• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Bolje da imaš tih 10 litara nego da hvata smeće sa dna , tih 10 litara smeća uvijek možeš da ispustiš na štoplu.
 

nikolcha

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
24
Poz savo znas li mozda koj je prenosni odnos Na prednjem diferencijalu na 52/82pozzz
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Neznam napamet ali ako treba mogu saznati.
Mislim da je 1:3 ali nemoj me držati za riječ.
 

nikolcha

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
24
Ovo moje sa dzemsovim diferencijalom je ispalo malo brze pa razmisljam sta da mu radim
 

Duffi

Član
Tu od
27 Velj 2017
Poruka
44
Mislim da ti je dimenzija tocka najjednostavnije resenje. Jel ti prednja vuca brza ili sporija od zadnje?
 

nikolcha

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
24
brza je za malo ,,prednji kopaju malo proklizavaju prednje gume su mi 7.50-20
bojim se da ga spustam previse
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ovo su ti kombinacije guma na Belarusu sa original pr. vučom. (Ako ti to što znači).
1f2f9de065e71ea2de7d3bb760aa37d2.jpg
 

nikolcha

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
24
Hvala druze pokusacu da se bacam na racunicu ,,,tako je to kad covek kao ja veruje predhodnom gazdi traktora pa kupi ko zna sta :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ja neznam zašto ljudi izmišljaju mlaku vodu .
Originalni most jeste možda malo komplikovan više nego što je opravdano ali kada se sredi i pametno koristi ništa njemu ne fali.
Kada kažemo pametno koristi , mislim na onu rusku razliku u pređenom putu prednje i zadnje osovine koja služi za automatsko uključivanje prednje vuče , to se MORA uzeti u obzir.
 

nikolcha

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
24
Pobratime ja o tome pojma nemam uzeo sam vruc krompir i pokusavam ga ohladiti dali kojim slucajem znas kolika je ta razlika ? Ovaj tip je cak povadio valjke i onemogucio automatsko ukljucivanje ,,,e sad rujko malo kopa vise prednjim tockovima ,,po tvrdoj podlozi nesmem da ga probam ,,,sutra ga testiramo u oranju

Izvinjavam se zbog pravopisa ,,,iznerviram se kad se setim sta sam kupio :(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nikolcha

Novi član
Tu od
6 Pro 2017
Poruka
24
Pozdrav drugari da javim polozio rujko ispit u oranju celine sa dzemsovim diffom ,za sad funkcionise ,opterecuvali ga do iznemoglosti ..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Danas ti prednja vuča valja , sutra ne valja , čudno.
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Na koliko maksimalno obrtaja se može vrtjeti mtz 82? Danas sam bio u jednom koji se vrti 3000 obrtaja

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Pozdrav cjenjeno drustvo nakon više od godine dana izbivanja sa foruma jednostavno nisam stigo i nisam imo vremena te se nisam zabavljo nikakvom mehanikom vezano za traktor jer je radio savrseno
Sad sam uso preko zime u fazu limarskih preuređenja.
Naime kupijo sam orginal kabinu od 52 pa da cujem od vas di bi mogo najbolje nabavit bravu vrata te krov kabine posto ima onu ceradu a ona je u raspadnutom stanju.
Dal da samostalno stavljam lim gore ili ima za kupit orginal ta cerada za krov.
Staklo mi fali na desnim vratima te jedno pomicno staklo na prozoru bočnom. Planiram je stvarno upicanit jer volim taj traktor i sad vise stoji nego sto radi kad sam daleko od kuće
Traktor zato pod godišnjim odmorom se ne gasi te za vikend.
Hvala lijepa na odgovorima
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Gore umjesto cerade staviš lim , za to moraš naći neku radionicu koja ima presu za savijanje.
Ja sam moj krov napravio od 2mm lima i tome nema smrti , jeste me koštao skoro 100 evra ali ne žalim.
A brava mislim da može da se nađe u rezervnim dijelovima , raspitat ću se.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A staklo TOS Petetanec rade po narudžbi ja sam za Zetorovu kabinu staklo iza vrata (sa rupama) platil oko 400.kn i ima žig.
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Pozdrav cjenjeno drustvo nakon više od godine dana izbivanja sa foruma jednostavno nisam stigo i nisam imo vremena te se nisam zabavljo nikakvom mehanikom vezano za traktor jer je radio savrseno
Sad sam uso preko zime u fazu limarskih preuređenja.
Naime kupijo sam orginal kabinu od 52 pa da cujem od vas di bi mogo najbolje nabavit bravu vrata te krov kabine posto ima onu ceradu a ona je u raspadnutom stanju.
Dal da samostalno stavljam lim gore ili ima za kupit orginal ta cerada za krov.
Staklo mi fali na desnim vratima te jedno pomicno staklo na prozoru bočnom. Planiram je stvarno upicanit jer volim taj traktor i sad vise stoji nego sto radi kad sam daleko od kuće
Traktor zato pod godišnjim odmorom se ne gasi te za vikend.
Hvala lijepa na odgovorima [emoji6][emoji4]
Dali si ti stajao u Koprivnici pred stanbenom zgradom sa kabonom u prikolici?

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh