• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa zar nije čep za sipanje negdje pored ručice mjenjača?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pa...ja ga nevidim. Možda zato jer je ravan pod . Moram pogledati malo bolje,nego koje ulje ide?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pazi ovo , pukla mi ona osovina koja nosi gornje ruke koje podižu poteznice poluga :(devil):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ne , pukla je torziono , izgleda je freza od 800 kila uzela svoj danak.
Razmišljam o pomoćnom cilindru da rasteretim tu osovinu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Baš sem ti to htel predložiti jer bi ju dosta rasteretilo a i podizna moč bi bila puno veča jedino malo sporije dizanje/spuštanje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Brzina mi ništa ne znači , pumpa je dobra i protok i više nego dovoljan.

Ne treba meni dodatni cilindar radi veće podizne moći , i ovo je dovoljno ali me zezaju trzaji u transportu i kojekakva iznenađenja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda da ubaciš onu kuglu sa plinom (nemogu se sjetiti imena) imaju neki prednji utovarivači radi stabilizacije . Malo smo se igrali sa nošenjem roto bale i kolega sa Fendom ima tu kuglu skretal je sa balom ko na skijama dok se DF skoro prevnal -
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
E taj hidroakumulator , i o njemu sam razmišljao ali teško je to dostupno za mene.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa ti si bar snalažljiv donator nemože biti golf 2 ali može Citroen :icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Mislim da je ta ''bomba'' na dosta manjem pritisku nego što meni treba.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na Fendovom utovarivaču 165-250 bara piše na njoj. Navodno se može mijenjati membrana i plin mislim da bi Muhač moral znati više . Citroena sem davno šarafil al se ne sječam pritiska.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Mislim da se one pune azotom na željenu mjeru , nemam baš neko iskustvo sa njima.
Ali mislim da njena fukcija počinje tek iznad radnog pritiska koje može da isporuči traktor. Znači ako je pritisak na rusu 140 bomba nebi trebala da počinje svoju amortizaciju ispod toga.
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
74
Pizdrav.treban mjenjat kuplung (kvacilo) na mtz 820. Moze neko objasniti kompletni postupak i na sta da pripazim. Moze i preporuka za koje majstore za mtz ali da izdaju racun?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Najviše pazi da ne okreneš lamelu naopačke.

Ako ideš kod majstora ona nemaš potrebe da znaš kompletan postupak , plati i uživaj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Savo, pa svaka hidraulika bi trebala imati šok ventil, koji upravo djeluje na udarce tlaka.
Bojim se da bi se priključak jako ljuljal s hidroakumulatorom. I za plug ga treba isključiti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
krckrc kak veli Savo ako ideš kod majstora baš te briga a ako radiš sam nije komplicirano pa ima samo jedna lamela.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
@ZJ , rus nema šok ventil , ono što prođe iza razvodnika a razvodnik je u stabilnom položaju nema kuda nazad u sistem.
Što se tiče isključivanja , to je bar lako.

Ustvari rus ima jedan sistem hidroakumulatora ako je njegov koncept sasvim drugačiji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh