• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
podmaži ih :(angel):

mislim da je ovo preslana sala. nekobi mogao ozbiljno shvatiti pa sradati sa traktorom. verovatno si prespanovao obloge ,pa cim stisnes zakivaju . neznam napamet kakav je sistem kocenja jer ga nisam radio jer ovde jednostavno nema tih traktora. ali princip je isti povecaj zazor izmedju obloge kocnice i dobosa za nijansu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Zakaj misliš da zeza ja na 560 podmazujem ploče bar dva puta godišnje i stalno koče :cool2:

kod tebe na 560 su lamelne kocnice potopljene u ulju .to je velika razlika
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
mislim da je ovo preslana sala. nekobi mogao ozbiljno shvatiti pa sradati sa traktorom. verovatno si prespanovao obloge ,pa cim stisnes zakivaju . neznam napamet kakav je sistem kocenja jer ga nisam radio jer ovde jednostavno nema tih traktora. ali princip je isti povecaj zazor izmedju obloge kocnice i dobosa za nijansu
Mislim da nisi shvatil, ali nema ni veze
kod tebe na 560 su lamelne kocnice potopljene u ulju .to je velika razlika
:icon_scratch:
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
hvala vici i mladenmasu na savjetu.sada ću vam re šta sam ja radio kod sebe na mtz 820 (da se zna o kojem traktoru pričam) ja sam rastavljo kočnice i oprao sam sa sprejom za odmašćivanje kočnica u spreju i onda sam tamo između oni poisn ploča između koji se nalaze one tri kuglice u onj kanalić podmazo s uljem i to je trajalo godinu dana i sada je počelo opet naglo blokirati pa sam pito možda ima neko dugotrajnije riješenje da nemoram svake godine rastavljat.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
hvala vici i mladenmasu na savjetu.sada ću vam re šta sam ja radio kod sebe na mtz 820 (da se zna o kojem traktoru pričam) ja sam rastavljo kočnice i oprao sam sa sprejom za odmašćivanje kočnica u spreju i onda sam tamo između oni poisn ploča između koji se nalaze one tri kuglice u onj kanalić podmazo s uljem i to je trajalo godinu dana i sada je počelo opet naglo blokirati pa sam pito možda ima neko dugotrajnije riješenje da nemoram svake godine rastavljat.

ovde kod mene nema nijedan mtz pa neznam kako izgleda sistem. zar nema neki dekl da se moze prici tim kuglicama da se nerastavlja. jel korozija se hvata ili od feroda obloga prasina koci kugle. ako prasina se hvata uljem jos brze lepi . mozda nisam shvatio kolege ali ipak treba konkretno napisati sta podmazati . video sam tako slucaj da su coveku bile tvrde obloge i culo se piskanje pito majstora i ovaj mu reko podmazi pa nece skripat. covek podmazo obloge pa zavrsio u komsijskoj ogradi . ljudi neuki svasta mogu uraditi kad bukvalno shvate. nemislim nista licno nikome ali kazem da bi ipak konkretno reci sta i kako uraditi da nedodje do zabune
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
video sam tako slucaj da su coveku bile tvrde obloge i culo se piskanje pito majstora i ovaj mu reko podmazi pa nece skripat. covek podmazo obloge pa zavrsio u komsijskoj ogradi . ljudi neuki svasta mogu uraditi kad bukvalno shvate. nemislim nista licno nikome ali kazem da bi ipak konkretno reci sta i kako uraditi da nedodje do zabune
Neuki ljudi nepitaju za savjet, oni keširaju posel i ne pitaju kaj košta ni kad bu gotovo :icon_winkle:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sto je ljudi sto je cudi. kod nas bi svi da prckaju samo da neplate a kad nesto zeznu pomoooc. e takve ja oderem da im nepadne napamet ponovo. ali nema veze da nebismo isli u bespotrebne raspravke a tema je drugo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Samo da napomenem da ako neko nema smisla za takve radove onda nek ih se ne prima ili nek ravna ograde ili nek plati duplo.
Ni kod mene nisu bolji, jebu, jebu dok ne sjebu, a onda kuku lele i pomagaj
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
kod mee imaju u selu dva 920 i tri 820 jedino sam ja kupio polovni.jedan mi je reko da je isto rastavljo kočnice i nije podmazivo s uljem nego sa totmašćom.pa kad ja opet moram rastavljat pa da makar riješim problem na duže vrijeme.zato sam pito jel ima netko dugotrajnije riješenje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Na kočnice ide bakrena mast. Na grafitna nego bakrena
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Kod mene su kočnice toliko zakivale da su razbile doboš

