• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dosta ce tebe na kraju izaći ovaj traktor......kiki

a ako je polovno dobro kučište, zašto ga neuzeti.....jer novo je sigurno dosta skupo.....

savo, znači vuče rotodrljaču od 2,5m........kako čudno za vidjeti, komad ravnice između brda.......:(clap):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Vuče i ide prilično glatko 2 brzinom a ako je lijepo izmrzlo onda ide i treća brzina kao što je to slučaj na slici
Ima on snage i trećom ali drljača nema vremena da odradi kako treba

Okolna brda su krečnjačka a pored ove njive ide omanji potok
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da barem možeš rješiti neko navodnjavanje iz tog potoka, to bi bila odlična investicija.....al vjerujem da tu ima dosta vlage, jer vjetar neisuši zemlju tako lako.......:icon_jook:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Nije to moja njiva , uslužno sam je radio
Ali niko ne razmišlja o tome , lijen narod
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Za pravu makinu ni ovo nije problem , iza je roto drljača
 

Prilozi

  • photo0318.jpg
    photo0318.jpg
    42.1 KB · Pregleda: 225

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo tebi bi MTZ trebal pokloniti novi traktor koliko si sati potrošil na reklamiranje (usput ja uz pomoć kolege Muhača nabavio radilicu polovnu standard skoro dobra bez brušenja na vagi sam brusiti ili na sreču) .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Pa izmjeri prije nego što kreneš na sreću , a nećeš njene ležajeve koristiti ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mjere kažu standardna ali dugo stala možda vodeni šmirgl riješi problem . Muha je odmah prokužil razlog pucanja tih radilica preveliki uljni kanali samim tim oslabljena .
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
koje su razlike u mašinama mtz 52,neki imaju iza filtera za ulje,ispod auspuha one poklopce na bloku ,2 komada,a neki to nemaju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Koliko znam dijele se na stariji i noviji tip (koliko god to čudno zvučalo jer svi su stari preko 40 godina)
Nemaju iste oznake motora ali su dijelovi kompatibilni (koliko znam , nisam siguran)

Šta te tačno zanima ?
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
snaga motora,da su modeli sa poklopcem na bloku motora 65 ks,a oni koji nemaju te poklopce 72 ks ,tj da su ovi 72 ks model mtz 52s ,e sad koliko koji ima ks svugdje piše svašta
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Šta gdje piše stvarno nije mjerodavno , nagledao sam se svega toliko da sam i sam zbunjen
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a što je onda sa ovim mtz-om.....taj ima oko 60ks, neznam jel unutrašnjost ista kao i kod novije 52ke.......ima jedan kod mene u okolici, samo nema prodnju vuču, i vidim da je u pogonu i dosta dobro ofarban......a ovaj mi neizgleda loše......60ks, sa DV, ako je sve dobro na njemu, godine i nisu bitne........

http://www.njuskalo.hr/traktori/bealorus-oglas-6066986
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Mislim da je mehanički isti kao i njegova novija braća
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
samo on ima D50 motor, i deklariraju snagu od 60ks na 1700 obrtaja, a ovi noviji imaju D60 motor i 65-70ks na 1800 obrtaja......

gledam već neko vrijeme toga sa njuškala, star je, al uredan, ima dobre gume, mislim da vrijedi te novce.....al dugo se prodaje
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
E da što se tiče ovog traktora po meni ne izgleda loše a samo ljudi pazite kad kupujete da ne izađete ko ja. Ja svojeg platio 17000kn i sad ću u konačnici morat rasturit čitav traktor. Stoga predlažem ipak da se kupuje traktor novijeg datuma proizvodnje jer je ipak mlađi i postoji mogućnost da nije došlo toliko do zamora materijala.
I još da jednom pitam da li netko zna ili od vas prodaje mjenjač ili samo kućište mjenjača od 52 ili na kraju čitav zadnji trap sa svime jer ima jedan čovjek na njuškalu koji je to imao međutim istekao mu je oglas i sad ga ne mogu kontaktirat a iz Gunje je u Slavoniji.
djelovi-mtz-slika-25615583.jpg
 
E

el pibe

Guest
Možda nisam dobro shvatio"zamor materijala".Vjerujem da su čak i ovi izmoreni stari dijelovi bolji od novih.Nisu više ni materijali što su bili.Mislim da se nekad koristio puno kvalitetniji materijal.Ovo sve što se koristi je već par puta pretaljeno.Ja sam se stalno tješio ako ništa drugo bar je rus čvrst i robusan.Tokar mi je pobio tu tvrdnju i rekao da je ovo što sam mu donio mekano kao da tokari repu.Tako da me ne čudi što sa nekih dijelova konstantno ispadaju vijci,pa se moraju stavljati pikse.
 

Najnoviji postovi

Na vrh