• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
pozdrav! treba mi traktor za šumu i imam priliku uzeti mtz 820H 86.g koliko po vašoj procjeni vrijedi i da li ga preporučujete za šumu. prijatelj mi ga nudi potpuno ispravnog i u dobrom stanju ali nikako da kaže koliko košta nego dogovorit ćemo se pa me to živcira zato vas pitam koliko mu mogu dati za takav traktor
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kao prvo mislim da model 820, to godiste ne postoji, kao drugo to su stvoreni traktori za rad u sumi i neces fulat ako ga uzmes, a sad kaj se tice cjene cca 30000 kn ako je u urednom i radnom stanju, jer moras gledati da ti jedna zadnja guma dodje skoro ko generalka za njega.
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
zadnja guma je 30 cola nije visoka ko ovi drugi taj H model ima valjda niži klirens ili nešto vezani s tim
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Aj postavi neku sliku traktora ako mozes taj traktor nevredi vise od 2500evra najvise sa urednim gumama i mehanikom. A koliko sam cuo 820 je poceo da se pravi tek 1996god i to sa onom sirokom kabinom
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
nije valjda da nitko nezna potvrdit koji je to model i koliko vrijedi ispravan? bio bi jako zahvalan
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
nije valjda da nitko nezna potvrdit koji je to model i koliko vrijedi ispravan? bio bi jako zahvalan

Po mojem bi bila to klasicna 82-ka, ali radjena za europsko trziste, ima ih par komada na njemackim oglasima, i razlika je mislim samo u zavrsnom dizajnu plehovine. Pogledaj dali ima iza onu glomaznu gornju kuku, jer sve kaj sam ih gledal na traktorpulu imaju tu kuku. Moze bit da ga je neko dopelal iz vana.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
https://plus.google.com/photos/1139...6044552653888659170&oid=113941918275019575112 neznan kako stavit sliku ali evo to je to čini i se da je to obična 82-ojka kako vidim ostale slike po internetu. nema paipire pa nezna točno koji je model

Ovo je čista 82 klasika još pogodniji za šumu od 820 serije zbog manje kabine i visine što je velika prednost nema se toliko velike staklene površine za razbiti.

Ovih dana kad je stala kiša otiđoh ja u šumu da pripremim drva za ogrjev.
Danas sam to izvozio i mogu konstatirat da mi se moja 52 svidjela a bome i zamjerila. Gume su ko nove imaju 5 cm ripne možda i više sam može proć po kolomijama bez problema jer je visok ali mi se zamjerio za poteznu moć.
Jednostavno ko da nije dosta težak i te neće u brdo sa 4 metra drva nije neko brdo ali opet neće istina da je dvo osovnska prikolica ali ko da nema mase ili dobre raspodjele mase.
Nešto slično poput ovog videa
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=GWwTf0Im07E[/YT]
Tako da to mi se nije pokazalo ponajbolje.
A i zadovoljan sam sa snagom na kardanu na vitlu diže van trupac od 2 kubika uz nagib 70 stupnjeva bez brige sa vitlom od 5 tona našpananim na lameli tako da sam tu prezadovoljan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Savo javi se i spasi objasni deckima kaj 52-ka moze u sumi jer mi ovaj video malo smjesan! Ako je tko upoznat s njezinim mogucnostima onda si to ti!
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
i meni bi bilo drago vidit kako radi u šumi. koliko onda vrijedi taj traktor ??? po njuškalu ih ima od 15 do 30 tisuća
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vučna sila u rusa je brutalna (u odnosu na druge traktore iste veličine) , pogotovu u blatu i klizavim ekstremnim uslovima
Tačke kačanja igraju veliku ulogu
A ovaj sa videa , stvarno neznam šta ga drži da nemože dalje , nije ovo neka uzbrdica
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo je uzbrdica al je snimano krivo.
Kak savo veli tocka kopcanja prikolice je bitna.
Ovdje je jos jedna gadna stvar a to je mastan list odnosno sloj odma ispod lista,a i neznanje sofera,nedovoljno gasa u odredenom trenutku.
Inace taj rus izvuce isti teret gdje zetor 7340 nemre,vidio na svoje oci.
Daj rusu dobre gume i ide di rjetko koji moze u toj velicini i tezini traktora.
Jedino bi se usudio rec da u sumi dajem prednost internacionalu 75 konja na dalje,taj koda ima dvije duse i 8 kotaca nevjerojatno koliko moze izvuc i povuc.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dole mu je kacenje sto je za brdo super,al tek se tu vidi koja je ovo mrcina od prikolice.
Kolko takva kamionka ima kila prazna?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa nije baš prikolica nekaj preogromna za belarus, ali tu je nekaj drugo u pitanju jer nije to tak strašan teret kaj nebi on mogel povuči, još dok pogledaš da ima i prednje utege, ja bi prije rekel da je do vozača a ne do traktora! Pajdo ima same tiger 105 i kamionsku jednoosovinku i prošle godine nakon onih snjegova na prolječe je malo dalje od mene šumarija rušila hrast i gaciju, uvjeti su doslovce bili bezobrazni za videti, nakvašena ilovača i sve preorano od šumarskih traktora i uspjeval je sa punom nekak izlaziti van mada je propadal do osovini a gore je bilo minimalno 7-8m mokroga drva, znam samo da je on uspel svoje izvuči van i onda je lugar zabranil dalje izvlačiti dok se ne posuši i dok ne poprave put jer su kolomije bile skoro metar duboke!
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
još mi nije nitko rekao koliko da dam za ispravan traktor, ako je suditi po njuškalu ne gine mi 20000 kuna
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Nebi se štel mešat, al po ovim videima čisto neiskustvo šofera, pogotovo na zadnjem snimku, stane pa krene.
Puuuuuuuno godina rada s tim traktorom treba, jer je nekad potrebno i prešaltat.
Ja imam 52-ku oko 9 god i još se znam zaje.... u snagi da preveč potegne.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Evo danas opet kiša ali u velikim količinama tako da se ne ništa radit na polju a niti u šumi.
Vidim dobro ste se raspisali o poteznoj moći međutim kod svakoga nisu uvjeti te priključci isti.
Kod mene je najgore to kad padne kiša onda natopi površinski sloj većinom jer radim pretežno po brdima pa se javlja taj sloj debljine oko 5-10 cm gdje je mokro a dolje relativno suho te po tome letiš ko na skijama a ne ma dovoljno vlage da se raskvasi sve jer znam po t-40 išo je bolje dok je bilo sve mokro i blatno do 30cm nego na ovih 10,jednostavno onako bolje čisti gumu i ide a ovako ovo gore mokro i dole suho ko žbuka za stare klijeti ili vikendice.
Susjed mi se izjado da više ne idem prije u šumu nego on izvuče svoja drva da sam mu uništio put (dijelimo isti) :(rofl): Pa je jedva izašao sa deutzom dx 85 dupljakom kud sam ja išao van. Sreća što je njegov traktor teži pa ide.
Uglavnom pretpostavljam da mojem fale još nove prednje gume raspitao sam se i dođu 2000kn po komadu sa zračnicama 11.2 te naprijed 100-150kg uteg te će onda biti uredu.:(wasntme):
 
Na vrh