• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Pozdrav svima ,jel paše anlaser sa t 40 na 52 jku,pošto mi se razletio zadnji dekl gdje ide osovina što ulazi u zamajac
Paše jedino ovaj novi brzi a originalni ne paše

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Trgo agencija,piše na garantnom listu Cree.Jel original ili nije neznam,ali je kvalitetno napravljeno.Nosači svi od masivnog aluminija na ovom velikom baru
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ima ovakvi znak
300px-Cree_Inc._logo.svg.png
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Da,sve skupa oko 600 kuna sa popustom od 25%.Bilo je jeftinijh ali nisam se htio zajebavati sa time da mi nebi poslije izgorio traktor ili nešto slično
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
imam malu situaciju,nakon skidanja kabine rezervara i u biti svega na poklopcu diferencijala radi popravka kardana imam sljedeci problem,dakle na osovini kardana s prednje strane dakle one blize mjenjacu fali mi neka opruga koja ide u cijev ili ispred nje da ocito nebi spadala kolko sam vidio po knjizi i iz kabine se nemoze ukljuciti na onu rucku ispod sica lijevo od regulatora,dakle ona cijev koja gura zupce ili kako vec zapinje dok osovinu malo ne protresem rukom onda se popne i ukljuci,sad da li je do te opruge ili ju ja ne vidim neznam tek preksutra idem to rastavljati dalje ali ako ima tko kakav savijet bilo bi od pomoci dok nisam rascerupao sve iako nije ni sad daleko od toga. i jos jedna stvar buduci da jos nije bilo na redu, da li ima sta za skinut jos dok vadim poluosovinu jer mi je lezaj otisao zajedno sa semeringom a ne vidim nikakvih serafa ili su ispod lezaja?

https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/v...=04b6e57a8a241dec81b4027883ad692d&oe=5BA76CFC
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ja koliko se sjećam uopšte nisi morao skidati kabinuda bi pristupio tamo,
Čak nemoraš rasklapati mjenjač da bi došao do te opruge u cijevi.
Sa zadnje strane skini komplet izlaz kardana sa onim dobošima unutra , onda (na slici se vidi sa godnje strane na pregradi vijak koji ima kontra mativu na sebi) , njega otpusti i osovinu sa unutrašnjim ozubljenjem izvuci nazad.
U međuvremenu skini viljušku i izvadi osovinu koja uključuje kardan i sve ti je u rukama , malo je nezgodno odvrnuti viljušku ali snađi se nekako , potraaži nekoga ko ima male šake da ti pomogne.
I time si izvadio tu ''cijev'' u ruke.
Nije to teško za rasklopiti.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Nino,dobro ti kaže savo.To sve od iza izvadiš,skineš onih par šarafa što drže poklopac i makneš njega i onda izvučeš cijelu osovinu van sa dobošem.To je par minuta posla
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Gotovo sad je vec sve raklopljeno,nije to jedini kvar bio,nisam imao regulator hidraulika uopce nego direktno spojen uz puknuti nosac istog i naravno sve lajtunge od hidraulike pospajat je muka,kabina je spigana i treba ju ravnat jer je lose krpana itd. Buduci da nisam nasao dio za kupit napravit cu samo granicnik na rucici da nemoze otic so tog polozaja gdje spadne,a ovo glede vadjenja osovine u ovom stadiju sam skuzio sam al mi nitko nije odgovorio na konkretno pitanje
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
Jel ima tko za prodati haubu za rusa 52,da je u dobrom stanju, moja je sva izudarana teško ju je obnovit
 

Nikola59

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Poštovani forumaši
Može li mi netko objasniti gdje se u MTZ 52 koja je 1969.godište može ugraditi crijevo ili cijev za kipu.
Pozdrav

I koja je ručica od one četiri s desne strane volana za kipu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Probaj ak ti netko uskoro tocno ne odgovori eliminacijom,prvo vidi cijevi sta idu s razvodnika di koja ide i ako ima dvije koje nisu nigdje trebale bi bit te a sta se tice rucica isto gurnes svaku dok na tu iza ne krene slinit ulje i cujes pumpu da teze malo radi ili skines najjednostavnije radionicki prirucnik i tamo imas sve,tak ja radim jer nakon svih filozofija i savjeta neznas vise jel to svemirski brod ili traktor. ja sam konkretno kupio 82ojku prije nekih godinu i pol, naizgled super ali nisam tada znao nista o traktorima uglavnom drama od hidraulike do kardana struje itd,tek tolko da radi osim motora koji je dobar izuzevsi pumpu goriva koja tu i tamo ne curi, sad je sve manje vise rijeseno ali nakon muke isusove,youtubea,kupovanja nepotrebnih dijelova itd itd. Dakle prirucnik je majka ak nisi mehanicar jer nije bas komplicirano
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Cijev dodaj na jedan izlaz koji ti se nalazi pored motora na kabini , tu imaš po dva izvoda sa svake strane pa uzmi jedan bilo koji.

Prva ručica do volana ti je za taj bočni izlaz sa desne strane traktora , druga ručica je za izvode sa lijeve strane , treća je za poluge a četvrta za zaključavanje poluga i još jedan rečim ''olakšavanja'' poluga u kombinaciji sa onim ventilom na zavrtanje ispred desnog koljena vozača.
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Probaj ak ti netko uskoro tocno ne odgovori eliminacijom,prvo vidi cijevi sta idu s razvodnika di koja ide i ako ima dvije koje nisu nigdje trebale bi bit te a sta se tice rucica isto gurnes svaku dok na tu iza ne krene slinit ulje i cujes pumpu da teze malo radi ili skines najjednostavnije radionicki prirucnik i tamo imas sve,tak ja radim jer nakon svih filozofija i savjeta neznas vise jel to svemirski brod ili traktor. ja sam konkretno kupio 82ojku prije nekih godinu i pol, naizgled super ali nisam tada znao nista o traktorima uglavnom drama od hidraulike do kardana struje itd,tek tolko da radi osim motora koji je dobar izuzevsi pumpu goriva koja tu i tamo ne curi, sad je sve manje vise rijeseno ali nakon muke isusove,youtubea,kupovanja nepotrebnih dijelova itd itd. Dakle prirucnik je majka ak nisi mehanicar jer nije bas komplicirano
Gdje se može skinuti radionicki prirucnik, ako imaš neki link. Hvalla

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
budem potrazio al mislim da ima ovdje,ja imam sve za 82ojku nemam za 52 pa ak nadjem stavit cu
 

Najnoviji postovi

Na vrh