• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ono koje imaš :(giggle):

Hidraulično , može i motorno.
Ljudi voze godinama sa preradjenim i ništa im ne crkava.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja koristim motorno i za hidrauliku,od prvog dana kad sam ga kupio i danas nakon 6500 sati nisam primijetio nikakav problem sa hidraulikom.

Jel netko zna što znače oznake na prekidačima od svjetala na Mtz 820?I kako otprilike spojiti žice po bojama,odnosno koja je što?Našao sam neke prekidače na auto otpadu i stavio bi ih na 820 jer mi se neda kupovati nove a i nisu baš nešto ti njihovi prekidači.Nakon nekog vremena zaštekaju pa se ili teško uključuju ili se nedaju isključiti.Zato kontam da ih probam zamijeniti nečim drugim.Hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nikolcha

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
24
Bem ti traktor da se cudom nacudis ,,,sipas mu sve zivo i on normalno radi ,,,,ja rujka vec godinu dana vozim u letnjim uslovima na cist zejtin ,,,podigao je neznatno potrosnju ali usteda je i vise nego ogromna
 

nikolcha

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
24
Koliko ima sati ???? Matiralo se ono staklo na brojcaniku tako da se ne vidi ,,,nije radjena generalna ,,,1967 godiste ,,,mislim da je i bolje da se ne vidi ,,, a dalo dimi ??? Pa dimi i nov imt nece rus ;) samo nek se pusi i nek izlaze iz auspuha mekice ali moj rujko je od marta vec ubio 300l zejtina :)

104 din rusko ulje "suncica" potrosnju podigne za svega 2-3 %
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,695
belarus 52-ka bez prve vuče...raskopal sam prednji lijevi rukavac (čizmu) i unutra je bil samo feder...nekak imam osjećaj da bi toga trebalo biti nešto više unutra, poglavito jer je kad sam ga digal imal posmak od jedno 3-4 cm gore dolje, i 2 cm lijevo desno...
možda tko ima sliku, katalog, rukavac za prodat...štogod...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Koliko ima sati ???? Matiralo se ono staklo na brojcaniku tako da se ne vidi ,,,nije radjena generalna ,,,1967 godiste ,,,mislim da je i bolje da se ne vidi ,,, a dalo dimi ??? Pa dimi i nov imt nece rus ;) samo nek se pusi i nek izlaze iz auspuha mekice ali moj rujko je od marta vec ubio 300l zejtina :)

104 din rusko ulje "suncica" potrosnju podigne za svega 2-3 %

Zanimalo me jel dimi dok ide na to ulje.Samo to.A da novi imt dimi to sam vidio,ima čovjek u selu kupio novi 577 dv i nakon 1500 sati počeo bacati ulje na iberlauf i troši ulje ko dizel.A dok mu da gasa treba mu vremena da uhvati okretaje.Ko da vuče lokomotivu
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja sam razmišljao da rabljeno motorno ulje filtriram i miješam sa dizelom pa da to točim u traktor.Imam puno toga ulja i nemam što drugo raditi sa njim
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U Čurgu (Mađarska) je bil boschista kaj si ostavil svoju pumpu i uzel popravljenu čekal si petnajstak minuta dok je rastavil tvoju i videl kaj nije dobro . Cijena je bila maximalno 100 Eura .
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
U Čurgu (Mađarska) je bil boschista kaj si ostavil svoju pumpu i uzel popravljenu čekal si petnajstak minuta dok je rastavil tvoju i videl kaj nije dobro . Cijena je bila maximalno 100 Eura .

Hvala za informaciju,znam da ima u Zelini neki ali neznam koliko je dobar.A kod ovoga iz Mađarske bi ja ostavio svoju i da mi ju vrati popravljenu.Nebih uzimao neku drugu,ovoj nije ništa nego ima skoro 7000 sati pa je malo potrošena,malo mi duže vergla dok ga palim.Baš se vidi da je do pumpe jer dok vergla neide odmah dim na auspuh,tek pred paljenje se počne vidjeti da je počela pumpati gorivo.Mada nije ni nova skupa,mislim da je 1900 kuna.Za usporedbu na torpedu nam je skroz otišla na manje od 5000 sati i nova je koštala onda 1300 maraka :(sweat):
 

agrogor

Novi član
Tu od
26 Pro 2014
Poruka
18
Svidja mi se traktor mtz 820 ali me malo nerviraju finese kao raspored el. kabala na motoru, kablovi svugdje vise, kao i sto npr. ma mjenjacu nema izolacije/kape prakticno moze uci manja zivotinja u kabinu tako da se dvoumim izmedju rusa i kineza dong feng 654.

Kinez ima manje snage ali sudeci prema drugim vlasnicima u BiH dong feng je dobar traktor pa me interesuje kada bi poredili ova dva traktora koji bi imao prednost i zasto?



Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Kod koga si to vidio da vise kablovi i da nema kape na mjenjaču?Moj ima par sati manje od 7000 i nikada nije bilo kvarova,i niti vise kablovi niti ima rupa gdje može ući životinja u kabinu bez obzira koje veličine ta životinja bila.Kablovi su na svom mjestu i pričvršćeni kak su bili i u tvornici.Lamelu smo mjenjali i par prekidača od svijetala i to je to,pred mjesec dana je dobio nove gume.Ulje niti troši niti na iberlauf ima ikakvog dima ili bilo čega.Kao da motor ni nije upaljen.Što se kineza tiče imaju ga dvojica u selu,jednom je otišao motor u ausvinkl a drugom je klipnjača izletila iz bloka.Oba su imali oko 600-700 sati kad se to desilo.Ti sam procijeni,ali opet ovisi za šta ti treba traktor.Ako ti treba traktor za raditi teške poslove onda uzmi mtz-a.Ako ti treba za vozikati se okolo onda će biti dobar i kinez.Ali te dvije marke nisu ni za usporedbu,Mtz je najveća tvornica traktora u svijetu.Dongfeng je to što je,uglavnom ni blizu mtz-u.Naš radi zemlje sam oko 50 hektara.Uzmi njega i uzmi klimu sa njim i riješio si traktor za dok si živ.I da ti se nešto sjebe imaš dijelova svugdje,isti dan možeš riješiti dio i vratiti traktor u pogon.Za kineza neću ni pričati što je sa djelovima i kakvi su.
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
Pozdrav svima ,jel paše anlaser sa t 40 na 52 jku,pošto mi se razletio zadnji dekl gdje ide osovina što ulazi u zamajac
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ne paše alnaser , odnosno ne paše njuška. Ostalo je isto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh