• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Evo i ja danas malo sređivao automat prednje vuče.
 

Prilozi

  • IMG00218.jpg
    IMG00218.jpg
    61.9 KB · Pregleda: 200

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Eurowolf 4 sklopa za 52-ku su koštala u Letenju 1000 kn jel je ostalo isto neznam .Ovo je za usporedbu .
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Ljudi gde se nalazi ublazivac udarca na mtz 52, i kako da zamenim gumice

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Stigla nova pumpa , ustvari to je remontovana pumpa ali je prodaju ''kao nova''.
Prvi utusci dobri.
Imao sam nesporazuma sa mojim bošistom , moram mu ovu odnijeti da sa nje ''skine podatke''.

Kupljena i dva nova doboša za kočnice , valjda i njih sredim da ne zakivaju.
Ponekad zakuju a to me jako nervira.
 

Prilozi

  • IMG00236.jpg
    IMG00236.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 141
  • IMG00237.jpg
    IMG00237.jpg
    46 KB · Pregleda: 112

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Kaj tvoj rus ima 3 i pol cilindra, kad ima 3 i pol matice na boš-pumpi? :D:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Hehe , kada krpiš cijevi tako to bude.
Gusto mi gorivo :biggrin:.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
savo kakav nesporazum
bosisti su cudu nedaju sebi nista reci a mnogo puta nisu u pravu
gdje si nabavio pumpu i po koje pare i jos ko ti je bosista
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Nemogu reći kakav tačno je nesporazum ali samo znam da sa starom i više drugih pumpi koje sam stavljao motor radi normalnije nego sa remontovanom , nisam bošista i neznam šta je ali nešto ne štima.
Ovaj bošista mora da trpi moja mudrovanja jer smo dobre kolege pa nemože da me odhebe. A nije ni bitno koji je.
Pumpa je made ih crna čarapa i mrak.:biggrin:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ima , poznajem i njega.

Evo danas sam stavio one doboše što sam kupio , koče odlično i ne zakivaju.
Ali problem jer nemam onaj nosač za ručnu kočnicu tako da je nisam ni stavio ali moram to nekako izmisliti.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Zar niko nezna gde se nalazi gumeni ublazivac udaraca u menjacu i koji poklopac treba skinuti da bi se zamenile gumice. U pitanju je mtz 52

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa što ne pitaš..... Kako može biti da neznamo:icon_fU:
Nisam razumio prvi put pitanje.:icon_redface:

Eno ga odmah iza hidraulične pumpe , tamo gdje kod 82ke stoji multi pover. Znči nije onaj limeni ispod pumpe nego onaj gusani (masivniji) iza pumpe.
Samo skineš poklopac i dole ispod imaš polutke koje odvrneš i zamijeniš gumice , lako je.
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Jeli se može na ovom šerafu smanjiti količina nafte koju daje ne dize,ovaj koji sam označio?Nekako mi se čini da dobiva previše nafte,spojio sam mu prozirnu bocu sa naftom dao pol gasa i nafta iz boce nestaje na očigled a i po mirisu ispušnih plinova mi se čini da ima previše nafte.

image ru
Imao sam slični slučaj na imt 533,generalno uređeni motor,grijač radi a neče paliti,na savjet jednog bošiste sam napravio isto i traktor je puno bolje radio i normalno palio.
Ovaj moj dobro radi ali ipak to još nije to..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Možeš ga malo ''štucovati'' , ali prvo utvrdi dali to treba da radiš.
Dimi li mnogo na auspuh kada je pod opterećenjem a nemože da ispuni zadate obrtaje? Znača kada se guši dimi li mnogo na auspuh?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tako je , ako ti on troši naftu bez opterečenja ne mmožeš ti tu ništa smanjivat , regulator je taj koji određuje količinu nafte kako bi "održavao" broj okretaja
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako smanji gorivo gotovo je s snagom a to što mu se čini da iz boce puno troši je varka jer preko rišlaga vrati većinu u rezervoar.
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Ma nije još bio pod pravim opterećenjem,ali možda malo više dimi kad je opterečen..ali ništa strašno..ali zato zadimi kad mu s lera dam gas do polovice onda sukne crni dim i kad postigne obrtaje onda skoro ništa ne dimi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ako smanji gorivo gotovo je s snagom a to što mu se čini da iz boce puno troši je varka jer preko rišlaga vrati većinu u rezervoar.
Rusi imaju malo čudan sistem naftovoda , višak iz PVP ide nazad u AC direktno , do rezervoara ide samo jedno crijevo , a drugo ide samo sa viška dizni nazad.

Po tome što kažeš da jako zadimi pri cijepanje gasa može se zaključiti da je predoziran ali ni to ne utiče potrošnju pri manjim i jednakim obrtajima ali u svakom slučaju probaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh