• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Rođooooo, tvoja roba tvoja cijena,,, vidi po oglasnicima pa usporedi cijenu koja ti paše, a mi možemo samo komentirati cijenu. Daj kou sliku da ga vidimo, jel bi mjenjao, evo ja sam interesant. jel čista 82-ka ili ima još koji broj, jel vratilo na struju, ima toga još, daj neke detalje ?:drinkers:

Nisam još razmislio o cijeni, znas da bi svaki prodavatelj htio dobit više a kupac da što manje plati. Uvijek gledam kolko košta novo pa prema tome odredim cijenu za polovno. Trenutno je to na vagi, bi prodao ili nebi, nisu skupi dijelovi za njega. Bit će i slika. Čisti je MTZ 82 i čista mehanika, sve je "na žgance", imaš onu ručku s desne strane gdje je hidraulika, koju potegneš da bi uključio vratilo. I još 26 kojekakvih ručki. Volan onaj neki poluhidraulični, blokada diferencijala hidraulična-potezna na sajlu. Predlani kupljeni novi akumulatori, stavljen novi anlaser s reduktorom. Mjenjač 18 ( 9+9 ) brzina+4 rikverc.
Ma opreme ko u priči! :lol:
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
malo teško da češ ga prodati ako misliš određivati kolko košta novi pa da ti staviš cjenu po stanju traktora..ti traktori imaju dosta nisku cjenu ali i nerealnu ako je u dobrom stanju..npr.IMT 539 u malo boljem stanju je oko 3500-4000€ a za te pare kupiš i rusa u dobrom stanju koji je duplo jači,udobniji...a kak ima 36 brzina za naprijed?? da nema možda18 tj.9brzih i9 sporih??
 
J

Jaskooo

Guest
Mjenjac za bjelorus 82

moze li mi neko poslati šemu od mjenjaca bjelorusa 82....ili da mi neko objasni kako koja brzina ide ?
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
malo teško da češ ga prodati ako misliš određivati kolko košta novi pa da ti staviš cjenu po stanju traktora..ti traktori imaju dosta nisku cjenu ali i nerealnu ako je u dobrom stanju..npr.IMT 539 u malo boljem stanju je oko 3500-4000€ a za te pare kupiš i rusa u dobrom stanju koji je duplo jači,udobniji...a kak ima 36 brzina za naprijed?? da nema možda18 tj.9brzih i9 sporih??

Pa čuj, nemože to bit neka strašna cijena s obzirom na novog, novo je ipak novo. Sve zavisi i od kupca što traži, ak mu treba traktor 80 ks da radi teže poslove onda neće kupit fergusona 539 koji je naravno okretniji i za laganije poslove. Za cijenu malog fergusona ga sigurno neću dati. Ma ima tu raznih opcija oko određivanja cijene svi to znamo, traktor je ok i radit cu i dalje s njim, meni to nije hitno prodati, a svaka roba ima kupca.

Eto ima 36 brzina naprijed. Imaš dva mjenjača - glavni (9) i manji (+9) s kojim samo prebacuješ u sporije il brze. Njih je najbolje koristi u transportu po cesti, svih 9+9 brzina. Na glavnom mjenjaču još imaš sporije i brze (opet 9+9), njih je najbolje koristiti u polju, bilo transport bilo oranje, u tim brzinama je najjači. A ak si u tim sporijima (ili brzima) na glavnom mjenjaču, opet možeš koristiti onaj manji mjenjač gdje prebacuješ sporije/brze. Uglavnom sam orao u tim sporima na glavnom mjenjaču, osjeti se da to samo ide i ide, motor ne posustaje a traktor težak. I sad ti izračunaj koliko ima brzina :))
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Nemaš 36 brzina.Po ovome kako si ti napisao imaš 4 grupe po 9 brzina,a nije tako.
Ja na svom imam 4 grupe i u svakoj 4 brzine.to je 16 brzina.Još imam tu 9-tu brzinu (ja je zovem 5 brzina jer je šaltam poslije četvrte)koju mogu "skratiti"na ovom drugom mjenjaču-znaći još 2 brzine.To je ukupno 18 brzina za naprijed.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Ma moj ima 36. :D Nije mi to jedini traktor kojeg vozim, a slabo ga vozim. I dok sam ga vozio često nikad nisam znao u kojoj sam, stvarno bi čovjek mislio da ima 36 brzina. Znači ona 9-ta brzina ima samo spora 9 i brza 9, dok ubaciš glavni mjenjač u spore, ništa se u toj devetoj ne dogodi neg ostane ista ko da si u brzima na tom glavnom mjenjaču? Nikad probao. Kao i neke još brzine, prvu i drugu nikad koristio.
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pa čuj, nemože to bit neka strašna cijena s obzirom na novog, novo je ipak novo. Sve zavisi i od kupca što traži, ak mu treba traktor 80 ks da radi teže poslove onda neće kupit fergusona 539 koji je naravno okretniji i za laganije poslove. Za cijenu malog fergusona ga sigurno neću dati. Ma ima tu raznih opcija oko određivanja cijene svi to znamo, traktor je ok i radit cu i dalje s njim, meni to nije hitno prodati, a svaka roba ima kupca.

Eto ima 36 brzina naprijed. Imaš dva mjenjača - glavni (9) i manji (+9) s kojim samo prebacuješ u sporije il brze. Njih je najbolje koristi u transportu po cesti, svih 9+9 brzina. Na glavnom mjenjaču još imaš sporije i brze (opet 9+9), njih je najbolje koristiti u polju, bilo transport bilo oranje, u tim brzinama je najjači. A ak si u tim sporijima (ili brzima) na glavnom mjenjaču, opet možeš koristiti onaj manji mjenjač gdje prebacuješ sporije/brze. Uglavnom sam orao u tim sporima na glavnom mjenjaču, osjeti se da to samo ide i ide, motor ne posustaje a traktor težak. I sad ti izračunaj koliko ima brzina :))


nevjerujem :rolfer:

čovjek ti lijepo objasni, al neznam kako samo nađeš 36 brzina.......

imaš zeca i kornjaču.......i na glavnom mjenjaču I i II grupu brzina i to je sve.......a eto, netko je i postavio shemu, mjenjač je dosta jednostavan, i po meni OK složen.......neznam kako dosta ljudi nezna rukovati s njim, neki u cjelom životu neke brzine nisu nikada koristili, jer nisu znali da postoje........
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
ivanz eto sad se vidi kolko ja volim belarusa :rolfer: neznam ni kolko brzina ima, sad ste mi ga malo obezvrijedili jer ima manje brzina.c c.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
@tomislav , griješiš malo
Znači 9 brzina ne reaguje na prebacivanje sporohodno-brzohodno , to su ti ove grupe na slici , i zato nema 10 brzine jer nebitno od položaja reduktora deveta je deveta jer ona zaobilazi mjenjač
Znači 18/4;)

Ovaj položaj na slici B ti je položaj plivajuće hidraulike
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
misliš tamo baš na spore-brze na glavnom mjenjaču, deveta je ista bez obzira na taj reduktor i ima samo 2 brzine u toj devetoj? Ni to nisam znao, nikad probao. ''ba ga rus.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
deveta ej deveta nebitno gdje je položaj reduktora , ako ne vjeruješ izbaci reduktor na ler i ubaci u devetu , traktor će opet da krene
Deveta ima razlike u položaju zec-kornjača
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lijepo ti je napisal @mzilja...znači na glavnom mjenjaču imaš 4 brze i 4 spore a 9-ta brzina je ista i u brzim i u sporim...znači to je 9 brzina na glavnom mjenjaču...onda prebaciš onaj "sporedni" mjenjač i dobiš isto tih 9 brzina ali duplo sporijih...i na kraju imaš 9 "normalnih" i 9 prepolovljenih brzina kaj izađe sve skupa 18 brzina...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
lijepo ti je napisal @mzilja...znači na glavnom mjenjaču imaš 4 brze i 4 spore a 9-ta brzina je ista i u brzim i u sporim...znači to je 9 brzina na glavnom mjenjaču...onda prebaciš onaj "sporedni" mjenjač i dobiš isto tih 9 brzina ali duplo sporijih...i na kraju imaš 9 "normalnih" i 9 prepolovljenih brzina kaj izađe sve skupa 18 brzina...

Brzina ko u priči al ga rusi zakomplicirali ja ga vozim 10 g još neznam brzine no ružna ruska tehnika jadna do bola ali ide i ne kvari se ali kad ga vozim kao da sam kažnjenik totalno sve krivo postavljeno :toimonster:
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Moj zadnji zaključak o brzinama, haha.
Ima 18 brzina. To znači da imam 10 brzina glavnih, i ako prebacim veliki mjenjač u reduktor tamo imam još 8, bez 9 i 10 jer su to iste brzine ko bez reduktora. Kažem da ima 10 brzina jer i ta deveta ima dvije brzine, pa izađe 10. Mjenjač 10+8. I 4 rikverc. Trebalo je taj mjenjač napravit, stvarno imaš izbor.
@željkokž, jel imaš neko novije sjedalo ili je ono ko da sjediš na nekom panju? To su se rusi odvažili dok su prvi puta izgubili bitku od švaba, pa od onda počeli radit glomazne tenkove, dalje nastavili sa glomaznim...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj zadnji zaključak o brzinama, haha.
Ima 18 brzina. To znači da imam 10 brzina glavnih, i ako prebacim veliki mjenjač u reduktor tamo imam još 8, bez 9 i 10 jer su to iste brzine ko bez reduktora. Kažem da ima 10 brzina jer i ta deveta ima dvije brzine, pa izađe 10. Mjenjač 10+8. I 4 rikverc. Trebalo je taj mjenjač napravit, stvarno imaš izbor.
@željkokž, jel imaš neko novije sjedalo ili je ono ko da sjediš na nekom panju? To su se rusi odvažili dok su prvi puta izgubili bitku od švaba, pa od onda počeli radit glomazne tenkove, dalje nastavili sa glomaznim...

Sic je od busa dosta udoban no ja ga malo vozim siliram doma u mjestu dok ima kukuruze najesen ostalo rade drugi traktori koristim ga zato kaj ne treba ići na njega da se ukljući kardan to je dobro rješeno na njemu jedino zbog toga nije prodan makar i na kilu .:toimonster:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Moj zadnji zaključak o brzinama, haha.
Ima 18 brzina. To znači da imam 10 brzina glavnih, i ako prebacim veliki mjenjač u reduktor tamo imam još 8, bez 9 i 10 jer su to iste brzine ko bez reduktora. Kažem da ima 10 brzina jer i ta deveta ima dvije brzine, pa izađe 10. Mjenjač 10+8. I 4 rikverc. Trebalo je taj mjenjač napravit, stvarno imaš izbor.
@željkokž, jel imaš neko novije sjedalo ili je ono ko da sjediš na nekom panju? To su se rusi odvažili dok su prvi puta izgubili bitku od švaba, pa od onda počeli radit glomazne tenkove, dalje nastavili sa glomaznim...

:prayer:nema 10+8 nego 9+9
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Ja imam 10, da ne diram reduktor. Ako brojiš, ima 10. Ak prebaciš u reduktor, imaš 8 plus onu istu 9-u i 10-u koja nema veze s reduktorom. Znači 10+8. Prava rasprava bome,haha. Glavni mjenjač ima 5 položaja plus rikverc, svaku kalaš na pola. Ak si u reduktoru 4 položaja kalaš na pola, i rikverc.
 

Najnoviji postovi

Na vrh