup nije raspalo...
e sad, luft je velik, pa molim znalce da dobrim promatranjem narednih slika ukažu što, gdje i koliko treba podebljati...










a sve je to sad skinuto samo zbog ove lijeve, a naivno sam mislio da ću ugraditi ovu desno...e pa premala je, il je moj traktor u međuvremenu narasal...:(rofl):

 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
...a vezano uz gornji post, nešto mi je na samom mjenjaču na traktoru sumnjivo, imam osjećaj da nešto fali...pratite moj kažiprst i pomagajte...ne se obazirati na količinu ulja u okolici, vrisnule su gumice na cilindru...ali to je sad prepakovano, pa će jednog dana biti i pranje...kad sunce svane...






ajde i jedna od cilindra...

 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Uh , koliko ti pitanja postaviš. :icon_axe:

Ajmo redom.
Mandžetna ti je za novi tip koji ima samo jednu kuglicu.

Da smanjiš ''klamatanje'' navariš ove duguljaste rupe na polutkama da su knap oko onog poprečnog štifta koji prolazi kroz osovinu šaltače.

Taj štift zamijeniš , ako je potrebno stavi duži za par mm pa ga skraćuj po malo.

Tamo gdje pokazuješ prstom ide zaštitni prekidač da nemožeš zaalnasovati traktor dok je u brzini.

Račun dobiješ u kafani. :(hi):
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
viš, a ja mislil navarit donji dio mjenjača...
ok, te ću rupe smanjit, međutim na onim polukuglama donja ima veću rupu, a gornja manju, treba li i tu donju navariti?

i na sredini te ručke je vidljivo stanjenje promjera, može li i tu navarivanje, ili tak mora biti?

a kaj se tiče :icon_jook: po zimi podrumarim...smućkal sam jedno 600 litri vina, pa to treba potrošit...piva ide kad je vruće!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
...da nebi rekal da imam puno pitanja, imam još ovo...

od čega je ovaj indikator?

 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pa vjerojatno od pritiska ulja u motoru,mada je kod mene potpuno drugačiji filter ulja (MTZ 820) mislim da je to to.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Neznam sad tačno šta i koliko tačno morad a se navari , vidjećeš i sam , probaj malo.

Ovaj indikator je od pritiska ulja , odnosno lampica.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
sve važne stvari...nema brojača, a bome nema ni ure za brojit...izgleda da neće ni imat...:icon_e_wink:

nego, moram mijenjat semering zadnjeg desnog kotača...skinem felgu, to se može, odšerafim onaj poklopac na osovini, i to se može, e sad jel vadim osovinu ili moram odšerafit flanđu kaj drži felgu?

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Odšrafiš flanđu a to se nemože :icon_rofl::icon_rofl:

Skineš felgu i flanđu i onda skineš i poklopac sa semeringom , flanđa teđko ide , nemoj imati milosti pri stezanju to se krvnički steže.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
visil sam sa svojih 100 kila na dva metra dugačkoj cijevi, misliš da su popustili?...
e nisu...mamicu im zapečenu...
za vikend boca plina i lagano...grijem pa ladim...:mur:

nego da ne štentamo, imam novo pitanje...
ulje od hidraulike, onaj komad ispred volana, gdje ulje ispustiti...nekak mi se vidi najniža točka onaj šeraf što ga moj poštovani kažiprst pokazuje...



 
Posljednje uređivanje:

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Sta se tice tih serafa jedini pravi lijek je ruski kljuc i kosta oko 280kn. Nedavno sam mijenjao lezajeve i semeringe i popigao uniora 32 bez efekta a ovo okreces ko od sale a oni izlaze. Cudo tehnike
 

Najnoviji postovi

Na vrh