• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Ma..vraga sutra,evo ja sad isao upalio ga i smanjio na donjem šerafu,znatno manje dimi i kao da motor mirnije radi,ali ne reže više kao prije,sad sam ostavio dima na auspuhu kao na klasičnom nekom starijem dizelu kad ubrzava,definitivno je sigurno bilo previše nafte,prije nisam mogao dati toliko brzo gas da nije jednako brzo ubrzao motor ali je i zadimio kao golf sa odvrnutom pumpom :fiery: sad cekam pol sata pa cu opet ga paliti da vidim razliku (jel znam kako je bilo prije)i onda sutra na skroz hladni start:8):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa to se i traži , ja recimo kada radim u proljeće sa roto drljačom uvijek malo smanjim na pumpi snagu da ga manje ''šokira'' , daleko je manja potrošnja.
Nakon sjetve opet vratim na staro jer mi često zatrebaju oni pikovi snage u ostalim radovima.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Savo skinuo sam poklopac ispod hidraulicne pumpe taj masivniji gusani, ali nevidim gde se nalazi gumeni ublazivac. Vidim ima dve ospvine i prema napred i prema nazad poklopac

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ovaj poklopac gdje se nalazi ova ručica si skinuo?
 

Prilozi

  • IMG10175.jpg
    IMG10175.jpg
    29.8 KB · Pregleda: 139

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Koja rucka, mislis na rucicu biraca



Uh izvini nisam dobro video, da taj poklopac sam skinuo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
E onda meni ništa nije jasno , tu mora da bude gumigeling upakovan ovako kao na slici.
 

Prilozi

  • IMG10172.jpg
    IMG10172.jpg
    32.3 KB · Pregleda: 138

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Jel taj dekli sto drzi gumigeling okrenut ka menjacu ili ka hid.pumpi

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Savo remontovao sam hid.cilindar i poluge opet popuštaju da me ne jebe razvodnik šta može da bude u pitanju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Jeli to ima i stara 52-ka?
Ja koliko znam da treba da ima , mjenjači 18/4 to nemaju , znači 82ka i dalje.

@zuba , propušta razvonik onda ako si siguran u cilindar.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Ljudi jedan moj drug ima problema sa MTZ 82, na nizbrdici ne drži teret, naprimer bez tereta izlazi 9. brzinom a silazi 6. Sta bi moglo biti u pitanju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Misliš fali mu kompresije ili proklizava nešto u lameli ili .............?
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
kao da mu fali kompresije, ne proklizava nista

Uzbrdo vuce bez problema, a nizbrdo ne koci motor nikako. Da nije problem u ventilima ili paljenju
 

Najnoviji postovi

Na vrh