• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
pa kad bi se solidno odrzavo koliko moze imati radni sati 5,6,7,8,9,10 000 sati valjda neko zna
Moj Belarus je 2003 godište i ima cca 4950 rh i što se tiće motora niti ne razmišljam o generalaki.
Kolega na svom (isto godište) ima oko 4000 rh, s tim da je njegov traktor radio samo teže poslove i također što se tiće motora nema greške.
Jedino je on ove jeseni imao havariju mjenjača.
Što se tiće motora,uz redovnu izmjenu ulja i čiščenje filtera poželjno je i redovno (svakih 500- 1000 rh) preštelati ventile jer mu je bregasta osovina,rekao bih,slaba točka
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
meni je ispalo crijevo sa holendera jer majstor nije dobro spresao čahuru na holeneru.skino sam karter i na trećem klipu je ležaj zaribo nisam skinuo polutku sa klipnjače da vidim koliko je oštećena radlica nadam se da će tokar moći otokarit da nemoram kupovat novu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Čudi me da za tako kratko vrijeme bez ulja zariba , baš me čudi , to mora da je trajalo malo duže nego što pričaš
 

tculetic

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
32
ulje je izbacio u dvadesetak metara a ja sam vozio jos možda kilometar dok nije počeo lupat i ugaso sam ga.Prije dva tjedna skino bosch pumpu i dizne i odnio na reglažu i stavio nove uloške dizni radio savršeno pa sad ga .ebi
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Moram se slozit sa Savom,pola danasnjih majstora nisu majstori nego zamjenjivači dijelova
Otišao mi je alnaser i bendix,majstor je slozio od 3 jednog,nije ni bila opcija da idem kupit novi
Na ovom se bilo sve istopilo
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
čuvaju si majstori reputaciju, kad bi pravili od govneta pitu niko ih nebi zvao

zašto??

šta sad da ti crkne anlaser biće nevalja majstor kad od tri nije u stanju sastavit jedan koji valja, onako mogo je reć treba novi i za ugradnju uzet iste pare ko za taj karabudž i tiš ga nafalit ljudima
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Old school je ipak nešto što se dugo dugo uči i nikada ne nauči sve , tako da mnogi 'majstori'' prvo treba doooobro da uče zanat popravki bez mogućnosti nabavke novog dijela
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
savo što misliš MTZ 552.......????

malo je jeftiniji od 82, i nalazim ih u boljem stanju......on bi trebao imati motor kao 52, sa 70ks........a mislim da ima i takav mjenjač,sa 9 brzina.......
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
getriba je ko na 52,motor bi trebal biti nešto između 52 i 82,mislim da je glava od 82 i još neke stvari koje neznam točno,a motor se vrti ko na 52,na 1800o/min
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Upravo tako , i ja sam na moju 52ku stavio glavu od 82ke i tako da sam dobio motor od 552 , čisti dizel
Meni je nekako živahniji taj motor , a konkretno 552 je malo bolja 52ka , po meni dobar model
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Staviti NOV deo je najbolja varijanta i tu nema dileme nikad bar kad ja radim i moje a i tudje traktore... Jer da se ja zafrkavam da budzim ensto i da to posle crkne ima da napuni selo da nisam dobro odradio...

Ovako idi ti kupi NOV deo pa se vidimo kad kupis do tad neka odmara... Tako je i sa mojim traktorima novo je novo...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
@ćiro , samo si zaboravio napisati jedno a to je staviti nov ORIGINALAN dio
A poznavajući današnju trgovačku politiku bojim se da takvih dijelova kod nas skoro i da nema , ni za agropanonku nisam siguran
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Slazem se sa tobom ali kad se malo potrudimo donekle mozemo da nadjemo "malo" kvalitetnije delove....
Agropanonka je jedna od tih sto prodaju te malo kvalitetnije delove.... Pijaca NIKAKO nista ne kupujem tamo....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ali opet se javlja problem kalkulacije krajnjeg potrošača jer su na pijacama dijelovi ipak jeftiniji i u moru (falš) proizvođača opet postoje nekvalitetni i malo manje nekvalitetni pa onda vi malo manje nekvalitetni sa svojom niskom cijenom prave čudo
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Neznam na pijacama nekupujem gotovo NISTA od delova nikad.... Nesecam se kad sam kupio nesto poslednji put na pijaci od delova,ili prodavnica ili narucjem... A po mojim saznanjima pijaca nije nista jeftinija od prodavnica (bar kod mene na pijaci) zato to mesto slabo i posecujem u zadnje vreme...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dok sam išel po dijelove u Mađarsku bili su i do 4 puta jeftiniji nego u HR a originilal Ruski (riješavali se stare zalihe) jedino podrugljiv izraz Mađara kao pa tko to još vozi a sad i oni poskupjeli 3 puta .
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Joj forumaši niste se trebali onako prepirat za moj problem. Svatko od vas ima na neki način više pravo na neki manje ali Savo je rekao činjenicu da nije 82 nešto lošija od ostalih traktora te kategorije osim naravno po udobnosti a to kod mene ne ulazi u uži izbor mjerila. Svakako da su cijene porasle ali ne samo ruseva već i ostalih traktora koji su se dokazali kao dobri radnici te koji ne zahtijevaju ogromne cifre za njihovo servisiranje. Ljudi rade sa onim čime mogu ali kažem na sreću meni poljoprivreda niti ono što je vezano uz poljoprivredu ne čini osnovni dohodak već samo nešto da odradi se sa strane kad već imam vlastito imanje pa što ne iskoristit potencijal tih strojeva.
Naravno neznam kako kod vas ali ja sa ljudima nisam imao loših iskustava a sve se dogovorim kada meni odgovara jer sam u krugu 10km koji to radim drugima. Mislim ali uzimat neki leasing i opterećivat se nečime u ovo nesigurno vrijeme nije baš pametno,ma da prema sadašnjim uvjetima sa kojima raspolažem mogu si na taj način priuštit traktor od 30-etak tisuća eura ali u konačnici traktor se neće otplatit. Ja ako i kupujem traktor kupujem ga sa onim djelom novca koji je namijenjen opticaju nikako da mi je to posljednji novac u kući. Uvijek se zna da mora biti rezerva neka da se bilo što ne predviđeno dogodi a po meni je to 10% od ukupne vrijednosti svega. Naravno tu mislim na "goli" novac.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo forumaši da javim da sam kupio traktor!
Kupio sam 52-ku. Traktor zasada još nije u radnom stanju ali je u voznom stanju. Na traktor moram investirat za kompletne nove instalacije akumulator sam odmah kupio danas tako da je nekako upalio bez grijača sa start sprejom.
Zatim moram promijenit kočnice ili ih podesit ali opet bolje da stavim nove kad se već radi traktor. Osposobit sve ventile na hidrauličnom razvodniku te promijenit podizne poluge i kompletan cilindar podizni prebrtvit ili napravit klasični dvoradni bez ikakvih dodatnih ventila na njemu. Naravno dat ću si truda pa ću skinut ručicu mjenjača i nju povarit obrusit tako da nema zračnosti te postavit gore onu kapu koje nema. E sad postoji problem što je bivši vlasnik traktor imao registriran kao sa kabinom a on kabinu nikako nije imao traktor je zadnji put registriran 2001. na tehničkom koji je išao kroz sela. E sad postoji problem što mi je čovjek dao kabinu od 82 koja ne paše gore zbog rezervara i sjedišta. Pa pitam stručnjake dali se ta kabina može ugradit ili da je jednostavno prodam naravno kad je uredim jer je 15 godina ležala i na kiši i na suncu. Kabina nigdje ama nigdje nije svijana jedino nedostaje zadnji okvir sa staklom te naravno moram ili će otić bez prednjeg stakla i onih malih naprijed. Imam posla čitav tjedan a opet ne bi htio vozit električaru traktor prije nego riješim mehaniku i, ili kabinu na traktor tek kad sve to dovršim onda kod električara. Sad imam pitanje dali je tko skoro bio u Mađarskoj i išao po dijelove? Ja sam bio prije otprilike 6 mjeseci kod privatnika u letenju koji ima radnju u dvorištu i zdero me za 400e,pa pitam jel zna neko drugo mjesto u blizini da mogu kupit dijelove? Pozzdrav svima!!:(happy): :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh