• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Bučno je to , mnogo.

Ja sam sebi napravio rostfrajni auspuh ali mi već dva puta puca pored varova , izgleda nešto ne štima.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa čim je bučnije vani bučnije je i unutra.
Što se porošnje tiče neznam , neih rekao da znatno utiče.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Savo, čime si varil auspuh? Puca vjerojatno jer nisi upotrebil elektrodu za spoj krom-željeze, nego za čisto željezo,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Argonom i prokromskom žicom , nema nigdje spoja različitih materijala , sve je prokrom.
Ustvari mislim da je , nije magnetično.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nepuca njemu zavar,puca pokraj,ja bih reko zbog vibracija jer pretpostavljam da je malo deblji lim a samim time i teži auspuh?
Koliko sam vidio auspusi budu napraviti od cca 0.8 mm lima!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Dok sam imao 82ku, auspuh mislim da je u mađi bio 180kn, a kod nas 360kn, za 180kn ga ja nebi pravio, i taj će raditi godinama
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sam imal auspuh od IMT-a 577 i odrađival sve godine koliko je rus bil kod mene .
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Jel zna neko čemu služi ona ručica na menjaču pored levog rezervoara a ne izlazi u kabinu,u pitanju je osamdeset dvojka.Hvala unapred kopka me opasno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Možda misliš na bravu za zabravljivanje hidraulike , ona blokira cilindar kada su poluge skroz gore , pretežno da u transportu ne trpi hidraulika.
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Za ukljucivanje kardana imam rucicu sa desne strane,a ovo ulazi u menjac kao napred ona rucica za kornjacu i zeca.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A tko će znati ja sam ispod sica sa lijeve strane imal tri ručice od tih največa je bila za isključivanje kardana tj kad je bila napred kardan je bil preko brzina a natrag normalno i još dvije nešto za hidraulik ručica za uključivanje i isključivanje kardana je bila sa desne strane , za540/1000 o/min je bila na dnu getribe i jedna štangica koja se kopčala na osovinu poluga i ispod sica je ulazila u neku kocku ta je bila određivala visinu ako je hidraulik bil na finom .
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Jel zna neko čemu služi ona ručica na menjaču pored levog rezervoara a ne izlazi u kabinu,u pitanju je osamdeset dvojka.Hvala unapred kopka me opasno.
Ako misliš na onu malu ručicu od 3-4cm ona ti služi da hidraulik prebaciš sa plivajućeg na potisni i obrnuto.
Ja sam kupovao , ne vrijedi , istopi ga kao najlon.
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Ma ova ručica izlazi iz menjača a na vrhu ima glavu za ključ 17 ili 19 nisam siguran.Ali moguće da je za kardan ono preko menjača još nisam probao čim je probam javljam o čemu se radi.Hvala svima na pomoci
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa slikaj i pokaži nam sliku , sve dileme će biti riješene.
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Da ne otvaram opet novu temu,dali netko zna koliko u mađarskoj mogu od prilike koštati djelovi(pikse,bolcna itd..) za staru 52-ku za remont prednjeg kraja,traktor nema prednji pogon,pokušao bi nabaviti preko jednog trgovca koji naručuje iz mađarske pa me zanima dali bi možda bilo isplativije dati tokaru da napravi?A i da znam izračunati koliko bi mi ovaj uzeo marže za naruđbu,pa da nebi bila skuplja pita od tepsije..
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ja koliko sam se informirao za gibanj vinkovci i jurval vrbovec 30-50% su skuplji nego u mađarskoj, za sve preko par stotina kuna se isplati otici tamo
 

Najnoviji postovi

Na vrh