• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
mislim da je to kolega kobac sa foruma.......

Nezz ali gdje da pronađem njegov kontakt jer traktor mi sutra ide kod mehaničara a da mu onda ne stoji u garaži ako ne pronađem djelove, ili ću kod nekoga na kraju morat naručit sve novo.
Molim ako netko zna kontakt neka napiše
Hvala lijepa.

Danas se isto tako može naći adekvatan materijal amo što je on i proporcijalno skup a nekad to nije bilo. Nekad je bilo sve rađeno da traje 100 godina a danas samo da se otplati i da kupiš drugo tj začaran krug dužničkog robstva pošto ne bavimo se poslom koji je dobro plaćen.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kiki ima u Koprivnici u bivšem PG-u na Danici nekekvih MTZ-a u dijelovima možda bi hteli kaj prodati na kilu ?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Podravsko Gospodarstvo je imalo licitacije za tu starudiju... znam da je bila puna hala dijelova.
Ne vjerujem da sad možeš samo doći i pitati ih za dijelove.... bez nekog poznatog iznutra. :icon_pidu:

Kiki1903..... kaj si ti mislil da buš za tu lovu dobil super traktor? Kak si dugo tražil.... i taj kupljeni rus je kao bil super, najbolji od svih ostalih :icon_e_confused::(giggle):
Još bar tolko uložiš u popravke i dijelove..... i imel buš dobar trakor.

NHF, čim više raskapaš više buš toga našel... znam ja to po mojem IMT 577 :^):.

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nađe se i po Slavoniji dok sam tražil radilicu svašta mi nudili za malo novaca .
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Podravsko Gospodarstvo je imalo licitacije za tu starudiju... znam da je bila puna hala dijelova.
Ne vjerujem da sad možeš samo doći i pitati ih za dijelove.... bez nekog poznatog iznutra. :icon_pidu:

Kiki1903..... kaj si ti mislil da buš za tu lovu dobil super traktor? Kak si dugo tražil.... i taj kupljeni rus je kao bil super, najbolji od svih ostalih :icon_e_confused::(giggle):
Još bar tolko uložiš u popravke i dijelove..... i imel buš dobar trakor.

NHF, čim više raskapaš više buš toga našel... znam ja to po mojem IMT 577 :^):.

Gledaj ja sam traktor tražio gotovo 2 mjeseca i napravio preko 2000km i nisam našao ništa što bi bilo uredu za novac koji je trebalo dat za njega.
Nadalje u konačnici će me traktor koštat ko jedan osrednji rus 82 koji je curio na sve strane nije imao ništa ispravnije od ovoga a cijene su im bile katastrofalne. Stoga popravit će se i bit će u redu. A za djelove hvala na savjetima probat ću potražit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Pozdrav svima, ja sam novi na ovom forumu,vidim da se sjajno razumete u mtz traktore, pa bi vas zamolio da mi pomognete. Imam mtz 52, od prošle godine, i primetio sam da kada vozim u 9oj i kada oduzmem gas čuje se kao neki udarac, pa tek onda počne usporavati, isto i kad posle toga dodam gas. Menjač ne meša brzine, ali teško izbacije iz 9, bruji, i malo teze ubacuje u sve brzine kada je u mestu. unapred hvala.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Hvala na odgovoru savo. Mozes li mi reci sta je to, kako izgleda kako se najlakse zameniti, a i koja je cena. Dal uzeti novo ili polovno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Pa novo , nije to nešto skupo , to je nekoliko gumica koje se ugrade u jednu kandžu , mijenjaju se odozgo skidanje gornjeg poklopca , e sad tačno kojeg ne sjećam se , dali poklopca mjenjača ili diferencijala ne sjećam se a sebi sam to mijenjao , nije teško za zamijeniti nema puno rasklapanja
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Hvala druze, meni su ovamo neki mehanicari rekli da je najverovatnije neka matica konusnog zupcanika, ili da je srce lamele
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Može biti i to ali ovo pravi mnogo više lufta nego lamela ili ta matica
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Savo vidim da si pravio kardansku sumsku prikolicu, ja bi napravio neku malo vecu gde mogu natovariti 6 metara, pa me interesuje od cega ni mogao da stavim diferencijal i kako uskladiti prenos.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
moze li neko staviti sliku tok gumigelinga u menjaču, i koji poklopac treba skinuti da bi se on zamenio. Da li se skida i kabina
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Eto Rusina dobila sve 4 nove gume :); veće, bolje, radijalne. Razlika je bila očita odmah po kretanju od vulkanizera. Vibracije prilikom vožnje su se smanjile cca 3 puta, traktor se znatno mirnije drži na cesti i ne poskakuje kao što je poskakivao sa onim prednjim gumama.

8yxfyd.jpg


34htod3.jpg
 
Posljednje uređivanje:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Pozdrav svima eto da javim da sam rastavio rusa na 4 djela e sam rastavio čitavu getribu ili mjenjač.
Prilikom rastavljanja utvrdili smo slijedeće:
1. Rasuo se je valjčasti lager koji se nalazi u zupčaniku za prijenos snage sa mjenjača na izvod za prednji pogon.
2. Zdrobili su se zubi na zupčaniku od rikverca
3. Oštećenje samog bloka mjenjača iznutra je nepopravivo ne može se varit jer je u komadima dio koji drži zupčanik rikverca ali sreća nisu osovine i gornji zupčanici dobili oštećenja. Stoga moram kupiti nov ili negdje polovan blok mjenjača.
4. Razletjela se je lamela te je srce u lošem stanju stoga treba nova lamela te novi potisni ili druk lager a ostalo će biti dobro.
5. Potrebna su još 2 kugličasta lagera za pred prijenos jer su pri kraju.
To je to za danas a sutra će mo vidjet šta još treba u kardanskom prijenosu te diferencijalu.
Slikat će mo sve sutra i postavit da se vidi koliko ima posla samo da se rastavi a di je onda sve nazad sastavit.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Jadna mi majka novo kućište mjenjača košta 6000kn i to u jurvalu a drugi nitko nema a nudi mi i kompletan novi mjenjač za 2000€ katastrofa sad u potragu za rashodovanim traktorom koji ima na sebi ispravno kućište.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Viđal sam tih kućišta po otpadima. Doduše, vjerojatno od starijih modela (meni su svi isti, jer ih ne razlikujem).
Bilo je u Novom selu kod Siska, a vidjeh i jednoga u Kninu.
Ak te zanima, pošljem ti broj, pa nazovi i pitaj.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Viđal sam tih kućišta po otpadima. Doduše, vjerojatno od starijih modela (meni su svi isti, jer ih ne razlikujem).
Bilo je u Novom selu kod Siska, a vidjeh i jednoga u Kninu.
Ak te zanima, pošljem ti broj, pa nazovi i pitaj.

Daj broj da zovem jer inače mi ne preostaje nego varit ga jer ono što znam di ima sve je poplavljeno i ko zna koliko ću čekat da mogu do tamo opće doć.
Nije problem da je i pod vodom i onako mio treba kućište samo i zupčanik rikverca i to je to.

Evo nekoliko slika rastavljenog rusa :eek::
 

Prilozi

  • P5210011.jpg
    P5210011.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 276
  • P5210012.jpg
    P5210012.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 258
  • P5210010.jpg
    P5210010.jpg
    70.5 KB · Pregleda: 264
  • P5210009.jpg
    P5210009.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 287
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh