• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
pa treba 40 ks, al ide rujo i sa 3 i 82 ks :icon_wink: E tad sam imao 18 i nešto gume, sad imam 15.5 gume i uže felge, jer su mi one široke felge pucale, znalo se dogodit 2-3 puta da je felga pukla s unutarnje strane po jednom udubljenom rubu se samo rasparalo, dojadilo varenje pa sam to promjenio i sad je ok već dugo vremena!
ma bilo bi žalosno orat sa 2 brazde i sa rusom!!!
 
S

strmovac

Guest
kupio sam 52 pre neki dan,i probao u oranju,na hektar sa imt756 potrosio je 35l.po vasem je to puno ali za rakovicu65 nije.teska je zemlja extra.nisam imao dodira sa rusima pa me zanima jel to puno za njega

pitanje za savoris,kako je zamenitii gumice od hidraulike u kabini od poluga ispod volana,curi ulje puno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Lako , skineš one tri šipke koje pogone razvodnik i odvrneš onu pločicu sa mandžetnicama i gumice su ti već u ruci
Nemoj da ''nasjedneš'' na to da zamijeniš samo mandžetnice , prave gumice su oko kugli na ručici , Oring
 
S

strmovac

Guest
jel moguce da se zadihta da ne procuri ponovo,cuo sam da je nemoguce.koliko ulja ide u sklopove i koja.trebalo bi da ga servisiram pre sezone
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
To što kažeš da nije moguće da se zadihta meni djeluje smiješno , u njmanju ruku :pig:
 
S

strmovac

Guest
dobro de,zato te i pitam jer kada sam gledao traktore svaki je bio usran i svi kazu da to im je boljka,cak i novi pustaju ulje.nemam iskustva sa njima,skoro sam ga uzeo pa bi to da sredim.a pusta i na klipu od poluga.moze li da se stavi kabina od 82ke na 52ku obe stari tip.i nisi mi rekao za ulja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
U mjenjač 90ka:(shake): kod nas je malo drugačija klima nego na sibiru

Kabina sigurno da može samo vjerovatno sa njom mora da ide i ostatak limarije , mislim na blatobrane i one oklope oko instrument table , nisam siguran , nagađam
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Ja u svog ruju stavljam 90 u mjenjač, 46 u volan i hidrauliku, sve radi najtaman! U sibiru da stave 90-ku mislim da bi se posmrzalo sve.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Nekada davno na diskaveriju sam gledao neku naučnu emisiju zašto su nijemci izgubili u rusiji , radili su test na aljasci čini mi se , sjećam se da su u gumenim crijevima za gorivo stavili uzorke goriva i sve to smrznuli na neku sibirsku temperaturu (ne sjećam se koliku)
Kada su uzeli ta crijeva sa gorivom u ruke čovjek ih je polomio bukvalno sa dva prsta , kao slane štapiće
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Valjda od tad rusi rade sve robusno, moćno, ne šparaju na materijalu!
Kažeš, njemci izgubili. Al prije toga su rusi izgubili od njemaca, rusi se našalili sa svojim tankim tenkovima i njemci sve potamanili, sljedeći puta rusi napravili prave debele tenkove pa se njemci iznenadili. E od tad se i rade pravi Belarus traktori !! :icon_biggrin:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ma da ne ulazimo u istoriju , poenta priče je da su gumena crijeva popucala kao ledenice:(y):
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
znam sto si htio reći. zato ja na svojem imam gumeno crijevo sa onom metalnom oplatom, ako ću nekad u sibir.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ja sam neki dan skinuo to crijevo , bilo je prepečeno i tvrdo kao kamen , na svakom dodiru sa motorom od vibracije je se poderalo
 
S

strmovac

Guest
pancirna creva su dobra ali treba paziti koja su za vazduh a koja za ulje,da nebi doslo do pucanja ili da izgore(okamene se),hvala za ulje.jel neko vadio grejace i kako,skinuo sam osiguravajucu maticu ali nisam uspeo da ga izvadim(grejac) naprskao sam ga vd sprejom i sacekao al nece,zakovo ko lud,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Samo ga pokušaj u rupi nageti na jednu stranu nekim pajserčićem ili jačim šrafcigerom , ima dovoljno prostora za to ako si izvadio osiguravajuću navrtku
Grijač je na konusnoj bakarnoj podloški i mora da popusti , ako mijenjaš grijač slobodno upotrijebi i malo veću silu
 
S

strmovac

Guest
ima li stelovanje upravljaca(volana),nedeluje mi da se lako okrece u poredjenju sa drugima sa prednjom vucom i podbija kada ide u nazad pun desni.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Neko podešavanje sa vana i nema , imaš samo mogućnost dotezanja prednje matice na pogonskoj osovini volana
Malo bolje opiši problem
 
S

strmovac

Guest
kada idem u nazad i savijem pun desni,desni tocak dobije velik ugao i pocne da blokira,pa moram da krenem u napred da bi se on ispravio,i onda ide normalno u nazad.a i tezak je na motanju,i samara na pravcu kada ide brze.u pravu si za ono da mu fali brzina izmedju 8 i 9
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
To ti se desi da spona ''preklopi'' , nisu ti podešene spone ravnomjerno , to moraš ispraviti

Što se tiče ''šamaranja'' , za početak dotegni samo krajnice , znači one čepove sa leđa krajnice , dotegni jako

Koliko imaš lufta u volanu ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh