• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
dosta dugo ga vidjam na njuskalu posto i sebi trazim jednoga,izgleda mi malo ofucano tako da predpostavljam da je radio u sumi i zato mi nije ni interesantan a vise mi se svidjaju ove starije tipe kao recimo ovaj prvi iz njuskala njega svaki dan obidjem na njuskalu da vidim jel jos tamo ;)
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
aa prijatelju slažem se s tobom da to nije baš neki al šta se drugo može kupiti za te pare...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
trebali ste uzeti rusa od mene, onda bi imali pravi traktor, sa dobrim gumama, sve je funkcioniralo, sva stakla na kabini.......
 

Ivica12

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
20
Imenjače pozdrav i tebi ovako pod broj 1. što si naveo problem ja mislim da ti se to ne isplati radit a ima druga verzija špere to sam čitao na susjednom srpskom forumu špera nekako preko zraka , a pod broj 2.što si naveo problem to su ti otišle lamele kardana ,ništa komplicirano za promjenit a ujedno i dost jeftine su lamele pa zbog tog se nemoj brinut.

Sta se tice stelanja di bi se trebalo to za stelanje nalazit negdje iza kod kardana ili s gornje strane ispod sica.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Budem stavil..toga traktora sam ja išel gledat i reko odma ako je u eobrom stanju ga dopelamo doma..dok smo ga vidli tak kaj smo se za glavu projeli..čisti krš i ne vrijedi te pare...fale kardani od prednje vuče,desna cizma iza veeliki luft pa je pojelo vanjsku stran gume tak kaj je skoro bez ripne a ostale su u donekle stanju..lufta ima sve po svud kolko očeš..kabina iza sva trula..i još mnooge sitnice..to su slike valjda stare prek 5 god..išli smo ih nekoliko pogledati i onaj koji je na slikama izgledal najlošije taj je ustvari bil u najboljem stanju a najljepši(taj iz oglasa kaj sam stavil) taj je bil u najlošijem stanju..reko idemo po onoga kaj je u najboljem stanju(bili su udaljeni oko 50km)i kad gelimo gazdi da smo došli po traktror on veli da ga prodal pred 10 minut i da se ovaj odma otišel z njim..tak sko zišli i ovim od kolege @ivanz htjeli smo krenuti po njega i taj dan je bil baš prodan..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a kada sam prodao traktor, onda još 10 ljudi je zvalo da bi došli po njega, a dok prodaješ onda se jedva netko i javi, ili dođe pa traži novi traktor......i tu vidiš tko se kuži u traktore, a tko ne......i koliko je rusa pogledao u životu, pa da zna nešto o njima.......lik dođe sav važan, ruse drži u malom prstu......ja upalim traktor, on ga hoće provozati, i mene pita kako idu brzine :blackeye

99% ljudi nije znalo ni krenuti s njim, ništa, ja sam morao voziti da oni vide kako traktor ide........

još jedna "preporuka" kod kupnje traktora.....pošto su rusi dosta jeftini......treba dobro paziti i na gume, jer jedna zadnja je oko 500€, pa ako trebate kupiti 2 gume, onda bolje kupiti traktor da je i malo skuplji, ali da ima bolje gume......jer ja sam kupio sa lošim gumama, pa sam kasnije to zamjenio, jako povoljno, sa polovnima......jedna je još bila made in USSR......jer nije to ferguson, da se gume obje nove zadnje kupe za 2500kn........

ljudi kada su došli gledati, boja je bila bljeda,al je bila njegova original......i nekima je to smetalo, a nije im smetalo što curi na čizmi ko i svaki rus, a zamjena te čizme po točku je kod nas ako se uzimaju djelovi 1000 i nešto sitno kuna......popravak bez zamjene toga je, da se sipa ulje pomješano sa masti, onda bude gusto i necuri.......itd itd

ima tu puno stvari na koje treba paziti.......

ja i danas mogu stajati iza traktora kojeg sam prodao, i taj će još dugo ići.....
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
dobro kazes Ivane,ljudi vecinom gledaju po prvom dojmu,a to je raj za svercere
oni neki krs premazu luxalom gume rabljenim uljem i prodaju,a netko dobar stroj nemoze prodati,poslje se neko tuce :madmana: glavom u zid ali kako kazu
poslije kar... nema kajanja,ja cesto obilazim oldtimere i istima i trgujem
covijek kaze u odlicnom stanju akad dodjem vidjeti ono svijetla s pijace iz bih,a ja orginal moram naruciti iz njemacke i komad je oko 100E,nosace je za ta svijetla napravio od skolske stolice od nogara,kad ja propustim taj traktor kroz sake napravim detaljnu restauraciju nema teorije da mi netko da cijenu koju trazim!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja sam skoro išao da kupim jednu 82ku srednje generacije , onaj sa širokom crvenom kabinom godište '94
Na slici u oglasu djelovao mi je uredno , preko telefona vlasnik kaže sve po PSu , ja odem 150km da ga pogledam a tamo stanje bože sačuvaj , limarija nikakva , mjenjač lupa , kočnice malo lijeva hvata pri dnu (umalo ne pogiboh kada sam probao jer vlasnik kaže kočnice dobre) kardan ima lufta nekih par centimetara , poluge svaka za sebe , da dalje ne nabrajam vidi se da je traktor radio samo teške poslove i nije bilo milosti prema njemu , papiri registrovan na firmu

... i još nešto , kada idete da gledate rusa da kupit obavezno zagledajte koje traktore još ima taj vlasnik i čime se bavi , ljudi obično kupe rusa samo za ''crnačke'' poslove i niti ga žale niti održavaju nego samo tjeraju dok ide
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
hvala..ovaj sa 16.9x38 izgleda ok..odgovaraju mu te gume i izgleda bolje od dimenzije 15.5x38.

kada pronades stavi link slike.
taj traktor u oglasu izgleda u redu za razliku od nekih drugih..i kabina je ok.

ovaj bi trebal imati 18.4 r 38 i naprijed su 16.0 r 20
273bcb456e9a5d7acac92b7.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da, al vjerojatno bi išao za 70 000kn, što ti je oko 65 000kn jeftinije od novog.......mislim da bi to bila dobra trgovina
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Piše ti na pločici motora , ima različitih , makisimalno 70
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368

Sto se tice tvog traktora meni je zao sto se nisam javio prije..nemam naviku gnjaviti nekoga ako je sve jasno definirano u oglasu.
Ovi traktori su ok...no trazim nesto sa manjom cijenom.Do 30 k/kn ih ima podosta,no kao sto kaze kolega plavi dodes i onda vidis pravo stanje..
Sve dalje mislim da cu tesko vise steci povjerenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh