• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Rus jeste jači nego što može da spusta teret to je evidentno ali razlika da se penješ 9 a spuštaš 6 je malo velika.
Kada su u pitanju spuštanja tereta , ja obično idem dvije brzine dole od onoga što može da se popne.

Pa provjeri mu prvo zračni filter pa onda i ventile , provjeri i onaj dekompresor da nije zaškrinut malo . Mada sve ovo bi se odrazilo i na vuču.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ljudi jedan moj drug ima problema sa MTZ 82, na nizbrdici ne drži teret, naprimer bez tereta izlazi 9. brzinom a silazi 6. Sta bi moglo biti u pitanju


Sa 80-kom u brijeg koji je išel sa 9 bez problema se spuštal sa 9 a to bi trebal biti isti motor . Ovo mi više liči na pvp (nezatvaraju isto svi elementi) .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo isti slučaj je kod mene bil na IMT-u motor loše kočil u dol . Čak me i dobar bošista uvjeral da je to nemoguče (kao nije on seljak itd) na kraju od 4 elementa dva nisu zatvarala a on radil pumpu .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Meni to nije jasno , neznam , nisam bošista , kako ne zatvara? Šta ne zatvara? Element ili nepovratni ventil?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo ni meni nije bilo jasno gle kad je pvp na regulaži npr , pumpa se vrti 1500 o/min i naštima se stol da je vrti na 1500 a ti na pumpi puštaš gas i letva mora zakretat elemente u minus tj na izlazu za lajtunge gorivo nesmije izlaziti . Sva četiri moraju biti zatvorena . Kod mene dva nisu zatvarala nego i dalje bacala ali ne koliko je normalno več manje zbog toga motor nije dosta kočil bošista koji je radil pumpu je tvrdil da je to nemoguče a ipak se desilo . Palio je odlično i što je čudno i ler gas je bi ok.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ajde dobro , ali mi i dalje nije jasno , ti ako u vožnji zadaš gas od 1500rpm radilice i dolaziš niz brdo i traktor se zaletava , pri vraćanju poluge gasa on bi se trebao smirivati ako je u pitanju ovo što kažeš jer ti tada naređuješ komadnu koja zatvara elemente odnosno zakreće ih do zatvaranja ako to već nije uradio regulator kada motor počinje da se zaletava preko 1500.

Ili lupetam ......?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod spuštanja ti pustiš gas a imaš osječaj kao da ga lagano dodaješ kao da je slaba kompresija pa umjesto da se spustiš sa 9 moraš sa 6 brzinom a to se kolegi dešava a to je bilo i meni uzbrdo 3 a nizbrdo 2 ili 1 ili 3 ali povremeno pomoč kočnicom nemora da sam u pravu za kolegu samo velim moj slučaj .
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
ako bi na rusa umjesto auspuha stavijo rosfrajnu cijev kakve bi bile posledice, dali bi vise trosijo goriva i dali bi skodilo motoru
Nema problema sa auspuhom inox cijev 3mm stjenka. Vatru na auspuh baca kod teškog opterećenja a zvuk 3 sela okolo me čuju kad radim :D:
 

Prilozi

  • 20151211_161639.jpg
    20151211_161639.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 187

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo da se pohvalim uhvatio vremena i saniro problem prednjeg pogona.
Bio problem u lamelicama tj u osiguraču preopterećenja koji mi je bio neučinkovit pa je nakon malog otpora proklizijo i nisam imao učinkovit prednji pogon.
Problem rješen tako što sam sve lamelice očistio tj.odmastio i svaku zasebno namazao sa ljepilom za učvršćenje ležajeva i sve sklopio natrag na brzinu jer je stvarno jako i ljepi odlično_Ostavio dobro zategnuto 3 sata i problem riješen.
Napominjem da je to moguće složit samo ako su vam ricne ispravne i sad mislim da imam odličnu zamjenu za zupčasti umetak koji sam planiro stavit umjesto lamelica.
Ako kome pomogne moja ideja bit će mi drago.
Kod mene sad prednji kraj vuče traktor dignut na vitlo u smik.Lijep pozdrav svima.:(nod):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
A mogao si od mene dobiti lamelica koliko ti fali , imam ih.

Te lamelice mnogima prave problem ali imaju one svoju logiku..
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Ja sam izbacio lamele i spojio istim zubcanikom kao što ide sa prednje strane,stavio mazalicu nadrukam tovatnu i pici
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Savo zaluto sam u opću raspravu a vidim da se baš ne prati pa te tu pitam za savjet vezano za padanje poluga?
Cilindar potpuno nov izrađen klasika dvoradni 17t/m.
Pumpa nova i ima ogromnu snagu podizanja sad ali ne mogu ga održat na toj poziciji kod velikog opterećenja.
Razvod kod komandi za dizanje i spuštanje mi ne curi prema van ali curi mi onaj razvod kojim se bira mod za rad hidraulike desno kod kotačoća za regulaciju.On je do kraja zatvoren ali nezz dal bi mi mogo propuštat na samoj toj kocki nekud ili baš na razvodu da dolazi do prelijevanja?
Od kud da počnem jer sam u stisci sa vremenom pošto radim preko tjedna daleko od kuće i vikendom samo sam na traktoru.
Hvala ti unaprijed.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ja sam izbacio lamele i spojio istim zubcanikom kao što ide sa prednje strane,stavio mazalicu nadrukam tovatnu i pici
Pitanje vezano za to ali kako si dobio da fixiraš samu osovinu unutar kućišta da se ne razleti sve jer lamelice dolaze na malu osovinu te one ulaze u
vanjski dio kućišta sa žljebivima koji je povezan sa prednjim kardanom koji opet ima na sebi zube te se utiču u ovo navedeno.sam taj sklop ima 2 ležaja koji drže tu "cijev" sa žljebovima unutar koje je osovina. Kardan se vrti veoma brzo te ako ima lufta pokidat će križeve pa se bojim da ne prođem kao neki kojima je kardan napravio dosta veliku štetu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Tebi vjerovatno propušta razvodnik ali ja nebih znao ništa o onoj dodatnoj ''kocki'' , a klasični njegov razvodnik nema mogućnost nekog dotezanja ili dihtovanja nego ako pušta ni ne valja.

Dogradi jedan ventil na podizni vod i zatvori ga u transportu ili slično , tako ja imam na vladimircu,.
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Kiki1903 ja sam lamelice izbacio ostala je ona čaura ona je nazubljena sa unutrašnje strane sa spoljašnje su lageri e u tu cauru sam sa zadnje strane stavio isti nazubljena deo kao što je sa prednje strane na njega se srafi kardan,na šraf gde se sipa ulje stavio sam mazalicu i to je to radi bez problema.

Zaboravio sam da kažem da sam onu osovinu izbacio ,sve radi nema nikakvog luf ta,ja sam svaki dan u šumu i nema problema.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ima li mtz 82 kontra smjer kardana? I ima li kardan preko brzina?

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Kontra smijer samo preko brzina u rikvercu , ali nemoguće je da se okreće kardan a točkovi stoje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh