• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Sad kad sam otvorio vidio sam i
-na jednoj ispusnoj cijevi garezi strasno
-ventili nisu podesavani nikad vjerojatno(na 5 kom preko 1mm zazor, tolerancija je 0,35max)
-zamjene dihtunga nije bilo vec samo tone diht mase
-termostata nema
-glava nije bila dovoljno zategnuta tj 6 serafa su bili labavi
-srecom klipovi cilindri i karike su u komadu i bez ostecenja

Sutra cu krenuti sa saniranjem bloka ako bude moguce,
i ostalih sitnica.
Jos me muci vodena pumpa, al to isto sutra ili iduci vikend,
pa javim kak je ispalo.
 

Prilozi

  • 89352151_198271534776464_4788219044127834112_n.jpg
    89352151_198271534776464_4788219044127834112_n.jpg
    155.2 KB · Pregleda: 28

Filip0920

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
3
Novi sam na forumu pa molim da zanemarite ako negdje griješim. Može li mi netko objasniti upravljanje hidraulikom na belarusu 82, 87 godište, stari tip. Znam se koristit samo prisilnom hidraulikom a ne mogu na komandama naći kako da traktor jednostavno pusti stroj i da stroj ide u zemlju samo svojom težinom. Unaprijed hvala
 

Filip0920

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
3
Pa kad je povučena skroz dolje onda diže hidraulik i kad dođe skroz do kraja onda iskoci
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Ugl sad sam zaboravio jel drugu ili trecu al jednu od njih samo spustis skroz dolje i to je onda slobodan neki hod da potone plug tanjuraca ili sta vec vuces.

Moj je s 4 rucke i bez one kocke ispod sjedala za regulaciju hidraulike pa imam dubinski kotac na plugu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Znači nakon tog položaja kojim prisilno spušta ima još jedan koji je slobodan odnosno plivajući položaj , slobodno cimni ručku malo jače.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Jel zna tko kako da kupim lezaje klipnjace tj kako da znam koja je specijala ako uopce je koja?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa piše ti na starim lezajevima koji su. Bar bi trebalo da piše.
 

Aluga

Novi član
Tu od
22 Tra 2020
Poruka
1
Postovanje zanima me koja sva lja idu u mtz 82 80 god nedavno sam kupio pa me zanima koja se ulja di sipaju i osprilke koja kolicina ide
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Pozdrav, zanima me da li se moze negdje prikljuciti dodatni razvodnik za prednji utovarivac? (Koristim njegov original, ali je dosta grub i nije bas nesto)
 

Prilozi

  • IMG_0295.JPG
    IMG_0295.JPG
    53 KB · Pregleda: 11

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa mozes dodati razvodnik prije toga njegovo i poveyati ga u seriju.
Ili iz tog njegovog izvadis kuglice iz sipki i onda se sam vraca u srednji polozaj. Ali to je malo veca zezancija.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Pa mozes dodati razvodnik prije toga njegovo i poveyati ga u seriju.
Ili iz tog njegovog izvadis kuglice iz sipki i onda se sam vraca u srednji polozaj. Ali to je malo veca zezancija.
Da li na ovaj seraf gdje dolazi cijev od pumpe prikljucim pritisak ili na neki seraf na razvodniku? Vidim da ima jos serafa na razvodniku. Hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa tu cijev koja ide sa pumpe na razvodnik izbaciš van i onda izlaz iz pumpe vežeš na ulaz novog razvodnika. A izlaz iz novog razvodnika u ulaz starog razvodnika. I tako će raditi oba.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Pa tu cijev koja ide sa pumpe na razvodnik izbaciš van i onda izlaz iz pumpe vežeš na ulaz novog razvodnika. A izlaz iz novog razvodnika u ulaz starog razvodnika. I tako će raditi oba.
Aha kuzim da, koliko litara bi trebao biti protok razvodnika koji trebam staviti? Utovarivac ima jednoradne cilindre
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa onda ti treba i jednoradni razvodnik.
80litara bi bilo optimalno.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Pa onda ti treba i jednoradni razvodnik.
80litara bi bilo optimalno.
Da da jednoradni. Problem je sto sad kada dizem utovarivac rucku guram prema gore dok zglob preskoci, a spustam ga isto guranjem rucke prema gore ali vrlo malo. Kada probam rucku prema dolje onda pocne gušiti traktor. Spustanjem utovarivaca ulje bi se trebalo vracati slobodno u sistem bez pritiska. Neznam kako to rijesiti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Prvo nemoraš citirati post na koji odgovaraš ako je on poslednji napisan.

A to lako možeš riješiti tako da onaj drugi izlaz spojiš na povrat ili u rezervoar
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Da li ce to onda funkcionirati ako izlaz novog razvodnika spajam na original razvodnik? Tim sistemom necu moci raditi sa originalnim razvodnikom dok ne stisnem rucku od ovog novog, jer ulje nece dolaziti u njega, ili nisam u pravu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Izlaz T (povrat) iz novog povežeš na ulaz postojećeg i mora da radi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh