• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
gumu 18.4-38 možeš staviti na felgu, al bi trebalo malo podići kabinu s blatobranima, da guma nezapinje, jer je preblizu blatobranu.......

najbolje ti je stavizi 15.5-38......a tvornički je i 13.6-38 kakve sam i ja stavio.......

Ma nemam ja rusa nego me zanima jer preuređujem Torpedo traktora i budem stavil gume gore 18.4x38 ..pital sam samo zato jer bi mi trebale felge a kažu da od rusa pašu ali sam ustanovil da ne pašu..gume sam dobil doslovno rečeno poklonjene za 2000kn obadvije a još su u odličnom stanju...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Meni danas uz nekoliko pehova e iksplodirala zadnja guma na rusu :mad: prvo je felga bila popucala po svome obruču i ona je prostrugala gumu do onih glavnih žica , felnu smo povarili i ojačali ali nakon montaže gume pri duvanju vidjelo se znatno oštećenje , kada sam natovario bušaću garnituru (cca 5t) ona je nakon 2 kilometra eksplodirala
Kupio sam novi šlauf a gume ću nekako da prekombinujem sa T40 a imam jednu polovnu sa nekih 20-30% ripne

Bio sam jako zagrijan danas da kupim nove 15ke obje ali mi je problem što mi ne odgovaraju niti unutrašnje niti lanci , za sada ostaju 13ke
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
gumu 18.4-38 možeš staviti na felgu, al bi trebalo malo podići kabinu s blatobranima, da guma nezapinje, jer je preblizu blatobranu.......

najbolje ti je stavizi 15.5-38......a tvornički je i 13.6-38 kakve sam i ja stavio.......

Ova ideja sa 18.4-38 je i meni bila privlacna..no kako nemam prakticnih iskustava ne znam da li to zaista funkcionira u praksi. 18.4-38 ima i model 892 zar ne?
Da li ova promjena 15.5 u 18.4 znaci i povecanje brzine...mislim prvenstveno na onu konacnu..5.brzina :-D (kako doci do 40km/h sa 82-kom :) ..)
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
lijep pozdrav ljubitelji ruskih traktora,razmisljam o kupnji veceg traktora jer sam povecao proizvodnju na nekih 10ha i planiram jos povecati,do sad sam to obradjivao sa zetorom 4712 i sto se tice samog traktora mogao bi on to i dalje gurati ali ja bi zelio nesto vece i jace,posto bi to bila investicija bez kredita trenutno razmisljam kupiti starog rusa za par tisuca eura i malo ga sam posloziti,e sad ono sto mene buni i sto bi htio zamolit vas vlasnike je sljedece na njuskalu vec dugo pregledavam oglase ali mi se cini kao da sami vlasnici neznaju sto prodaju svi pisu u oglase rus 82 a ono svaki razlicit,
pa ako moze neko malo razjasnit modele po godinama i to potkrijepit slikama cak moze i za 52,meni bi to mnogo pomoglo a nadam se i drugima
znaci nezanimaju me ovi novi modeli 820 itd. nego oni prije 90-tih
pa eto ako netko ima volje i vremena u ove zimske dane bio bi mu jako zahvalan!;)
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
inače ja sam jedan od ponosnih vlasnika rusam 82 traktor je odličan za malo para... jeftini djelovi , ekstremno izdržjiv i poprilično grub i neudoban

a šta te točno zanima kod 82-ojke
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
vidis dolje na slikama svi su 82,a ni jedan nije isti kao da su razliciti modeli a cak nisam dugo ni trazio po netu,neki imaju zatvorenu prednju masku neki resetkastu neki skroz zatvorenu kabinu neki one male prozorcice sprednje strane a neki lijepu ostakljenu itd. nemogu ih razvrstat
 

Prilozi

  • images (5).jpg
    images (5).jpg
    12.6 KB · Pregleda: 310
  • images (4).jpg
    images (4).jpg
    9.6 KB · Pregleda: 422
  • images (3).jpg
    images (3).jpg
    11.6 KB · Pregleda: 679
  • images (2).jpg
    images (2).jpg
    9.2 KB · Pregleda: 514

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ova ideja sa 18.4-38 je i meni bila privlacna..no kako nemam prakticnih iskustava ne znam da li to zaista funkcionira u praksi. 18.4-38 ima i model 892 zar ne?
Da li ova promjena 15.5 u 18.4 znaci i povecanje brzine...mislim prvenstveno na onu konacnu..5.brzina :-D (kako doci do 40km/h sa 82-kom :) ..)

82-ka po tvorničkoj tablici ide sa gumama16.9r38 nešto preko 40km/h a sa 18.4r38 bi moral sigurno iči 45km/h...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
@starter
Na tvojim slikama na prvoj slici ti je 82ka ali novija , to je vjerovatno izvan tvoga domena traženja
Na drugoj slici ti je 52ka
Na trećoj i četvrtoj ti je isti model samo je razlika na ovome sa treće sliku u toj prednjoj maski koja je izmijenjena , nije serijska

Svi oni imaju nešto zajedničko a to je kompletna mehanika , razlike su samo u limariji i nekim polubitnim detaljima
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
a taj cetvrti koje bi to bilo godiste po tebi otprilike?bas sam jednog takvog zagledao
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
to ti je traktor proizveden od 1978-82
52-ojke su se proizvodile do 1978
onda su prešli na 82-ojke sa malim kabinama i ovim maskama sa pumo rupica
zatim je 1982 počele proizvodit 82-ojke sa istim kabinama kao ova na zadnjoj slici a hauba kao na ovom prvom plavom....
zatim su 1989 počeli proizvoditi 82-ojke sa velikim kabinama kao što je ovaj na prvoj slici i taki su se proizvodili skoro do 98
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
hvala kobac sad mi je sve jasno
to bi bilo ovako:
prva slika:1978-1982
mtz 1979.jpg
druga slika:1982-1989
mtz1985.jpg
treca slika:1989-1998
mtz 1989.jpg

:prayer: sad ce mi napokon bit jasniji raspon cijena
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
tako je kolega.... a što se tiče mehanike kako je savo reko to je sve skoro u bobu isto.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ova ideja sa 18.4-38 je i meni bila privlacna..no kako nemam prakticnih iskustava ne znam da li to zaista funkcionira u praksi. 18.4-38 ima i model 892 zar ne?
Da li ova promjena 15.5 u 18.4 znaci i povecanje brzine...mislim prvenstveno na onu konacnu..5.brzina :-D (kako doci do 40km/h sa 82-kom :) ..)


mislim da on ima zadnje 18.4-34 nije 18.4-38.....


što se tiče 82......dobar traktor, jako dobar, za ono što on nudi i za koliko novca, nedaje niti jedan drugi traktor.......pogotovo ovi stariji modeli, kakav sam i ja imao......tj prvi model 82ke

kobac, jel ti imaš onu originalnu 52ku, što je boja izbljedila, a ovako mi na oko jako dobro izgleda.......
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj je 80 isto kao 82 ali nema prednju vuču god 78 motor ok i manje više sve ali muka za vozit sve nespretno sve neprecizno malo sa njim radim najviše silira u mjestu najesen jer kardan uključim bez da se popnem u traktor . par kolega ga probalo vozit komentar NIKAD VIŠE tako tko više radi po meni loš izbor i sama cjena sve govori .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Evo večeras sam zamijenio uslužno sklop korpe i lamele na jednoj 52ki , iz nekog razloga su sva tri pracna polomljena sa sobom su otkinuli uške sa potisne ploče , ujedno zgužvali sve živo uključujući i druk ležaj
Sve postavljeno novo osim potisne ploče koja je kupljena polovna poravnjata , sada radi uredno
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Evo večeras sam zamijenio uslužno sklop korpe i lamele na jednoj 52ki , iz nekog razloga su sva tri pracna polomljena sa sobom su otkinuli uške sa potisne ploče , ujedno zgužvali sve živo uključujući i druk ležaj
Sve postavljeno novo osim potisne ploče koja je kupljena polovna poravnjata , sada radi uredno

Bravo majstore:partyman:
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
svi kazu da je rus neudoban,pa ja sad imam zetora 4712 bez kabine
i po meni nije nimalo udoban,nabije kicmu,strga ruke a ako je hladnije jos se
dobro i nasmrzavam,kad idem prvi trag tanjuracama po oranju slezena me boli kao da sam trcao maraton,najjace mi je kad sjedne netko ko nije navikao na zekana pa se ono fino opusti,zekan naidje na krtorovinu ili neku busu pa se ritne s volanom to najvise voli u brazdi uh koliko me puta sje..
tako da neznam koliko 82-ojka jos moze biti neudobnija,cak i oba imaju ona korita umjesto sjedala,inace radio sam na farmi na 820 jedno 6 mjeseci
pravio sam hranu s prednjim utovarivacem i mixprikolicom,nije mi nikakav problem bio sjediti unutra 8 sati,hmm nekad i odspavati :oops:,dobro ipak je to daleko mladji traktor ,ali mislim da bi i u 82-ci promjena sjedala rijesila problem ili grijesim?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
svi kazu da je rus neudoban,pa ja sad imam zetora 4712 bez kabine
i po meni nije nimalo udoban,nabije kicmu,strga ruke a ako je hladnije jos se
dobro i nasmrzavam,kad idem prvi trag tanjuracama po oranju slezena me boli kao da sam trcao maraton,najjace mi je kad sjedne netko ko nije navikao na zekana pa se ono fino opusti,zekan naidje na krtorovinu ili neku busu pa se ritne s volanom to najvise voli u brazdi uh koliko me puta sje..
tako da neznam koliko 82-ojka jos moze biti neudobnija,cak i oba imaju ona korita umjesto sjedala,inace radio sam na farmi na 820 jedno 6 mjeseci
pravio sam hranu s prednjim utovarivacem i mixprikolicom,nije mi nikakav problem bio sjediti unutra 8 sati,hmm nekad i odspavati :oops:,dobro ipak je to daleko mladji traktor ,ali mislim da bi i u 82-ci promjena sjedala rijesila problem ili grijesim?

ma nije ni u 82-ci tak loše..vozil sam parput 82-ku sa ovom novijom velikom kabinom tj prepelal sam nekoliko prikolica z polja ali raspored brzina nesam nikak mogel skužiti:finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh