• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tim traktorima sa stupom volana kotači tvornički nisu podešeni paralelno nego prednji kraj je širi nego zadnji!!!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Ovo moje je primjer za Ursusa C-355, ja sam sliku postavio samo da mu objasnim kako treba mjeriti.
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
kad je ugašen nema lufta sve je normalno i kad vozim u skretanju odma skreće nema da moram vrtit volan dva kruga pa da ulovi,sve je kod motanja uredu na sponama nema lokera jer su nove stavljene,izgleda da je sa pumpom nešto jer samo pri većoj brzini šamara ostalo sve ok
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
razmišljam o ovom rusu, pa neznam koliko je to pametno, bio sam ga pogledati, registriran, prednje nove, zadnje 50% gume, pali na grijače, treba ga malo zagrijati, pa onda pali, čuje se zujanje u rikverc i kada koči motorom.....itd


 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
kod tih rusa koliko znam prvo paljenje zima ljeto mora palit sa grijačem ,poslije prvog paljenja bez grijača mora palit,koliko love traži za njega
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
A zašto je to tako a ne paralelno?


zato kad povuku prednji točkovi onda dođu točkovi u paralelu, tako se štimaju po standardu, u jednoj knjizi sam tako pročitao, al se nesječam gdje, morat ću potražiti.....i tamo je sve objašnjeno oko traga prednjih točkova, i sasvim je druga priča jesu li točkovi pogonski ili ne


traži oko 2000€ za tog rusa, al čuje se u rikverc, tako se 82ka nije čula što sam imao i to je najveći problem, i kada dodam gas, kao da nedođe do punog gasa, iako znam da 82ka ima 500 okretaja više od 52ke, pa možda zbog toga neosjetim tu razliku da je gas do kraja
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj je tolika razlika u paljenju 50/52 i 80/82 meni je 80 palil na zub bez grijača na -15 isto kao i na + 30. ??
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj neće, kažu svi da treba grijati, a bilo je oko 30 stupnjeva, sigurno, pa tu ni lošiji imt netreba grijač, zato je to malo čudno, kada iz lera dam gas do kraja zadimi malo i poslije ništa, na opterečenju ga nisam probao, ovaj plug što je gore, bi bio odličan za probati ga

druga opcija je odličan imt 567, sa 10 brzina, samo ga treba registrirati i to je sve, daleko bolje stanje od 52ke sa slike, pa sada neznam koji bi bio bolji
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Odličan 567 ima nejak motor u odnosu na toga rusa, i nikakav raspored brzina. Nema nezavisno uključivi kardan i nema prednjeg pogona.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da je prva boja na toj 52ki, i na vratima piše oour šidski banovci

jedino je problem, što se čuje kada idem u rikverc, kao zujanje, a tako i kada oduzmem gas, kada se polugom uključi kardan, onda se isto čuje zujanje, dok je ručica puštena da kardan vrti i dok je isključena, a kada se isključi poluga ispod sjedala, onda nezuji više

sviđa mi se što nisam primjetio da prednja vuča ima negdje lufta

čovjek kaže da ore u 3 brzini, što je nekako čudno, jer dok sam imao 82ku, onda sam radio u 5toj

ZJ, hoćeš reći da 567 i nije baš neko sretno rješenje?

sa 52kom, znam ljude koji su radili po 150 jutara
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Jedan moj kolega je imal 567 i nakon sto problema s kočnicama zamjenil ga je s rusom t-40 duplakom , a pošto koristi traktor večinom u šumi i nekaj malo poljoprivrede preporodil se je imal je puno problema s imtom 567.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ako toliko prednji točkovi ''šetaju'' da bi se normalizovali pri vuči onda nešto ima lufta
A prije svega vuča traje nekih 5% od ukupne vožnje a ostalih 95% ne vuku toliko da bi korektovali tu razliku što opet ide u korist paralelnih točkova.

@brko , stavi točkove paralelno (podesi) i zategni kape na krajnicama.
Takođe provjeri u radu dali ti se ulje u hidraulici volana pjeni možda.,

EDIT , 82ka pali bolje jer je ona ''čisti dizel'' a 52ka je komoraš pa otuda tolika razlika u startnom paljenju mada i 52ka pali dobro da ni njoj ljeti ne trebaju grijači , poa hladnijem trebaju za prvo paljenje.
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
različiti motori kod 82 i 52,savoris je to negdje na forumu objašnjavao,52 ima predkomore i mora paliti sa grijačem,znači prvo paljenje,barem kod mene onda pali bez grijača,jer ima dosta traktora starijih modela isto tako trebaju grijač zima ljeto,npr znam za kramera,pa stari modeli steyr,kod jednog rakovica 65 ne treba grijač ni u zimi pali normalno,tako da tu ima više kombinacija,glavno da je dobar akumulator anlaser i sva struja,i normalno da motor nije na izdisaju,mora sastavit,osim ako u zimi nesmrzne gorivo,što se desilo jednom na novom deutz fahru ,za zamjenu filtera zovi servis pa se ...ebi
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jedan moj kolega je imal 567 i nakon sto problema s kočnicama zamjenil ga je s rusom t-40 duplakom , a pošto koristi traktor večinom u šumi i nekaj malo poljoprivrede preporodil se je imal je puno problema s imtom 567.


52ka je ipak puno bolji od t40, iako znam jednog kod mene za oko 2000€ ima prednju vuču, njega nisam probao

za 52ku uvijek postoji opcija da se napravi motor kao što je Savo napravio, glava, klipovi od 82ke, pa pumpa, al neznam jel mjenjao radilicu, zbog protuutega
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
budem sutra pogledao što se sa uljem dešava,na sponama sa svake strane je navoj izvučen 5 cm nema razlike,i nevuče ustranu,znači spone bi trebao pritegnuti da bi kotače dobio paralelno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Kada kažemo da se dotegnu krajnice onda se misli na one kape sa čela njih , paralelnost je nešto drugo.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Zasto se uvijek izmisljaju neke stvari???
Ako je tvornicki na tim teaktorima prednji točkovi rezšireni čemu onda radit drugačije nego što tvornica nalaže a postoje razlozi zbog čega je to tako!!!
Kod njih je to tako radi načina na koji je konstruiran hidraulični volan,,,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Svako neka radi kako misli da je najbolje , ja sam svoje mišljenje rekao , mišljenje zasnovano na iskustvu a ne priručniku.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
naprsla od pre verovatno. pogledaj na prelomu ako ima razlike u boji materijala. belo svez lom ,sivo od pre. desi se i supljina u materijalu .izgleda mu dosadilo da stoji u mestu


Jako kasnim ali pronađen uzrok pucanja radilice bila je rupa veličine zrna kukuruze i u njoj kao ugljen najvjerojatnije greška odljeva .
 
Na vrh