@vica
Do kočnica na rusu se veoma lako dolazi , skine se samo jedno deklo sa strane i odvije vijak koji poteže makaze i kočnice su ti u ruci , kod 82ke je malo komplikovanije jer ima dupli set po strani tih mehanizama
Na lijevoj strani sa unutrašnje strane je lijeva nožna kočnica a sa vanjske blokada diferencijala , isti je mehanizam za sve
Sa desne strane je desna nožna kočnica sa unutrašnje strane a sa vanjske je ručna kočnica za oba točka
Znači 52ka ima dvoje makaze i 4 lamele a 82ka ima 4 mehanizma makaza i 8 lamela za sve
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja nisam kočnice nikada dirao i stajao je u mjestu.........vjerojatno ih je netko prije mene sredio
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
znači bakrena mast ide riješit cu i to.danas sam završio sa izradom anjurača od 32 diska ali u v izvedbi samo da nebudu preteške da ga nepropinju
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Kod mene su kočnice toliko zakivale da su razbile doboš

@vica
Do kočnica na rusu se veoma lako dolazi , skine se samo jedno deklo sa strane i odvije vijak koji poteže makaze i kočnice su ti u ruci , kod 82ke je malo komplikovanije jer ima dupli set po strani tih mehanizama
Na lijevoj strani sa unutrašnje strane je lijeva nožna kočnica a sa vanjske blokada diferencijala , isti je mehanizam za sve
Sa desne strane je desna nožna kočnica sa unutrašnje strane a sa vanjske je ručna kočnica za oba točka
Znači 52ka ima dvoje makaze i 4 lamele a 82ka ima 4 mehanizma makaza i 8 lamela za sve

što je to "deklo"? moram svom majstoru objasnit kak da mi poštela kočnice, da se ne muči i ne istražuje sam gdje je šta, kad belarusa ne pozna.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bi bil ko voljan izmjeriti mi ili možda zna kolki je razmak na zadnjim felgama od vanjskog ruba felge pa do srca...nemrem nači nikve felge 38 cola a da se može drugačije srce napraviti na njima..:icon_cry: jedino našao sam felge za rusa pa budem valjda njima prepravil srce ...meni bi trebalo da je od vanjskog ruba pa do srca oko 11 cm da dok stavim gume kaj budem mogel u kukuruz:(punch):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
što je to "deklo"? moram svom majstoru objasnit kak da mi poštela kočnice, da se ne muči i ne istražuje sam gdje je šta, kad belarusa ne pozna.

deklo ti je poklopac koji se par vijaka pricvrscuje za kucista. da bi se lakse prislo odredjenim delovima ili sklopovima
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Deklo iliti doboš kočnica , na njega sam mislio
Nalazi se sa bočne srane mjenjača ispred izlaza poluosovine , drži ga 5 vijaka M12 ključ 17
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
bi bil ko voljan izmjeriti mi ili možda zna kolki je razmak na zadnjim felgama od vanjskog ruba felge pa do srca...nemrem nači nikve felge 38 cola a da se može drugačije srce napraviti na njima..:icon_cry: jedino našao sam felge za rusa pa budem valjda njima prepravil srce ...meni bi trebalo da je od vanjskog ruba pa do srca oko 11 cm da dok stavim gume kaj budem mogel u kukuruz:(punch):


nisam 100% siguran, al sa rusa bi trebali točkovi ići na torpedo.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh