• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo ja sam ga kupil sa novim motorom več je bil ugrađen falio je anlaser ostalo je bilo ok čak i reg skoro godinu dana .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Vica još ni je rastavljen samo skinut karter ni je bilo generlke nego kupljen novi motor u Mađarskoj .
Nisi bogec imal vremena :icon_axe::icon_axe:

@ Vica, makina je napravila 900 Rs, to več pomalo vleče k novoj generalki, zato je i pukla :(giggle)::(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisi bogec imal vremena :icon_axe::icon_axe:
Nisam stigel dalje šarafit , a ti imaš prenisku radionu i ni si dal rezat kabinu da bi ušel a poznavajući moju brzinu bojal si se da bi auto moral prezimiti koju zimu vani

:(emo):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stocar

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
20
Re: Rovokopač za traktor - samogradnja

zjocko :)
daj molim te ako mozes poslikat cijeli traktor da malo vidim jer imam belarus 920,cini mi se da i ti imas upravo takvog :)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Re: Rovokopač za traktor - samogradnja

@stocar
kakva je 920-ak, ta se meni kombinacija svidja?
kako su pogodili turbinu, kakva je potrosnja, koje su stvarne razlike u odnosu na 820?
Moze i pm ako zagadjujemo temu, al mozda 1, 2 posta moze tema probavit...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mogel bi se ti iznenaditi da umjesto lijepog bijelog auta u garaži nađeš MTZ-a sa odrezanom kabinom :icon_idea:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Re: Rovokopač za traktor - samogradnja

Moj je 820. Male su razlike izmedju 820 i 920. Uglavnom u gumama i mozda u mjenjacu ako imas sinkro
 

stocar

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
20
troši mi na oranju 20 litri po rali(jutru).(otprilike) :)
što se mene tice traktor je odlican.
neki kažu da ce prije belarus vlasnika stjerat u grob nego vlasnik traktora sto je i istina,jedino sto mu je slaba tocko a to vidim da imaju i drugi problema je kardan,puno ljudu se zali da im se raspo,ali meni sam prokliziva(kod malčiranja debelih grana)pa cesto moram poštelavat. :)
sad neznam koje su razlike 920 i 820 znam samo da su gume drukcije.
za detalje bi morao staroga pitat ja bas i nisam upucen u to tako dobro ;)
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
@stocar
kakva je 920-ak, ta se meni kombinacija svidja?
kako su pogodili turbinu, kakva je potrosnja, koje su stvarne razlike u odnosu na 820?
Moze i pm ako zagadjujemo temu, al mozda 1, 2 posta moze tema probavit...


Belarus 920 nema turbinu... Motor mu je POTPUNO isti kao i na 820 samo sto je na 920 menjac sinhronizovan i ima jedan u brzinu manje i u przom i u sporom rangu.. A na 820 suprotno menjac nije sinhronizovan i ima brzinu vise.... Mnogo bolji izbor i raspored brzina ima 820 to da znate,bas zbog jedne brzine vise... :drink:

Ostalo se vise nista ne razlikuje... Sve je potpuno isto.... Nerazumem ovo GUME su drugacije??? Gume se razlikuju samo izmedju Standard i Eurolux modela ali to vazi i za 820 i za 920...

Na godisnjem odmoru...

img2400.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Tegove ( Utezi) sam sknuo jer mi nisu potrebni nikako,evo ih stoje iza traktora,samo mi zbog njih vise trosi gume...

Da ovo sa desne strane je Rakovica 65...
 

Mehaničar Jole 1

Novi član
Tu od
21 Svi 2013
Poruka
5
hvala savorisu na predpostavkama nije bilo nista sto je ko naveo jesenas sam radio mjenjac i kad sam viličarom skido kabinu otkinio sam volan i osovinu sto drži volan kad imam sta vidit nevalja navoj onaj sitni sto drži volan osovinu sam uzeo od fiće malo otokario nabio volan na osovinu i nema vise lufta nigdje sad slobodno mogu da koristim devetu bez straha da cu nekog ubit na cesti :icon_biggrin:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Eee ,. pa ni rus e na silu ne rasklapa

Nego ja juče dobavio novu AC pumpicu i lamelu pa će za sada samo pumpica da se zamijeni
Žalosna stvar je što sam lamelu kupio a siguran sam da sa njome neći biti zadovoljan , nekako mi na oko ne daje povjerenje , još tome i gumice umjesto opruga u njoj , neće ona dugo izdržati garant
Još žalosnije je jer kvalitetnih dijelova je sve manje i manje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako imas dobru sa oprugama mogu se samo obloge promeniti. ima u rumi i mitrovici sto rade. juce je drugar uzeo za rakovicu polovnu ali dobro izgleda ko nova sto rekli za 3000 din ili 25-26 eur i to pogonska.ni meni se nesvidja ono resenje sa gumenim ublazivacima ali moze se i pokazati dobro ko zna. kvalitet gume je bitan
 

Najnoviji postovi

Na vrh