• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tako i ja kad sam ocistio ono kuciste predfilter ili cedilo kako ga ko zove pocinje zezanje. sad vidim vlazi na spoju kucista posto je se stezanjem deformisalo. sad ce filter od golfa da legne pa nek onda zeza. smece je najgore kad pocne da luta vodovima.nikad pronaci jer retko posumnjamo da se vodovi mogu zacepiti. ali kakvo je gorivo nista cudno.parafin i prljavstina pomesani su ko tampon koji se pomera
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja sam našao lišće u crijevu , odakle je dospjelo , pitaj boga

Nije pametno stavljati klasične filtere prije AC pumpe , gruba sitka i taložnik ok ali ništa ''gušće'' od toga
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
onda jedino da uzmen onaj imt kuciste sa filterom i cedilom ispod i izbacim filtriranje. ili ono malo plasticno sra.... dok taj taloznik nisam dirao nikakvih problema. sad hoce da gubi obrtaje i trokelja na punom gasu ali ne odmah nego posle 15-20 sek pa opet primi i tako. i primeio sam malo nafte ispod tacno sa spoja kucista i donjeg taloznika. drugde nema sta da zeza jer sam sve isproveravao i predhodno dobro radilo.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo ljudi da kažem da sam promijenio gore navedene semeringe sa kojima sam imao posla čitav dan ne toliko oko njih nego koliko oko rastavljanja i sastavljanja navedenih dijelova u koji se oni ubacuju nazad na traktor.
Promijenio sam i kočnice desna radi savršeno a lijevu sutra opet skidaj dole da vidim u čemu je problem zbog čega blokira i kad je u potpunosti otpuštena.
Samo da nije uzrok tome što sam imao problema pri montaži pa su mi ispali oni metalni limići iza ploče di dođe potisna ploča sa semerinzima tj ona ploča iza nje koja je prva do mjenjača. pa sam limiće pošto ih ima mislim 10 komada u 3 djela naštimao nazad tako što sam ih polijepio dift masom i ugradio nazad sa odvijačom i ostalim vijcima na mjesto. Sad se bojim da se nije pojavio taj problem u tome da je to mjesto predebelo te da ukupna dužina ne valja od mjenjača pa do samog bubnja ili kako ga zovu doboša jer kad sam ja zatego prvu ploču sa semerinzima sve je ok bilo i normalno sam dotegnuo.
Problema nije bilo ni sa ostalim vijcima koji drže bubanj. Sad može gore navedeno biti krivo ali to ako i je to je samo 1-2mm ako i toliko prije bih rekao da je problem u mehanizmu koji širi diskove pa da se on ne vraća da su kuglice zaštekale pa da ga čine zapetim vidjet ću sutra dok rastavim.
uglavnom ono što je trebalo trajati ukupno 3 sata trajalo je čitav dan i sve zbog toga što je sve lijepo zaljepio ne sa diht masom već nekim drugim ljepilom što sam jedva odvojio a pritom i pomaknuo ono što nije trebalo.
Tako je bilo i sa zadnjom pločom. umjesto samo ona 4 šarafa što su oko vratila moro odšarafit čitavu ploču kako bih dobio malo na mjestu i gdje bi mogo odmaknut malo i onda izbit onu malu pločicu sa semerinzima.
Uglavnom katastrofa jedino nisam imao problema sa semeringom na izvodu za prednji pogon to nije bilo problema. Mrzim gazdu koji održava tako ko da nikad više mu neće ništa trebat servisirat te rastavljat.
Neka netko napiše savjet za kočnice ako ih ne uspijem sutra sam riješit.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Makaze ti imaju lufta i prekreću se u dobošu , isto tako i doboš
Problem je u ona tri oslonca (ispupčenja) sa unutrašnje strane doboša i tamo na makazama gdje se oni naslanjaju , jednostavno se potrošilo i kada se makaze zakrenu dođe do samozatezanja
Ovo sve važi pod uslovom da su ti debljine obloga+makaze tolerantne u odnosu na dubinu doboša
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Nije moj traktor,na traktoru je bio loš motor a gazda traktora je imao s44 i ugradio njega jer mtz ima šasiju,bolje to nego dati 1000€ za generalnu.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo postavljen je novi cilindar na 52 i mogu reći da radi odlično. Podizna snaga njega iznosi 17 tona i dečki u Hidrospoj-u su ga odlično odradili tako isto i za malog vladimirca.:(happy):
Ostale preinake slikat ću po danu tako da se ljepše vidi.
 

Prilozi

  • DSC_0050.jpg
    DSC_0050.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 191

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ovaj cilindar mora da KIDA koliki je!!!!!!! A siguran sam da ce teze i procureti....
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ovaj cilindar mora da KIDA koliki je!!!!!!! A siguran sam da ce teze i procureti....

Napravljen je po starom tj gornja i donja mrtva točka te dosjed isti volumen je nešto veći jer je bilo prostora zbog toga što nema više onih šipki koje drže cilindar skupa. On je standardiziran a garancija mu je na 250 bara što ne razvija pumpa od rusa a istina da će teže procurit.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo da stavim fotku od belarusa 952 pošto vidim da se opća rasprava slabo čita.Traktor je nov, nema skoro niti 30 radnih sati.Kupio ga je prijatelj nakon što su kroz njegovo dvorište prošli razni europski polovnjaci i opet se odlučio za rusa sa kojim je počeo. Imao je prvog rusa 552 94 godište također novog i onda ga je prodao i počeo prelazit na europske traktore međutim kad se je zdrobio mjenjač na 105 landiniju to je bila prekretnica i povratak nazad majčici rusiji:D:
 

Prilozi

  • rus piÅ¡pek.jpg
    rus pišpek.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 117

Najnoviji postovi

Na vrh