• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=DFDnU1a_sFY[/YT]
evo nesto od mtz-a,nadam se da cete naci nesto sto vas zanima!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Evo ja sam danas rasturio na pola moga rusa , zadao mi je veliku glavobolju po pitanju curenja ulja iz mjenjača kroz spojničke osovine
Da skratim priču , nabavio sam šuplju spojničku i nosač druk ležaja od 82ke jer su tu ugrađeni semerinzi , na mojem nije bilo mogućnosti da se ubaci semering nego je bila ona spirala koja se potrošila i više nije radila radnju
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo znaći spojničke od 82-ke pašu na 52-ku ? Gdje je onda razlika kod kuplunga lamela i korpa jer navodno kuplung od 52-ke ne paše na radilicu od 82-ke i obratno :icon_scratch::icon_scratch:a a bliži se 8 mjesec pa bi ja do tad moral rješit motor .(stvarno sam brz ko puž )
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Naišao sam na neke razlike ali one su tolerantne
Za tvoj slučaj nije isti zamajac,korpa,lamela ali ako sve to stavljaš od 82ke na 52ku nećeš imati problema , znači mora da uklopi

Ja sam imao problem jer sam stavio nosač druk ležaja koji ima u korijenu ojačani dio pošto je iza toga semering , e taj ojačani dio meni nije dao da ležaj ode nazad onoliko koliko mi je potrebno da bi mogao podesiti klackalice
Problem sam riješio tako što sam malo modifikovao klackalice i evo malo prije sam probao traktor i sve je u redu , odvaja sasvim uredno
E ja nebi imao problema da mi je i korpa od 82ke pošto ona u sebi ima proreze gdje se klackalice sakriju odnosno uđu u korpu a ne meni što se dešavalo da legnu na korpu prije nego što preklope i povuku potisnu ploču
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo ja ti imam 80-tku e sad motor je mijenjan ima 900 rh kupljen u Mađarskoj getriba je kao 82 -ka bez prednje vuče motor je idealno palio na -10 bez grijača ni je trošio ulje ni je dimio ali kad je pukla radilica počeli moji problemi da li popravljati ili ne traktor jedino u 8 i 9 mjesecu silira u mjestu svaki dan za krave drugo niša ne radi znači oko 10-20 sati godišnje e sad ni vamo ni tamo :icon_scratch:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Isti su oni mehanički i ono što nije isto je kompatibilno , veoma dobra osobina kod rusa
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
da li je tko skidao središnji bolcn sa mtz 52-jke , novi ima normalan navoj,a stari što je unutra fini navoj,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Skidao sam ja ali ne shvatam tvoj problem , taj navoj je za vađenje bolcna
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
nemože se izvadit van to izgleda nikad niko nije vadio,a u starom bolcnu su sitniji navoji nego u novom u novom normalni navoji,pa sad neznam koji sistem kako to iščupat,koja je procedura
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Procedura : praviš unutrašnji radafciger , griješ , hladiš , udaraš ,vučeš , sjedneš popiješ kuvano vino pa sve iz početka
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
e to je to,radafciger napravio ,strgao i sad čekam majstora da dođe s plinom da ga bacim pod peku,pa mjenjanje svih semeringa i dihtunga na prednjoj vuči,pa sve nazad i u šumu.....neznam da li bi valjalo mijenjat dize, kod prvog paljenja frflja, kad uhvati zraka sve normalno
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Uzmi veci cekic i vecu bocu za grejanje i mora to van... Ko zna kako je to zapeklo druze...
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
bojim se jako lupat da ne razvalim nosač na kojem je kolijevka e onda belaja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ako ga dobro forhaltaš (podmetneš, forštosaš ....) onda nemaš bojazni da bu nekaj puklo
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Savo ja ti imam 80-tku e sad motor je mijenjan ima 900 rh kupljen u Mađarskoj getriba je kao 82 -ka bez prednje vuče motor je idealno palio na -10 bez grijača ni je trošio ulje ni je dimio ali kad je pukla radilica počeli moji problemi da li popravljati ili ne traktor jedino u 8 i 9 mjesecu silira u mjestu svaki dan za krave drugo niša ne radi znači oko 10-20 sati godišnje e sad ni vamo ni tamo :icon_scratch:


taj problem kod tebe mi nikada neće biti baš jasan, kako se to dogodilo samo od sebe.........da pukne radilica......naišao sam na jednom, da je isto pukla, al on je imao turbo......mislim da je oznaka bila 952, i kao da se na nekoliko njih to dogodilo......iz iste serije.......a motor ti nije radio skoro ništa.......900 sati netko napravi u godinu dana.........
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ni je ni meni jasno ulje bilo na maximumu (ni je ga trošil ni je puhal na odušak cijev jedva da je bila malo zaslinjena ) kad je radil sa puknutom radilicom imal je pritisak ulja lagano lupkalo konzole i klipnjaće stegnute .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
napukla je ona dosta ranije u to sam siguran. posle generalke kompresija se drasticno poveca i jednom mora puci. jako retko se desi da pukne odjednom jer vecinom puca malo po malo i to od fabrickih gresaka vecinom .negde ostane supljina ili mala neprslina koja se siri vremenom. na samom lomu se vecinom po boji materijala vide svetlije i tamnije fleke na materijalu i to potvrdjuje ovo sto sam naveo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vica još ni je rastavljen samo skinut karter ni je bilo generlke nego kupljen novi motor u Mađarskoj .
 

Najnoviji postovi

Na vrh