• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

S

strmovac

Guest
a sta su ti krajnice,?a luft nemogu da ti kazem jer su mi izgoreli grejaci pa nemogu da ga upalim,treba da ih narucim.kavi su kod tebe:(:(
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a sta su ti krajnice,?a luft nemogu da ti kazem jer su mi izgoreli grejaci pa nemogu da ga upalim,treba da ih narucim.kavi su kod tebe:(:(

krajnici ili krajnice su zglobovi na sponama koji se šarafe na rukavac od glave kotača..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ja sada imam jedan grijač kao na 82ki , prije su bila 4 komada
 
S

strmovac

Guest
e jbg, meni stizu sutra,mogao sam i ja da ga prepravim.i kako se pokazao sa jednim grejacem(mokri ili suvi).narucio sam i komplet gumica za razvodnik i cilindar.ako uspe savo dodjem ti pivo ili sta vec: Ицон_пиду:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Nisam ja prepravljao grijače nego sam stavio kompletnu glavu i sklopove od 82ke pa sa njom i jedan grijač , mokri
 
S

strmovac

Guest
ti si i hilzne i klipove stavio od 82ke jel,i kako se ponasa sada,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Hilzne su iste ali sam i njih stavio nove , osjeti se velika razlika , prije svega sada je sve novo u motoru
Daleko ljepše se odaziva na gas i osjetno ima više snage
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa i ima i nema 82ks , za punu snagu trebaju tegovi na radilici i drugačije podešavanje pumpe
Mada , ako sam dobro razumio jednog starog poznavaoca da mi tegovi i nisu neki hendikep jer je u 52ke teži zamajac nego u 82ke
 
S

strmovac

Guest
stigl su mi grejaci i gumice,dotegao sam maticu na rukavcu 41 otpustila se,ali ima luft u pr. trapu i to dosta(razbio biksne) pa mi i kardan stoji ukoso.i na polugama su otisle u k.... ovo je naj bolje da se ceo rasturi i sve nanovo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa ako ti kardan stoji neprirodno na ti i nemaš piksne nikako
Nije problem zamijeniti piksne , problem je ako ti se razvalila ona ''slijepa rupa'' na kućištu diferencijala
 
S

strmovac

Guest
e tu je sex,nadam se da nije,al nista dok ne rasturim.ako je kuciste razlokano mora na glodalicu pa da se prave biksne na meru.to je posao.neznam samo koliko je tesko kuciste kg
 
S

strmovac

Guest
kućište je teško otprilike 70-100kg
bolcni je kroz celo kuciste osiguran sa dva safa?namesti sam grejace i pali ko lud,izmenjao sam gumice na klipu od poluga,ostao je razvodnik ,jel lakse skinuti ceo prednji kraj pa tada biksnovati,
 
S

strmovac

Guest
neznam ni sam,deluje da kuciste ima jajast oblik,ko da zna sta je dok se ne rasturi,a oovako nesmem da vozim jer kardan je iskosen,pa zato mislim da je bolje sve da se vadi ceo prednji trap.sta mislis?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pa prednji kardan koji ulazi u prednji diferencijal i stoji malo iskošeno , djeluje kao neprirodan poožaj
Digni ga ne dizalicu naprijed pa malo ''promoćaj'' prednji most i vidjećeš šta ima lufta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ko zna kolko samo traje postava na traktor :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh