• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sta se tice tih serafa jedini pravi lijek je ruski kljuc i kosta oko 280kn. Nedavno sam mijenjao lezajeve i semeringe i popigao uniora 32 bez efekta a ovo okreces ko od sale a oni izlaze. Cudo tehnike
Pa kod rusa je sve čudo tehnike! [emoji23][emoji23][emoji23]
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad sam to skidal navaril sam gedoru na kvadratni komad on neke osovine i dva metra cijevi i išlo jedino kaj sem moral skidati dva šarafa od kotača da ima mjesta.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
Sta se tice tih serafa jedini pravi lijek je ruski kljuc i kosta oko 280kn. Nedavno sam mijenjao lezajeve i semeringe i popigao uniora 32 bez efekta a ovo okreces ko od sale a oni izlaze. Cudo tehnike

di da ga nabavim?...i moj unior je u teškim iskušenjima, nemore niš napravit...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
ajd, ključ sam naručio...
nego, izgleda da je neki bivši vlasnik imao određenih problema...našao sam u onim rupama sa strane nekih "mladunaca"...i uklonio to da ne izlegu još neki problem...bilo zaglavljeno u onim rupama koje vode ulje prema karteru...



photo upload site
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
ne, nešto kao žica...čelična...di je to bilo, a da je moglo tu upast...nemam ideje...očito je bivši vlasnik nešto kuburio žicom...

gledajući opće stanje traktora, mislim da je kupovina rezervnih dijelova bila nepoznat pojam...sve same prerade i dorade...:icon_toilet:
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
jel veliki posao skinuti rezervar od hidraulike.curi mi ulje negdje ispod volana i čini mi se na spoju rezervara i getribe.a smije mi se i neka generalka ili barem polugeneralka jer jedva upali i dimi raznobojno i puši na čep i našo sam start sprej ispod sjedala tako da nemam kaj razmišljat.pritisak ulja na 2 bara jel to ok.kočnice trebaju komplet remont.zadnji dio traktora je kao da ga je netko umočio u staro ulje,neznam odakle počet uopće.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
ja sam svoga najprije prao dva dana...pa pomalo zatvarao rupe...al kaj ti to vredi kad ga je masa, uvijek negdje neš curi...i di nije curilo, procuri...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Darijuse , fali li ti gore šta pod ventil deklom , recimo opruga na klaviru ili .......
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
ne fali niš...bilo je i zapečenog silikona viška...
bila je glava komplet u radioni na uređenju, valjda bi skužili tamo da nečeg nema...kak su složili, tak je i ugrađena, još u proljeće...
sad sam moral mijenjat samo brtvu glave, niš nije dirano drugo...nije bil blok baš dobro očišćen, nismo metnuli one teflonce, moj majstor je namazal brtvu litijevom mašću i stegnul na 15-16 kila po njegovom ključu (realno nije bilo ni 10)...pa je nakon tri rali oranja i tanjuranja probila voda na sve strane...
e sad sam mogal sve sam napravit, malo sporije ali nadam se kvalitetnije, pa ćemo vidit...
makar ako gledamo trošak zamjene brtve, to nije ni 50 eura sa svim sitnarijama oko toga...
 
Posljednje uređivanje:

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
a ti si skinuo kabinu jel bilo zabavno ili ide lako.imam i ja zadnji desni semering za mjenjati,kardanska osovina se ne miče uopće koliko sam svatio poluga od kardana je sa desne strane i dignuta je skroz gore i ispod je stavljen vijak da se neda poluga spustit.neznam čemu to,sad mi stvarno žao šta sam prodao t40 bio je tip top a ovaj će mi s naje.... matere
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Da zamijeniš dihtung na spoju hid. rezervar -zvono moraš sve raskopati ispod instrument table , što i nije tako strašno kao što izgleda.
Ako je 52ka nemoraš skidati cijelu kabinu , skini samo prednju stranicu na kojoj je šoferšajbna , lako se skida. I posle sve zadigneš na gore sa lančarom ili nekim kranom.

Mnogi kada raskopavaju rusa se stiskaju i skidaju samo ''lokalne dijelove'' , lakše je rasklapati kada se skidaju cijeli sklopovi.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
82 je u pitanju savo.kako je najlakše skinuti cilindar od hidraulike.treba sjedalo skinut pa u kabinu ide ili na zadnju stranu van
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
cilindar od hidraulike ide relativno jednostavno prema iza van, samo spusti prije hidrauliku koliko ide da ti onaj dio di se kopca cilindar iza ne smeta dok ga izvlacis,ispod sica malo skuceno al buduci da su to sve stare masine kod mene je recimo bio neki sic dupli pa nije bilo one ploce ispod da se skinu crijeva i klin. sa kardanom sam se i ja namucio ali sam postavio pitanje pre kasno pa sam skinuo kabinu i rasturio sve, mozda bolje i tako pa onda znas tocno kako sve izgleda pa usput promjenis lezajeve od poluosovina koji su 99% losi pa da ne jedu semeringe. ako kome treba poslikao sam rastavljeni zadnji kraj u detalje
 
Posljednje uređivanje:

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
upisi u njuskalo ruski kljuc i naruci i pazi isti taj u altima milic kosta nekih 700 800kn. ja imam Nexx najjacu verziju i platio sam 280kn. apsolutno sve skida sa lakocom ostale tehnike su samo trganje alata. dobijes s njim 32 i jos jedan ili dva nastavka ili kupis colovni kovani duzi nastavak bilo koji broj,ugl ima 32 u kompletu sta je najbitnije
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
tako će i biti,nema mi druge nego kabinu dole i sve u detalje napravit i predihtat,motor ću ostavit za kraj.ajd pošalji slike da vidim šta me čeka i od kočnica ako si radio da vidim.di nabavljate djelove. darijus i nino
 

Najnoviji postovi

Na vrh