• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Savo, ne bi baš tak smjelo. Na razvodniku postoji blindirani C izlaz, u kojega se ušarafi "carry over" adapter, tak da se dobije tlačni izlaz.

 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Savo, ne bi baš tak smjelo. Na razvodniku postoji blindirani C izlaz, u kojega se ušarafi "carry over" adapter, tak da se dobije tlačni izlaz.
Evo rusa hehe
To je izlaz sa pumpe jel tako?
 

Prilozi

  • A18841B0-F135-45D9-8889-917A5E4DF963.jpeg
    A18841B0-F135-45D9-8889-917A5E4DF963.jpeg
    87.5 KB · Pregleda: 26
  • D5AD4DBF-8AFD-4464-B056-C5F90CD2DE8C.jpeg
    D5AD4DBF-8AFD-4464-B056-C5F90CD2DE8C.jpeg
    78.5 KB · Pregleda: 25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Savo, ne bi baš tak smjelo. Na razvodniku postoji blindirani C izlaz, u kojega se ušarafi "carry over" adapter, tak da se dobije tlačni izlaz.

To je još bolje .
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Savo, ne bi baš tak smjelo. Na razvodniku postoji blindirani C izlaz, u kojega se ušarafi "carry over" adapter, tak da se dobije tlačni izlaz.

Na originalnom razvodniku postoji C izlaz? Gdje se spoji taj izlaz onda?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
S toga, "Carry over" izlaza, spaja se slijedeći razvodnik, a T prema spremniku ulja.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Znaci nista ne diram onu cijev sto ide od pumpe do originalnog razvodnika, nego pritisak dobijem s toga carry over izlaza? A gdje na spremniku ulja ima za prikljuciti povrat?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Ako postojeći razvodnik nemreš doraditi da dobije CO izlaz, onda novi razvodnik mora biti ispred postojećeg rarvodnika.
"Ona cijev" ide najprije na P novog razvodnika, pa sa C novog razvodnika na mjesto gdje je bila "ona cijev". T s novog razvodnika spoji na isto mjesto gdje je spojena povratna cijev sa starog razvodnika.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Aha, u redu, hvala! Znaci moram nabaviti obavezno jednoradni razvodnik, a ne dvoradni? Posto su cilindri jednoradni.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Da li bi mogao ovaj razvodnik spojiti? Imam ga doma, ali je bio spojen na dvoradni cilindar. Piše na njemu oznaka P 40
 

Prilozi

  • IMG_0381.JPG
    IMG_0381.JPG
    41.9 KB · Pregleda: 19

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Ako postojeći razvodnik nemreš doraditi da dobije CO izlaz, onda novi razvodnik mora biti ispred postojećeg rarvodnika.
"Ona cijev" ide najprije na P novog razvodnika, pa sa C novog razvodnika na mjesto gdje je bila "ona cijev". T s novog razvodnika spoji na isto mjesto gdje je spojena povratna cijev sa starog razvodnika.
Opet ja, kako mogu znati koji je od ova dva šerafa CO izlaz?
Da li da malo odserafim pa upalim traktor da vidim ide li ulje van ili neki drugi način?
Hvala!
 

Prilozi

  • IMG_0295 (1).JPG
    IMG_0295 (1).JPG
    54.7 KB · Pregleda: 7

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ti očigledno ne slušaš na času.
Taj tvoj postojeći razvodnik može biti samo drugi u nizu . Niti ima CO izlaz niti može da se stavi kao prvi u nizu zbog svoje konstrukcije.
Novi razvodnik kojeg treba da dodaš mora na sebi da ima mogućnost CO izlaza u koji ćeš da uvrneš CO ventil.
Prati malo niko ne voli da ponavlja istu stvar par puta.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Ako postojeći razvodnik nemreš doraditi da dobije CO izlaz, onda novi razvodnik mora biti ispred postojećeg razvodnika...
Savo ti je odgovoril. Postojećem razvodniku nemreš dodati CO izlaz, kaj znači da novog moraš spojiti ispred postojećeg razvodnika, dakle odmah poslije pumpe. Na njegov CO izlaz spajaš ulaz postojećeg razvodnika.
 

lordmorpheous

Novi član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
24
Pozdrav,

registrirao sam se na forum jer imam problem s Belarusom 820 deluxe. (ne znam jel što znači taj naziv vidim da ima puno verzija tog traktora)

Uglavnom, traktor je 1999. kupljen nov, i kod nas je 21 godinu, nikad nismo imali nikakvih problema s traktorom, ali doduše traktor je jako malo radio u ovu 21 godinu, nekih 4600rh s obzirom da smo se stočarstvom prestali baviti 2004. godine (od 1999 do 2004. godine smo radili nekih 30ak hektara zemlje), a od 2004. obrađujemo samo ono što imamo u svom vlasništvu nekih cca 4 hektara.

No, međutim prije nekih 20ak dana sam krenuo orati za pšenicu i traktor mi se grije, zagrije se otprilike za malo jače od debljine kazaljke preko 80°C (cca 85°C), i kad dođem do kraja njive i dok se okrenem temperatura padne na 80°C.
Oranje vršim na nekih 1500-1600 rpm u 4. brzini, plug je 3x14" MTD Ventzki. Od 1999. godine imamo taj plug (znači traktor je uvijek orao s tim plugom) i nikad nam se nije dešavalo da se traktor zagrije pri bilo kojem radu preko 80°C

Obzirom da ne poznajem nikakvog pravog majstora za Belarusa, zvali smo nekog mehaničara što je nekad radio kao mehaničar na tzv "pogonu".

Ono što smo uradili otkako je došao i nije dalo nikakvog rezultata:

- oprali hladnjak miniwashom
- promjenili coolant (stavili novi antifirz, stari je bio star 3-4 godine)
- promjenili pumpu vode te ujedno i termostat
- majstor je skinuo injektore i testirao ih, kaže da su svi uredni i da dobro raspršuju gorivo na odgovarajućem pritisku
- promjenili termostat na bloku motoru što mjeri temperaturu (kupili novi zamjenski, isto pokazuje)

Ulje i rotacijski filter ulja promjenjeni tj filter očišćen prije cca 30rh tj na proljeće.

Ima li tko kavku ideju što bi moglo biti?

Motor je D240 81ks.
 

lordmorpheous

Novi član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
24
Problem je što nikad prije se nije dizala temperatura preko 80°C, i to mi najviše smeta, radio je traktor prije po 10-12h i nikad nije bilo problema s dizanjem temperature. A i ne znam kako bi se temperatura ponašala da imam duže njive. Njive su mi duge neki 200-250m, pa imam osjećaj da kad bi imao njivu dugu 1km da bi se temp popela i do "stotke".
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Da li je uvijek bio antifriz u hladnjaku,ako nije valjalo bi ga iznutra nekakvim sanitarom malo isprati radi mogućeg kamenca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh