• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
da dvadeset su cola, jel imaju ripne, dali su orginal ruske ili neke druge proizvodnje i u kakvom su stanju i naravno cena za set???? javi na pp ili kako hoćeš
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Na koja dva velika misliš ? Ona dva konusno valjkasta ili ona dva dole na konusnom zupčaniku ?
Jeli stari ili noviji tip čizama ?
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Stari tip Savo, ta dva konusno valjkasta.

Ta dva konusno-valjkasta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo ja baš uslužno mjenjao lagere u prednjem bočnom reduktoru stari tip sa šarafom kroz polu osovinu.Sve se je bilo rasulo katastrofa.
Nakon toga sam na svojeg ugradio usis na vrh nadstreška i mogu reć da odma ima jači propuh :D Sve u svemu manje će mi ić prašine. Samo još moram završetak dovršit da nije ovako neuredno zamotana mrežica
 

Prilozi

  • DSC_0594.jpg
    DSC_0594.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 162
  • DSC_0593.jpg
    DSC_0593.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 146

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Jesu ti su ležajevi ovaj 30214 je nutarnji a onaj druga oznaka je vanjski. Nutarnji je širi!
Uz promjenu lagera obavezno promjeniti i semering!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Neznam tačno kako izgleda taj stari tip ali kod novijeg se može da poigra sa podloškama i da se dovede u stanje punog uzupčenja.
Vjerovatno je i to slično.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Da slično je gotovo identično novi i stari tip, zupčanje možeš riješit podmetanjem podloški pod ležaj ili izvadi distance na čizmi tak da ti ležaj sjedne na tvrdo u čizmi a distance izvai sve, uzubi zupčanike tek onda vidi koliko ti je potrebno distanci izmeđe čizme i vodoravnog diferencijala.
 

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
Još jednom ću postaviti pitanje nadam se da neko može pomoći hvala. trebaju mi prednje gume za mtz 52 s prednjom vučom one sa ripnama pa ako neko zna gde se mogu najpovoljnije kupiti??? :)
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Još jednom ću postaviti pitanje nadam se da neko može pomoći hvala. trebaju mi prednje gume za mtz 52 s prednjom vučom one sa ripnama pa ako neko zna gde se mogu najpovoljnije kupiti??? :)
Možeš stavit 7.5 ili 11.2 našao sam ima ih na internetu na njuškalu odlične PETLAS gume.Upiši gume za traktor 20 cola

Jesi li ti ležajeve dobro okrenuo? Moraju biti okrenuti jedan prema drugom ako me razumiješ. Nutarnji mora biti okrenut uži dio nutarnje košuljice prema tebi tako da ga maticom na osovini stežeš prema nutra.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Na kom lezaju se steluje to, i jel se dodaju ili skidaju podloske

Prvo provjeri kao što sam gore napisao dali nisi kojeg pogrešno okrenuo ili što bi još gore bilo da si im zamjenio mjesta jer onda si u luftu 100%
Jer ja sam prilikom kupovine ležajeva prvi puta dobio krive odnosno pasale su i nutarnja i vanjska dimenzija ali ne i debljina pa sam mjenjao jer nisam odmah obratio pozornost prilikom kupovine a lager nije imao oznaku na sebi.
Znači ako si sve dobro okrenuo zazor u bočnom reduktoru se štela na samom kućištu gdje naljže jedan u drugi jer ga glavni poklopac pritišće na mali zupčanik koji vrši pogon. Tu je kod mene bio maknut i dihtung te je uzet silikon da smanjim zazor između zupčanika jer inače on i tu ima metalne listiće ali to ja na svojem nisam pronašao. Sve u svemu ako je sve u redu postavljeno mora funkcjonirat. Evo dat ću ti i skicu kako lageri moraju stajat.
Napominjem da ova osovina sa kojom se steže mora dobro biti postavljena u kućište po pravilu ona se uvrće u njega kod mene je bio slučaj da je navoj bio pojeden pa samo onda je važno sve dobro postavit i probat prije stezanja rukom koliko u stvari ima lufta izbeđu zupčanika.U pravilu luft ne smije biti veći nego što je deblji list papira cigarete a pod rukom se to osjeti kad se stavi vanjska polu osovina i cimaj ju lijevo desno tako da se čije malo ali stvarno malo "klik-klik" znači ne više od 3mm to je maximum da nutra bude sve dobro zazubljeno a ne da zupčanici nemaju pun zahvat.
 

Prilozi

  • DSC_0619.jpg
    DSC_0619.jpg
    18.3 KB · Pregleda: 183

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
Možeš stavit 7.5 ili 11.2 našao sam ima ih na internetu na njuškalu odlične PETLAS gume.Upiši gume za traktor 20 cola

Jesi li ti ležajeve dobro okrenuo? Moraju biti okrenuti jedan prema drugom ako me razumiješ. Nutarnji mora biti okrenut uži dio nutarnje košuljice prema tebi tako da ga maticom na osovini stežeš prema nutra.

zašto 7.5 ??
8.3 ili 11.3 i oko 1500 kn su kod nas (HR) nove org ruske Voltyre, ili neke divlje ili u Srbiju po njih
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
8.3-20-front.jpg

Šta bi mi legle ove gume na prednji pogon međutim nema ih na našem tržištu.
Dimenzija je 8.3-20
 

Najnoviji postovi

Na vrh