• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Evo da stavim fotku od belarusa 952 pošto vidim da se opća rasprava slabo čita.Traktor je nov, nema skoro niti 30 radnih sati.Kupio ga je prijatelj nakon što su kroz njegovo dvorište prošli razni europski polovnjaci i opet se odlučio za rusa sa kojim je počeo. Imao je prvog rusa 552 94 godište također novog i onda ga je prodao i počeo prelazit na europske traktore međutim kad se je zdrobio mjenjač na 105 landiniju to je bila prekretnica i povratak nazad majčici rusiji:D:


Povratak na nepoderivi traktor!!!!!! :icon_wink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ovaj cilindar mora da KIDA koliki je!!!!!!! A siguran sam da ce teze i procureti....
Ne treba ni pretjerivati , ono što digne sa originalnim cilindrom toliko mu je i taman za nositi
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Savo hoces li mi reci kako se tacno postavljaju one plasticne caure na razvodniku hidraulike???
Ima dve vrste jedna vrsta ima onu ivicu a druge su ravne... PA me sad zanima kako to tacno ide??????

Da li prvo ide ona sa ivicom pa gumica pa onaj deo (za polugu) pa sledeca polovina (plastika) pa na kraju ona guma zastitna sa limom...

To me nesto sad buni opasno!!!!!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Neznam sad napamet moram se podsjetiti da pogledam razvodnik
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ZwLjI2pgys4[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Danas isprobao traktor da vidim kako sve funkcionira i pojavi se opet problem ali sad sa hlađenjem. u taj problem spada više problema a prvi je moguće da je hladnjak zaštopan negdje pa će mo skinut i dobro oprat.drugi problem je taj što je to hladnjak od imt-a pripasan gore i nema taj kapacitet ustvari zapremninu pa ne može ventilator dosta hladit jer ima dosta praznine oko ventilatora i samog kilera. Treći problem i po meni najveći je što sabija kompresiju u kiler a to je znak da je negdje glava motora oštećena ili kako kaže stručni majstor moguće da je samo diftung ali kaže da bi se to moglo rješit da se stavi nazad orginal kiler pa da se onda vidi dali će ga grijat.
Sad me opet čeka posao pošto volim da sve funkcjonira savršeno skidaj kiler skidaj glavu i mjenjaj odnosno nosi na test pa da se vidi u čemu je problem.
Vodena pumpa je ispravna. Pozdrav do idućeg čitanja :(hi):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nebitno koliki je hladnjak nesmije duvati kompresiju u rashladni vod , veličina hladnjaka i njegov protok tek dolazi do izražaja pri stepenu opterećenosti motora , ovako pri probama mora raditi uredno
Taj veliki zazor izleđu ventilatora i hladnjaka moraš riješiti , probaj nekako tu uglaviti onaj lim što mora da bude

52ka voli da ošteti stubline u gornjem dieli pa dihtung nemože dobro da legne , pogotovo onaj teflonski prsten teško se uklapa
Pucanje glave je moguće ali ne baš lako , OBAVEZNO prvo provjeri one mesingane čašice ispod dizni jer ako one ne valjaju tu kompresija može da provali u rashladni vod , znači ovo prvo provjeri čak i prije skidanja glave
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ali onda mora zamijeniti i klipove i ventil dekla
Bolje je jer dobije ''čisti'' dizel umjesto komoraša
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ali onda mora zamijeniti i klipove i ventil dekla
Bolje je jer dobije ''čisti'' dizel umjesto komoraša

Mora ali po meni vredi svaku paru!!!!!!! Posle toga dobijes motor ko na Belarusu 552!!!! :icon_super:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Jucer sam uzrpavao djuba sa 52 od kolege posto ima prednji utovarivac na njemu i nakon sat vremena nesto zablokira volan hidraulicni nema sanse nit lijevo nit desno snjim a inace je isao teze u desnu stranu dok je u ljevu lako motao.Nisam ni sve uzrpao.Sta se desilo?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Savo prvo je problem to što nema tog lima oko hladnjaka jer je kiler od imt-a i nema onaj utor gdje ventilator dođe.Zatim je moguće to što kažeš da kompresija stiska tlak u rashladni sistem oko diza jer je čovjek netom prije nego što sam kupio traktor mjenjao jednu odnosno nosio sve dize na reparaturu pa prilikom odvrtanja ili zavrtanja da se je oštetio dosjed. Čovjek je orao prije sa njime i kaže da se nije grijao opće tek da je došao na kraj bijelog polja tj nekih 70 stupnjeva. Sad ako je to što onda trebam napravit? Jer ja ne ću to sam slagat pošto imam kod sebe imam mehaničara koji se razumije u to a ovo su bile moje pretpostavke koliko se razumijem u motore i što sam naučio iz prakse i ostalih koji su mi ponešto rekli jer ja sam inače profesionalni vozač a mehanike znam koliko sam uspio naučit u godini prakse kad sam bio u servisu MAN-a :(wasntme):
Nadam se da ću uspjet ubrzo riješit problem te da neću opet morat mučit malog vladimirca da radi teške poslove a ako se bude moralo radit će i on.
Hvala još jednom svima na ukazanoj pomoći jer imate više iskustva i znanja od mene. Pozdrav :(hi):
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Jucer sam uzrpavao djuba sa 52 od kolege posto ima prednji utovarivac na njemu i nakon sat vremena nesto zablokira volan hidraulicni nema sanse nit lijevo nit desno snjim a inace je isao teze u desnu stranu dok je u ljevu lako motao.Nisam ni sve uzrpao.Sta se desilo?

DA nisu zaribale cizme ?????? Probajte prvo to da vidite kako se krecu (skinite spone pa rukom probajete dal cizme rade levod esno)..
Posle toga ostaje pumpa i stub volana ali uglavnom zafrkne pumpa...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
@care , sačekaj da se ohladi pa probaj volan i reci rezultate probe , može biti kako ćira reče da je pumpa provalila one E gumice

@kiki , vrlo moguće da je ta čašica ispod dizne jer mnogi neznaju da skidanjem dizni je velika vjerovatnoća da tu propusti

Procedura vađenja te čašice zna biti i problematična , zavisi koliko je zapekla
Uglavnom vadi se tako što se u mjesto kuda prolazi vrh dizne dole na dnu čašice kroz nju ureže navoj M16 i tu uvrne vijak za koji se poteže udarnim tegom , to je onaj teg na šipki kojim čupaš nešto na udar
Ako izčupaš taj vijak prije čašice onda urezuješ navoj u širi dio čašice gore na početku pa opet na isti način izbijaš , tu se ne sjećam koji tačno navoj se uklapa

Čašice kupiš nove i postaviš , naravno i nove gumice oko njih , nije to skupo
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ma pare nisu problem bitno da radi, sutra ću da rastavljam to i ostalo dotjerujem polako a ako nije to problem onda glava dole da se odma vidi u kojem je stanju motor ali po tome kako radi i da ne puše u karter ili odušak i ne plavi trebo bi biti dobar.Tako da će se kad izvadim dize opet malo poštelat pošto jedna lupa jer je prejako naštelana ,ostale rade ok i ako može pitanje na koliko se štelaju pa da mogu reć majstoru ako ne bi znao ma da u to ne vjerujem jer je to mehaničar sa 40 godina iskustva ali nije puno radio sa rusevima ali je mehaničar kojeg nema u krugu od 100km boljeg ostali svi su samo zamjenjivači dijelova.
I sad me zanima kako mogu utvrdit da je taj dosjed ili prema tome što si napisao to je neka vrsta čahure oštećena ili propušta na licu mjesta da ne čupam van ako je ispravna jer dijelove tek mogu kupit u ponedjeljak a za to vrijeme ako je ovo ispravno mogu demontirat glavu i pogledat što je sa njom ili dihtungom.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh