• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Mislim sa ovakvog traktora.
med_gallery_2_3_29366.jpg

Gledam po katalogu i nigdje ne vidim rupu jedino ako je toliko upušten da prođe iznad sa desne strane kardan za volan.
Ako paše ja sam na konju ostat će mi 300€ što bez brige razvučem svu instalaciju i sve ostalo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ma to je sve isto ko na 82-jku jer su ti traktori jako slicini.. Mehanicki 82-jka i taj 820 su jako slicini...
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Hehe ok onda sve će bit u redu ako sutra mi ne kažu da ne ma toga na traktoru :D Onda neću baš biti toliko sretan ali što je tu je kad se to riješi nema problema a kao što Savo kaže pogledat ću još onaj dio da nije tremostat i ako je pokušat ga izvadit i onda sam miran :D naavno ako se još ne pojavi koji problem.:(clap):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kiki, ako je to taj traktor, na slici mi ovako neizgleda da ima puno za raditi na njemu........
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Isti je hladnjak , umjesto rupe malo je niži na tom dijelu gdje prolazi osovina volana
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
kiki, ako je to taj traktor, na slici mi ovako neizgleda da ima puno za raditi na njemu........

Hehe ali je zadnja hidraulika promjenjena sva nije imao niti zatezače a poluge sve povarene i i potrošene. Sad planiram još stavit felge od ove 820 pošto su ove koje su trenutno gore srca povarena i ne mogu ih preselit.
Znači ukupno me je ulaganje u njega stajalo blizu 10000kn naravno gore je sve novo stavljeno.Počevši od ulja semeringa itd itd :(giggle):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada sam kupovao berač, bio jedan mtz 50, registriran godinu dana, prvi vlasnik.......i kupim berač od njega, al trebao sam i tog rusa.......svjetla i žmigavci su još bili originalni, a gume odlične, dobro palio........i prodan za 12 000kn.......boljega još nisam vidio.......i otišao je negdje u okolicu osijeka.......
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/mtz-rus-belarus-82-kabina-rezervari-oglas-11121045

Kao što rekoh da ne uništavam ovu kabinu koja je u relativno dobrom stanju (okvir) prodajem je zajedno sa spremnicima za gorivo. Kabinu je potrebno malo dotjerat što se i vidi na slikama znači zadnji kraj gdje dođe akumulator i gdje se sjedi tu je trula. Rezervari su 100% ispravni nigdje izvijani. Vrata su jedna dobra druga baš i ne. Znači kada bih je netko urediio kod limara ne bi ga došlo više od 2500kn zajedno sa staklima koja ne dostaju.
Tako da ako ima zainteresiranih a znam da je bilo prije slobodno se jave.
Forumašima skinem cijenu za kmplet kako se i prodaje na 300e
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Zavrsih spremanje za stvu,prasincina je ubijala posle zavrsene sezone traktor sam jedva nalazio od prasine.. :(rofl):
Pa sam morao malo da gas redim posto se u njive nemoze (kisa) onda oko masina petljamo po ceo dan...

p260314153501.jpg


img2955.jpg


p260314153502.jpg
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ma odakle to da se zamasti... I prasina se tesko hvata suvo ko barut sve... :icon_fU:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
hm, pa ti više vremena provedeš oko lickanja nego u radu :icon_pidu:

traktori su ti za izložbu......:drink:
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ma nije bas tako... Ja obradjujem oko 50h zemlje pa nemam bas vremena za to... Ali po zavrsetku nekog prljavog posla kao sto je spremnje (prasincina) onda ih sredim... Jer posle ovoga ide u transport i to 90% asfaltnim putevima pa zasto da se gusim od te prasine sve do jeseni kad pocne sezona tanjiranja za Psenicu.... Imam 4 traktora pa svaki radi svoj posao... :drink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod tebe cistiji traktor neg u mene auto.. nemogu da stignem ni njega da operem a i muka mi je dok je ovako vreme.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ma mrsko mi je da radim kad je unutara prasincina... Posebno jer kad odem na njivu ne silazim iz njega po ceo dan a ponekad i dobar deo noci.. Pa tad volim da sve bude cisto unutra...
Kao i svako drugo radno mesto treba biti cisto...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
''životinja'' na djelu :icon_pray:
Iza nje je LELY 2,5m i krećem se trećom brzinom :icon_pidu:
 

Prilozi

  • photo0311.jpg
    photo0311.jpg
    44 KB · Pregleda: 310

revzilla

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
7
gledao sam malo po netu MTZ 82 stariji a i noviji model, traktor me je jako pozitivno iznenadio, po svemu sto sam procitao i pogledao traktor je cudo :) Po cijeni su OK,mocni su i jos prednja vuca ma milina. Prijatelj mi ga je preporucio da ga pogledam sto i jesam i drago mi je radi toga. Kaze da i za odrzavanje nisu problem jer dijelova ima i kod nas a i u Mađi i da su cijene nisu nesto pretjerane.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Nije me bilo malo duže na forumu radilo se na poljima tako da sam ja posijao što sam mislio i sad sam miran do košnje sijena odnosno špricanja kokuruza.
Sa 52 sam ukupno radio jedan sat tako da sad stvarno može kod mehaničara.
Pregrijavanje se je riješilo i više ga nema jer je stavljen orginal njegov hladnjak i usmjerivač a kad sam to popravio odem na probu oranja četvrt jutra i ok sve bilo,zatim sam išao to zatvorit samo i najednom samo čuješ u mjenjaču oštri zvuk,mislim pojedinačno pucanje i odem do uvrata di sam se okreno vidim jedna crta iza mene. Uglavnom da ne duljim rasuo se je neki ležaj i uhvatio donji zupčanik kraj poklopca di se vide zupčanici i probio mi je kućište mjenjača prema van te je otkino nosač osovine i nezz šta još dok se ne rastavi skroz. Uglavnom moram negdje kupit novo kućište jer rabljeno ko zna u kakvom je stanju jer varenje nije rješenje ili se čak niti ne da varit pošto je nutra podrobito isto kućište. I sad opet troškovi od minimalno 1000€
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ne vidim razlog zašto nebi stavio polovno kućište ako možeš da ga nabaviš
 

Najnoviji postovi

Na vrh