• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Kak sam si ja bedak mogel bar pet tauzenki zaslužiti na tom traktoru :fiery:
A nagovaral me željac duuuuugoooo da mu složim :=:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Pa da me se doma odreknu, ja sam se mislil openeziti šarafljenjem :eek::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa da me se doma odreknu, ja sam se mislil openeziti šarafljenjem :eek::

Niti se ti budeš openezil šarafljenjem niti ja prodajom nejde nam , meni trgovina a tebi računanje (naplata tvog posla):x:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Daj šuti nu!
Ak se opameti i nafči računati, više mu nebumo prijatelji.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ljudi javljam vam se nakon dužeg perioda izbivanja.
Imam pitanje za znalce koji su možda rastavljali i mjenjali lagere na osovinama diferencijala na koje dolaze kočnice?
Znači pitanje glasi: Dali se lager sa jedne i druge strane može izvadit a da ne moram otvarat opet gornji poklopac getribe?Problem je taj što ležaj ima lufta te onda semering ne može zabrtvit oko osovine pa se ulje iz mjenjača scjedi po kočnicama.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Mislim da se mora skinuti gornji poklopac diferencijala i da se povade poluosovine točkova da bi se izvadili veliku zupčanici jer so od njih nemogu izvaditi ona kućišta u kojima su ležajevi.
Nisam siguran ali mislim da je tako.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Na rusu 1025 hidraulik sporo reagira, i da bi dignuo ili spustio treba rucku drzati u krajnjem polozaju, izmedu ondaj hod nista se nedogada? Jel se to moze postelati gdje? I iza hidraulika ona rucka ima oznake I -II-III sta ona sluzi? Hvala
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
šta bi moglo biti kod šamaranja kotača na rusu 52 znači šamara ko lud kad se ide brže kada se ide polako sve je ok ,počelo je šamarati odjednom sve je funkcioniralo normalno,spone i krajnici su novi,ulja u orbitrolu ima ,lufta na volanu nema e sad otkud krenuti tražiti kvar
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Uzmi metar i izmjeri kako ti stoje točkovi,točkovi moraju biti rašireni naprijed(nesmiju imat zatur).
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
razmak je 133 dolje,135 sredina ,136 gore ,donji dio kotača je malo prema unutra ali to je i bilo tako i sve je radilo normalnomalo ,bile su matice na sponama malo popuštene,pritegao sam ih i opet ista stvar jedino ima lokera na onoj šipki što ide kroz hladnjak u pumpu,ali kod motanja nema skoro pa ništa lufta,i lagano ide
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Krivo si izmjerio.

Tebe zanima ovo sa slike.

MssjaYj.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Po Markovoj slici ispada da je prednja strana skupljena (ima manju mjeru)
Ja bi se s tim složil.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ni u kom slučaju prednja strana nesmije biti skupljena,pod obavezno mora biti razširena,,,,
Kad je skupljena onda jedan kotač gura drugi i počnu lamantati to je zbog toga što ti rusi imaju stup volana,nemaju orbitrol i dvoradni cilindar koji bi kotače držao bez obzira bili skupiti ili razširiti,,,
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
tako sam mjerijo donja crta 133 gornja crta 135 il 136 jbg sad neznam točno uglavnom donja crta -donji dio kotača ide blago prema unutra a gornja crta -gornji dio kotača blago prema van ništa strašno,samo kažem sve je normalno funkcioniralo i odjednom počelo tresti,samo pri većoj brzini,u osmoj se još mogu vozit u devetoj se oće prednji kraj razletit,moglo bi se to i podesit da kotači stoje ravno jer mi malo jede vanjski dio gume ali kažem ništa strašno,jedan u selu kupio novog zetora ,i prednje kotače imo baš jako prema unutra i često mjenjao gume,znači zetor desetak godina a rus 43godine i puno ravniji kotači,samo treba otklonit zašto trese a ovo što su malo ukoso nije toliko bitno
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Koliko ja shvačam tebi su točkovi po vertikali(nagib) prema unutra što je normalno i tako treba biti!
Prednji dio točkova po horizontali(ne do kabine nego do utega) mora biti širi u odnosu na zadnji dio(do kabine)!!
Kažeš da su matice bile otpuštene na sponama(ili one na kuglama) možda se je tu dogodio problem?
Ima li traktor prednnu vuču?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ja samo poštujem paralelne prednje točkove , sve drugo je suvišno.
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
ima prednju vuču,matice su bile malo otpuštene samo sa im lagano dotegao-nosač spone kod kotača,drugo sve ok ,sad me zanima da li je netko imao problema sa tim šamaranjem kotača,da li može biti nešto sa onim stupom ispred hladnjaka ili koji bi mogao biti uzrok
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Šamaranje kod rusa je česta pojava kada nešto ima lufta , znači uzroka je više a prvi je uslov da su ti točkovi paralelni (moje mišljenje).
Ostali problemi mogu biti luft u koćištu volana , hidraulična pumpa ''falšira'' pa u klip dolazi ''meko ulje'' , znači uglavnom su luftovi problem.

Koliko ti lufta ima volan kada je ugašen traktor ?
 
Na vrh